Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetetlen szabin maradhatok...

Fizetetlen szabin maradhatok otthon úgy hogy a férjem veszi igénybe a GYED extrát?

Figyelt kérdés

Férjem veszi igénybe a gyed extrát mivel én nagyon keveset kapnék ő pedig a plafont. A munkahelyem küldi a papírokat, viszont arra kértek hogy menjek be leszámolni mivel így is úgy is magamnak kell fizetnem a dolgokat felesleges állományban maradnom. De ha én leszámolok akkor mennem kell a munkaügyibe nem? És akkor kiközvetítenek ugye?

Muszáj leszámolnom? Mert jobb lenne ha csak akkor kellene mikor a gyerekek már oviba járnak. De így be sem tudnék menni sem mivel nincs kire bíznom a gyerekeket.

(Tudom hogy a GYED extra azt jelenti hogy lehet mellette dolgozni)



2019. ápr. 30. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

eszedbe ne jusson,fizetés nélkülit kötelesek biztosítani a gyermek gondozása idejére, ez pedig nem függ attól, ki kapja az ellátást.

Ha közben terhes leszel, nem lesz biztosítási jogviszonyod... ne engedd, hogy megszüntessék a munkaviszonyodat.

2019. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. ápr. 30. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leszámolj, a munkáltatónak kötelessége megadni a fizetetlen szabit a gyerek 3 éves koráig.
2019. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. ápr. 30. 21:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Most hívott a munkahelyem és azt mondták menjek be leszámolni mivel feleslegesen vagyok állományban mert innen nem jár járat.
2019. máj. 23. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj ha nem akartok még egy babát vagy csak később akkor mindegy, hogy most állományban maradsz vagy leszámolsz.

Biztosított nem vagy attól kezdve, hogy a párod kapja az ellátást. Fizetés nélkülin vagy, vagyis a munkahelyed jelenti a nav felé a biztosításod szünetelését. Így második baba után úgy is csak a gyes fog járni, csedre, gyedre nem leszel jogosult ha szünetelteted a biztosítási jogviszonyodat. A tb-t kell fizetned magad után.

Ha akartok babát nem olyan sokára akkor ne add át a férjednek a gyedet. Csak akkor ha a két baba között tudsz majd dolgozni annyit, hogy újra jogosult legyél az ellátásra.

Sokan beleesnek ebbe a hibába, hogy "van munkahelyem, biztosított vagyok", de hiába, ha nincs ellátásod amiből adózol és járulékolsz akkor nem vagy biztosított, hiába van munkahelyed.

A munkáltatód nem kényszeríthet felmondásra, köteles a fiz nélkülit biztosítani a gyerek 3 éves koráig.

Ha leszámolsz nem kell menned a munkaügyi hivatalba, az nem kötelező sosem csak egy lehetőség.

2019. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!