Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaidő keret esetén a...

Munkaidő keret esetén a túlmunkáért milyen bér jár abban az esetben, ha nem csúsztatják le?

Figyelt kérdés

Munkaidőkeretes rendszerben dolgoztam 3 hónapig, és jelentős túlmunka keletkezett.

Pont ebben az esetben én, azaz a munkavállaló járt jól. Tehát 160 napos hónapok, de átlagban 190- et dolgoztam szinte mindig.


Valamint átalány pótlék is volt erre az időszakra.

Mennyi túlmunkáért járó bért várhatok?


2019. ápr. 29. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszer jár rá az alapbéred (gondolom havi béres vagy - havi bér/174 × annyi órával amennyi túlórád keletkezett), és a pótléka 50% (havi bér/174×0.5×a túlórák óraszámával). Ha óra béres vagy a havi bér/174 helyére behelyettesíted az óra béred.

De hogy hogy most telik le a negyedéves keret? Nálatok nem március 31-ig tartott az első negyed év?

2019. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A 174 az mit takar?? Ezt mem tudom hova rakni, holott 160 munkanapos hónapok voltak.

Eddig 160 órára eső összeget kaptam,óraberesként havonta, tehát az óraberem x 160 x a fix pótlék,( mivel több műszakos munkarend volt, és inkább fix átalány pótlék volt a cég által előirányzott pótlékrendszer)

Gondolom akkor a képlet marad.


Keret óraszám feletti órák száma x átalány pótlék x 1,5.. Rosszul gondolom?

2019. ápr. 29. 23:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha havibéres vagy az osztószám mindig 174. Így jön ki a havibéres órabér. Ezt az mt írja elő.

Ha órabéres vagy akkor nem kell visszaosztanod, mert adott az órabéred.

Nem tudom mi az az átalány, nálunk olyan nincs. De jó az elgondolás.

2019. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!