Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora a munkáltató költség...

Mekkora a munkáltató költség különbsége a minimalber (br149e) es a garantalt berminimum (br195e) kozott?

Figyelt kérdés

Minimalberre vagyok lejelentve, de kb 250-280e Ft nettot (ledolgozott óráktol fugg) keresek.

Lakashitel felvetele miatt szeretnem ha bejelentene tobbre a vallalkozo 3honapra akinek dolgozom, de azt mondta akkor fizessem ki a tobbletkoltseget. Kerdesem az, ha 3honapra lejelent a garantalt berminimumra (legalabb) akkor mennyit kell fizetnem neki. (nem mondottbosszeget es első hallásra ugy felmergelt ez, hogy otthagytam de ugy tűnik nincs masegoldas)


Tudom ez szabalytalan, reszerol de ezen most lepjunk tul.


Koszi, hogy segitesz.



2019. ápr. 30. 08:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Az hozzátartozik, hogy 2 kisgyerekunk van es friss hazasok vagyunk (en 25 a felesegem 20e ftot kap adokedvezmenyben es a csp-t alis ő kapja) nekem a fizetesem 99e utalva a tobbi 2reszeletben kezbe jon.
2019. ápr. 30. 08:54
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Kicsit kevesebb, mint 10.000 Ft a különbözet a munkáltató által fizetett közteher esetén.
2019. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Itt nem a hagyományos értelemben vett munkáltatói költségeket kell csak megtérítened. Szóval nem csak a szakképzési+szochot. Tapasztalatom szerint ilyenkor a cégek minden plusz járulékot rádterhelnek, függetlenül attól, hogy az a bruttó béredből levonásra kerül. Hiszen, ha nem lenne béremelés, akkor az nem is lenne. Szóval nem csak az előző válaszoló által helyesen írt ~10 ezret kéne kifizetned szerintem, hanem a bruttódból levonandó 33,5%-ot is, ami kb 15.000 Ft még pluszban. Kérdés, hogy az első házasok kedvezményét és a családi kedvezményt minden hónapban érvényesíted-e a fizudból, vagy pedig csak év végén egy összegben. Ha minden hónapban érvényesíted, akkor lényegesen kevesebb lehet ez a munkáltatódnak fizetendő összeg.
2019. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Illetve, hát hülyeséget írtam, mivel ha 99 a nettód, akkor nem veszed igénybe év közben a kedvezményeket, szóval az első verzióm a helytálló.
2019. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj utolsó. Nem értek hozzá, a felesegem úgy számolta a 3honapra kb 70e ft lenne. De otthin van a papir es o sem biztos benne. Tehat huszonvalamennyi /honap. Az adokedvezmenyt most kértem eloszor igy, mert eddig magzati kedvezmeny volt es a felesegem kerte mindkettot, de aprilis 1-től megosztva kertuk. A friss hazast eddig is en kaptam az lassan lejar mert letelik az egy ev a nyaron. Szoval nem egy összegben van/lesz.


Akkor elofordulhat, hogy a felesegem kozel jol szamolta? (o nen biztos ebben)

2019. ápr. 30. 12:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Es igen en is ugy gondolom, hogy a fekete berembol fogja elvenni azt amit neki meg kell fizetni az allam fele illetve amennyivel tobbet utal. (bar az nem kiadas nekem, hiszen most tokmindegy, hogy kezbe adja vagy utalja, megkapom)
2019. ápr. 30. 12:25
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha 99 a nettód, akkor az első házasok kedvezményét sem veszed igénybe év közben (ami amúgy nem egy, hanem két évig jár).


Nagyjából 25/hónap lenne a munkáltató plusz költsége ebben az esetben, amit be akarna hajtani tőled. Ha levonod a kedvezményeket, igazából akkor is ugyanennyi, csak akkor nem adóban fizeti ki az államnak, hanem neked utalja pluszban.

2019. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

✌️Igazad van a hazasost iden is egybe kaptam igenylessel, mar ertem a kerdest, bocsanat evedszunetben nem volt idom felfogni. Na, de a gyerekek utan most először kapok szoval azt remelem megkapom havonta. A konyvelo szerint azbadoalap eleg

A hazasos nem egy ev?

2019. ápr. 30. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Két évig jár az első házasok kedvezménye.
2019. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infokat!
2019. ápr. 30. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!