Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek van az ilyen koltozeses...

Akinek van az ilyen koltozeses karrieres dologba rutinja hogy kell ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan vegzek pecsen villamosmernokin, es szeretnek majd Peste menni melozni.

Ez hogy.mukodik? Pecsrol allasinterju? Felkoltozes? Ki hogy oldotta ezt meg ha nem fovarosi?


2019. máj. 1. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Megalszol havernal, vagy olyan időpontra beszéled meg, hogy akkorra fel tudj utazni. Ideális esetben felkoltozol Pestre, majd munkát találsz.
2019. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha sikerült villamosmérnöki diplomát szerezni, talán ezt a problémát is meg fogod tudni oldani egyedül...


Ha muszáj szállást találnod pár éjszakára és nagyon nem megy, akkor vannak olcsó hostelek ami pont elég arra hogy legyen hol aludni.


Én ebben töltöttem néhány éve 2 éjszakát, tűrhető volt (nem reklám)

[link]

2019. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Villamosmérnöknek tanulsz és nem tudod, hogy kell másik városba költözni?!


Én úgy csináltam, hogy elkezdtem otthonról munkát nézni. Ha behívtak interjúra felmentem, majd haza jöttem. Nem aludtam ott.

Amikor már konkrét ajánlatom volt, albérletet kerestem.

2019. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van. Mivel villamosmérnökként biztosan gyorsan találsz munkát Budapesten, ezért én valószínű az első variációt választanám:

1. Álláshirdetéseket keresel, jelentkezgetsz, közben albérletet is keresel, szintén jelentkezgetsz, felutazol, megnézed, interjúzol, ha kell elcsövezel valami havernál, vagy alszol valamilyen hostelben, airbnb-ben éjszaka. Hátránya, hogy lehet pont a város túlsó végében találod meg az álom melót és mindennap utazhatsz 1,5 órát.

2. Álláshirdetéseket keresel, jelentkezel, ha interjúzni hívnak felutazol és ha felvesznek valahova, akkor kezdesz el albérletet keresni. Ebben az a rizikó, hogy a munkáltatók általában biztosabbnak érzik a helyzetet, ha már kiforrott terveid vannak, megvan a helyed és nem a bizonytalanra alapozod a belépésedet. Neked is egyszerűbb a kezdés, ha nem akkor kell elkezdeni gondolkozni a lakhatáson, amikor már helyben vagy.


Én nem voltam biztos benne anno, hogy jó helyre fogok tudni menni dolgozni a diplomámmal, ezért én a második verzió szerint cselekedtem és vidéken kezdtem dolgozni közben. Az eleje brutálisan sok idő és energia. Miután felvettek Budapestre, én az elején haveroknál, rokonoknál laktam 2 hónapig, onnan jártam dolgozni, bőröndből öltözködtem és nagyjából itt forrtak össze a szálak. Egy kollégám pont akkor tette ki a balhés bérlőit és keresett újat. Elég jutányos adta ki nekem a lakást, csak hogy rendben legyen. Évekig béreltem is tőle, amíg saját lakásba nem tudtunk menni a párommal. Azóta is hálás vagyok neki!

Nagyjából ennyi. Nem könnyű időszak, de mérnök diplomával azért talán megoldod! :P

2019. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen en is ettol parazok
2019. máj. 2. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
En az elso felevemet a Volanon es a BKV-n toltottem mikor Budapesten kezdtem el dolgozni. Hajnalban 2 ora buszozas, majd egy ora BKV, delutan haza ugyan ez. Meg egyszer nem csinalnam, inkabb halmozz fel alberletre valo keretet (ha szobat berelsz 2-300 eft, ha lakast akkor 4-500eft), es ugy jarj interjukra. Amig nincs allas nem erdemes felkoltozni. Valoban lehet ~1 het alatt talalni munkat villamosmernokkent, csak nem mindegy milyet. A szamodra megfelelohoz azert 10-15 interjura erdemes elmenni, hogy te tudj valogatni. A legtobb helyen 2 koros az interju, a kivalasztas utana meg 1-2 het. Ugy hogy nem Pesten elsz, 4-6 hetet lehet szamolni arra, hogy megtalald a neked megfelelo, JO poziciot.
2019. máj. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!