Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan unalmasak a...

Miért olyan unalmasak a fizikai munkák szemben a szellemi munkákkal?

Figyelt kérdés

Általánosságban, persze vannak kivételek de most nem ezek érdekelnek.


Volt pályaválasztási börze sulival mentünk és ajánlgattak rengeteg szakmunkát amiben nagy hiány van, de egyszerűen annyira dögunalmas és semmi kihívás vagy érdekesség nem volt bennük.


Az egyik asztalnál páran valami vasizéket reszelgettek reszelővel meg ilyen agyament dolgok. XD


Egy másiknál csöveket dugdostak lyukakba. WTF


Az jutott eszembe hogy nem azért van olyan nagy hiány szakemberekben mert hogy ennyire unalmasak ezek a szakmák?



2019. ápr. 28. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem izgalmas a fizikai is XDXD WTFWTF
2019. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Na, az én 70-es évekbeli villanyvezetékeimet életre kelteni nem lenne unalmas Neked :D

Annyira nem, hogy a legtöbb villanyszerelő meg is futamodik tőle :-(

Igen, tudom, újra kéne húzni, de most épp nincs 500 ezrem rá :-(

2019. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

# 2


De pont ez az hogy csak így hogy olvasom már unalmas és idegesítő munka lenne. Drótokat dugdosni meg húzogatni a falban. És nem számít mennyit tudnának fizetni érte.

2019. ápr. 28. 11:13
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Mert monoton. De ne szidd ezeket az embereket és a munkájukat, mert ha elköltözöl akkor ők fogják a lakásodat felújítani :)
2019. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

# 4


Egy szóval nem szidtam senkit, nyugodtan olvasd el láthatod.


Arról beszéltem hogy miért ennyire unalmasak ezek a munkák.

2019. ápr. 28. 11:19
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Mi is most húzatjuk át, hidd el tud érdekes lenni es nem kevés szellemi munkát igenyel tervezéskor, amikor a max kiosztható Ampert le kell osztani , hogy full terhelésen is el tudja birni a hálózat. A 70-es évek óta eltelt idők eszközigényét ( infrapanel, konyhai berendezesek, légkondi, stb.) Amit csak a végén latsz fizikai kivitelezés csak egy része egy ilyen munkának. Mondjuk nekem pont a szellemi monoton a fizikaihoz képest. Pedig mindkettőt végzek.
2019. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha azt hiszed, hogy a szellemi munkák mind érdekesek, nagy tévedésben vagy. Én végeztem szellemi munkát légkondis irodatérben, ami halálunalmas volt. Voltam gyárban betanított munkás, az is rettenetesen unalmas volt. A mostani munkámban sokkal inkább kell az ügyességemet használnom, mint az agyamat, mégis élvezem, amit csinálok.
2019. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezt így nem lehet általánosítani. Hihetetlen unalmas lehet az ún. "szellemi" munka is, és páratlanul érdekes a fizikai.

Nyilván mindkettő csak egy bizonyos szint felett érdekes, ami némi előképzettséget igényel.

2019. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Az alapján amit leírsz inkább azzal van gond ahogy a börzén a szakmákat próbálják "eladni" a fiataloknak. Értem én hogy a reszelés meg csőbe dugdosás alap munkaműveletek de az ilyen alapműveleteken kívül többet kellene mutatniuk. Ne csak azt értse az ember hogy mit csinál hanem hogy miért.
2019. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Hát tudok olyan szakmákat amik nem a monotonságukról hírhedtek, de cserébe mutathatnék mennyire "érdekfeszítő" lekönyvelni a nagyon izgalmas számokat, vagy irodában kisegíteni "szellemi" munkának titulálva.

Azért is van egyrészt hiány a szakmákból mert érthető módon szívesebben keres valaki X nettót a kényelmes irodában ülve ahol a 100 darabos A4-es laptömb a legnehezebb súly, mint ugyanennyiért mocsokban, koszban, akár veszélyes körülmények között. Igaz most már szépen kezdenek emelkedni a szaki bérek. (nagyon helyesen)


Hosszú éveken voltam postás, amíg nem lettek vállalhatatlanok a körülmények. Papíron fizikai munka, de nem mondanám hogy monoton lett volna. Sima levél/ajánlott, utalvány/nyugdíj kifizetés, kisebb csomagok cipelése, súly cipelés, biciklizés, mégis élveztem. Most logisztikusként dolgozok, vannak napok ahol hajam kitépem, máskor alig van mit csinálni, és csak várom hogy a napnak legyen vége.

2019. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!