Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki közalkalmazott, miért nem...

Aki közalkalmazott, miért nem vált?

Figyelt kérdés

Pl: Egész életében közalkalmazott, most keres a legtöbbet, nettó 150 ezret. Huszon valahány év után. A munka 8-16-ig tart, sokszor van túlóra, reggel nem tudja, hogy délután végez időben vagy sem, így tervezni sem nagyon tud. Egész napos talpalás, felelősség, stressz. Megbecsülés egyáltalán nincs. Minden egyes nap utál bemenni, sokszor sír emiatt.


A kérdésem, hogy az ilyen helyen dolgozók miért nem váltanak? Tényleg elhiszik, hogy ez jó fizetés? Vagy miért? Van képzettsége, máshova is felvennék.


Én hamar lepattantam erről a helyről, nem értem más miért marad?


2019. máj. 1. 23:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Tanult tehetetlenség, kishitűség, szolgalelkűség, belekényelmesedés. Általában ezek közül valamelyik.
2019. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Mert imádom, amit csinálok.
2019. máj. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Elhagytam a Hondám kulcsát az volt csak 120 ezer, hogy újat csináltattam. Ennyi lóvéért nem érdemes megmozdulni sem. Képezni kell magad aztán irány külföld.
2019. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk asszony közalkalmazott. Ő azért nem vált mert lusta.


Ugyanis se hajtás, se stressz, se túlóra y se felelősség a közalkalmazotti állások 99%aban. Legalábbis a versenyszférához képest...

2019. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Add meg a számát felhivom es, megkerdezem
2019. máj. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
4, többet dolgozok és túlórázok, mint előtte a versenyszférában...
2019. máj. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Hát én nem tudom, de múltkor 20 percet ültem a kormányablakban, ahol volt olyan ügyintéző, aki nem fogadott senkit, hanem Avon újságot lapozgatott, közben trécselt egy munkatársával, majd telefonálgatott a mobiljáról és nem úgy tűnt, mintha munkaügyben. Ha szünetet van menjen hátra.
2019. máj. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Mert lusták
2019. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az az egyes esetre vonatkozik, van ilyen is. De vannak helyek, ahol nem ennyire rossz a helyzet, sőt.

A központi közigazgatásban azért elég szépen rendezték a béreket, nem kell "huszon valahány évet" lehúzni ahhoz, hogy normális illetményed legyen.

Az, hogy alkalmanként van túlóra és sok a munka, máshol is előfordulhat, a közszférában is, sőt. A multiknál ez a jellemző, sőt, sok cégnél a munkaidő eleve 6-ig tart. "Egész napos talpalás, felelősség, stressz" - ugyanúgy. És egyáltalán nem biztos, hogy egy multinál (nem vezetőként) többet lehet keresni minz a közigazgatásban.

2019. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Aki hülye az miért nem okos? Akinek nicns lába az miért nem növeszt egyet? Aki értelmetlen kérdéseket tesz fel az miért csinálja ezt?
2019. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!