Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Agrár diploma után milyen...

Agrár diploma után milyen másoddiplomát, szakirányt lenne érdemes csinálni, amire nagyobb a kereslet?

Figyelt kérdés

Agármérnökként végeztem jópár éve, tudtam akkor is, hogy nem egy túlfizetett szakma, de nagyon érdekelt és közelállónak éreztem magamhoz.

Eltelt 10+ év és rá kellett jönnöm, hogy sajnos ennek nem sok jövője van.

Ezért szeretnék valami másoddiplomát, egy új szakirány elvégezni. Úgy gondolom, így 33-34 évesen még nem késő váltani, pláne ha az ember akar is változtatni a helyzetén és nem pedig belenyugszik, hogy ez van.


Mit javasoltok, milyen szakok között érdemes keresgélni, amihez esetleg jó alap lehet az agrárdiploma, de jóval piacképesebb a jelenlegi helyzetben?


Esetleg van köztetek olyan, akik agrármérnökről váltott és bejött neki anyagilag is a váltás?



2019. máj. 2. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár a kérdésed másoddiplomáról szólt, de azért megemlítem az agrár vállalkozás lehetőségét. Például nemrég dolgoztam egy méhésznél, és elképesztően dől neki a pénz belőle. (Hát még hogy dőlne akkor ha mellé nem lenne olyan trehány :)) Arról nem is beszélve hogy a magad ura lehetnél. Persze nem csak méhészetre gondolok. Az ismereteid már megvannak a mezőgazdasághoz, ami szerintem fontosabb a tőkénél is. Mivel annál a méhésznél is többen váltak méhész vállalkozóvá úgy hogy szinte az utcáról mentek be hozzá nincstelenként. Aztán munka közben megszerezték a világ lefontosabb tőkéjét, a tudást.

Gyors és egyszerű pénzszerzésnek tartom én is az alkalmazotti létet. De ha sok pénzt és függetlenséget akarsz akkor azt vállalkozásban keresd.

2019. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vodafonelive ***** válasza:

Lehet érdemes gépészmérnökit csinálni, így egy csomó tantárgyat nem kell újra megcsinálnod, mert valószínűleg elfogadják.

Ha ott tanultad ezt a szakmát ahol van pl gépész képzés érdeklődj a TO-n esetleg a tanároknál, hogy ilyen-olyan tantárgyakat ismét meg kellene-e csinálni, ezzel a képzést a legnehezebb reál tantárgyakat kilőheted.

2019. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nehogy azt hidd, hogy nem gondolkoztam már nagyon sokat ebben is.

Tisztában vagyok vele, hogy a mezőgazdaságban nagy pénz van, de csak a tulajdonosnak. Tehát akié a föld, akié az állatállomány, stb.

Dolgoztam olyan vállalkozónak, aki 1000ha körüli területen gazdálkodott, ebből több mint a fele volt családi tulajdonban a földnek, évi 100M körüli nyereségeket tudott kivenni a cégből.

Gazdálkodni igazából 50-60ha felett érné meg, úgy hogy egy család tisztességesen megéljen belőle. Viszont hihetetlenül elszálltak a földárak, itt a környékünkön 1,2 millió alatt nem igen lehet venni egy ha-t, de a fő probléma az, hogy nincs is már nagyon eladó föld, mert a tőkeerős nagybirtokosok mindent felvásárolnak.

Tehát alsóhangon több 10 milliós beruház kellene az induláshoz, ehhez sajnos nincs családi hátterem anyagilag.


A méhészkedés már nekem is megfordult a fejemben, de csak nagyon felületesen tanultuk annak idején, tehát sokkal többet nem tudok én sem róla, mint egy informatikus.

Te tanultad vagy családilag vagy benne?

