Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ember értéktelen diplomáva...

Egy ember értéktelen diplomával voltaképpen mit kezdhet magával?

Figyelt kérdés

Még egy egyetemet nem akar munka mellett.


Mit lehet tenni?


2019. ápr. 26. 22:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Elmegy arkot asni, vagy elmegy valami SSC-be irodai biorobotnak.
2019. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Annyira utálom ezt a hozzáállást, hogy "értéktelen diploma". Ha neked az értéket csak az jelenti, amit pénzre lehet váltani, miért nem tanultál valami mást?
2019. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Értékteremtéshez nem kell diploma. Dolgozni kell. VAlami olyat kell létrehozni, ami korábban nem létezett. Ebben van a legnagyobb pénz.
2019. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a diploma a lényeg, hanem Te magad. Hogy mire vagy képes. Ahogy az utolsó válaszoló is mondja.
2019. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Már nem azért de akkor minek végezted el? Mérnök infosként mi már 8 éve is röhögtünk a büfé szakos csajokon. Tök fölöslegesen jár egyetemre, szopatja magát, mert tanulni csak kell és a végén nem is lesz munkája.

Inkább egy jó szakmát kell elvégezni.

2019. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt állítja, hogy nem számít a diploma csak akarni kell és minden sikerülni fog, az dolgozott már életében?

Minden álláshírdetésnél az elvárásokat úgy kezdik, hogy "gazdasági/gépészeti/informatikai területen szerzett legalább alapfokú végzettség" (ba/bsc diploma) +munkatapasztalat.

Esetleg megpróbálhatsz vállalkozást indítani, de az meg tudod milyen bizonytalan.

2019. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

#6


"Esetleg megpróbálhatsz vállalkozást indítani, de az meg tudod milyen bizonytalan."


Ha jól értem, azt akarod mondani, hogy vállalkozást indítani "tudod milyen bizonytalan".


Akkor mennyire nem bizonytalan egy "tudod milyen bizonytalan" vállalkozás alkalmazottja lenni? :D :D :D


Nem érzed paradoxonnak? :D :D :D

2019. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
@5 Én meg jókat kacagok azokon, akik anno röhögtek azon, hogy bölcsész vagyok aztán jól nem lett belőlük semmi, én meg 30 éves korom előtt lettem osztályvezető egy elég neves cégnél olyan juttatásokkal, hogy egy darab szoftverarchitekt haverom van csak alkalmazottként azonos ligában. Segít a jó végzettség, de annyi minden más is kell mellé.
2019. ápr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Elemgy egy sscbe, letesz egy ertekes it certificatet, vagy mosogat
2019. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Figyu, tőlem a főnököm megkérdezte, hogy mi a fenének megyek vissza majd az egyetemre(családi okokból ott hagytam a vége előtt).

10+év szakmai tapasztalat, nyelv felsőfokú szakképzettségek...

Lehet OKJnak hívják a képzést és nem bsc meg msc....

Keress valamit, amihez kedved van, és tanuld ki. Jah egy "értéktelen" diploma is sok helyre előny.

2019. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!