Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Korrekt ennyit várakoztatni?

Korrekt ennyit várakoztatni?

Figyelt kérdés

A férjem pedagógusként dolgozik. Szereti, de elég kevés a fizetése. Mindig is érdekelte a számítástechnika, nagyon ért is hozza. Most a papírt is megszerezte.

Par hete egy ismerősnek megcsinált egy ilyen jellegű munkát, az illető pedig jelezte, hogy a munkahelyen szükség lenne a férjem tudására. A férjem mostanra elhatározta, jelentkezik. Az ismerős atirányította a munkaugyre. Kiderült, hogy három fordulós felvételi lesz. Az elsőn (szakmai) átment, a megadott válasz nap estéjén jeleztek. Ezután pár nap múlva jött egy 3 órás IQ és pszichológiai teszt, azon is jól szerepelt, de az ott jelzett határidő után két nappal értesítették erről.

Végül, utolsó forduló a tulajdonossal múlt hétfőre. De szóltak, hogy el kellett utaznia és halasztás egy héttel. Oke. A férjem hétfőn bement, ahol egy látszólag laza csevegés volt a tulajjal, aki közölte, hogy a napokban (!) értesítik. Azóta eltelt 3-4 nap és meg semmi.

Csak én nem értem, hogy ha ennyire keresnek valakit, akkor miért várakoztatjak így meg? Vagy azt akarjak, hogy legyen nagyon hálás, ha megkapja? Nem értem, ha már hónapok óta keresnek valakit (ez egy elég speciális munkával foglalkozó cég), akkor miért ilyen ráérősek?

Szívem szerint lebeszelnem a férjemet erről a helyről. A fizetése sokkal jobb lenne ott, mint most, de ezen a területen inkább also kategória.


2019. ápr. 26. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Konkrétan melyik helyről van szó?

A MÁV-nál tapasztaltam már ilyen többlépcsős válogatást, és ha emberhiány van, ezt akkor is végigjátsszák. Szóval szerintem nyugodtan várjon.

2019. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy megvolt, az első kettőn sikerrel, a harmadik már csak bájcsevej a tulajjal. Nem állami cég.
2019. ápr. 26. 09:10
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen körrel, van higy heteket kell várni, minden a, legnagyobb rendben van
2019. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Igazából lényegtelen, mi volt az utolsó, ettől függetlenül minden jelentkezőnek (ha voltak) le kell tudni a 3 lépcsős folyamatot, és utána zajlik a kiértékelés. Ami hosszabb időt szokott igénybe venni, de ha azt mondta, hogy a napokban, akkor 1 héten belül szerintem meglesz.

Volt egyébként már olyan (szintén a MÁV-ot hozom fel), hogy csak akkor értesítettek a napokban, ha felvételt nyertél. Ha nem, akkor 1 hónapig is elhúzták, mire megkaptad, hogy kösz, de kösz nem.

2019. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oke, köszönöm!
2019. ápr. 26. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

2hetet várj. Ha addig nem lesz semmi akkor dobtak.

Kb. ez az általános szabály.


Az, hogy mit mondanak, mennyi időn belül válaszolnak semmit sem jelent. Többségében még akkor se válaszolnak ha direkt hangoztatják, hogy fognak, de ha válaszolnak is, 90%-ban később mint mondták.

2019. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Allaskeresesnel SOHA ne "varj", megvolt az interju, de latsz masik lehetoseget, ami erdekes, kuldod azonnal a jelentkezest.
2019. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Így van küldeni kell mindenhova a jelentkezést. Legfeljebb ha valahova felvesznek és hívnak máshonnan akkor megmondod, hogy már nem aktuális.
2019. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
60%
3-4 nap az még nem sok, de bő egy hét, max kettő után diszkréten érdeklődhetsz, hogy hol tart a kiválasztás.
2019. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!