2019. máj. 2. 09:17
 4/12 A kérdező kommentje:
2: Igen, van/volt ott gépész képzés, csak őszintén szólva nem igazán vagyok műszaki beállítottságú ember.
2019. máj. 2. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 09:17: A szülőfalumban egy méhész sem volt, meg a végzettségem sem agrár, csak a szülőknek volt némi háztáji gazdaságuk tehenészeti területen. Így semmi ismeretem nem volt, ezért elmentem egy méhészhez dolgozni (betanított munkára) hogy munka közben minél több gyakorlati ismeret rám ragadjon arra az esetre ha saját méhészetbe kezdenék. A gazda nagylelkűen mindent megmutatott, persze cserébe én is megháláltam neki olyan munkával amit jól tudtam csinálni.

Azt hiszem bármi más vállalkozás indítása előtt is ugyanígy járnák el, hogy előtte elmennék arra a területre dolgozni akár a legegyszerűbb munkára is. Nem kell sok idő és több ismeretet lehet így szerezni mint egy drága tanfolyamon. Az utóbbit OKJ-ra járó munkatársaim is mondták.

Valamikor egy gombatermesztő vállalkozónál is dolgoztam mindössze egy hónapot. Így el tudtam dönteni hogy belefogok-e valaha abba vagy nem. Mivel közben számos alvállalkozójánál is megfordultam, élőben láttam a felmerülő problémáikat amiket könyvek nem is említenek. És pénzembe sem került mindez hanem inkább kerestem is.

2019. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Gépészmérnök, villamosmérnök, informatikai szakok.

Ezek keresetek és jól fizetőek. Bár szerintem ilyen korban már késő tanulni, főleg ha még 10milláyni tőkéd sincs, ami nem valami sok 34 évesen.


Méhésznek meg semmi diploma nem kell. (Nem mintha más földfüves/állattartó munkához kéne.)

2019. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6: Ezzel nem értek egyet, szerintem soha nem késő tanulni.

És aki azt hiszi, hogy az ő szakmája nem válhat majd 10-15-20 év múlva piacképtelenné, az nagyon becsapja magát.

Amikor én jelentkeztem felsőoktatásba, akkor a jogász volt a sztárszakma. Hát dolgozik jogász ismerősöm állami hivatalban, dolgozik ügyvédként, egyiket sem vet i fel a pénz.

2019. máj. 2. 11:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet hogy tanulni akarsz. 34 évesen még bőven fiatal vagy, ne hallgass a besavanyodott véleményekre. Szerintem jó ötlet lenne vmilyen mezőgazdasági biotechnológiai képzés vagy növényorvosi, ha ezek a területek érdekelnek. A Szent István egyetemen rengeteg mesterképzés van ilyen irányban. Biotechnológiával szerintem sokfajta laborba lehet menni pl.
2019. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát a jogász sose volt sztár szakma, szal jól felültettek.

Az egy divat szakma volt mindig is. Presztis értékű, így a gazdagok (illetve magukat annak mutatók) jártak/járatták a kölykeiket rá.

Persze akik ténylegesen rendelkeztek kapcsolatokkal azok szerezhetnek zsíros állást, de nem épp azaz átlagos.


Amúgy meg 34 éves vagy. Egy normális képzést elvégzel 4 év alatt (jó esetben), és ott vagy 38évesen. Akkor fogsz neki kezdeni karriert építeni? Ne lepődj majd meg, ha sok helyre a korod miatt nem vesznek majd fel...

És emellett a pénzben sem dúskálsz mint írtad, így az élet építés mellette mibü lesz? Csak mer még ha végzel is, kezdőként még mindig nem aranybányák ezek a szakmák se, szal még + ~5év mire elkezdhetsz dőzsölni. Az 43éves kor...


Persze kergetheted az illatozókat, meg mehet a képmutatás, felőlem nyugodtan hitegetheted magad illúziókkal, és elmehetsz tanulni, te életed...

2019. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A precíziós gazdálkodásnak van/lesz nagy jövője, szóval én agrár végzettséggel mindenképpen e felé orientálódnék.

Indultak/indulnak is tanfolyamok, egyetemi szintű képzséek e területen érdemes lenne megpróbálnod.

Persze ha a műszaki dolgok nem érdekelnek különösebben akkor inkább ne. Elvégre ez inkább már informatikai jelleggű dolog.

2019. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!