Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamu CV-vel tuti állás? Többi...

Kamu CV-vel tuti állás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Volt már közületek valaki úgy, hogy ordas nagy kamukat tartalmazó CV-vel sikerült valami álommelóhelyre bejutni?


Ha igen, hogy ment, mi volt a kamu, milyen profilú cég volt, kiderül-e?



2019. máj. 2. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Az túlzás, hogy álommelóra, de az első teljes állású melómat úgy kaptam meg, hogy azt írtam, hogy dolgoztam már boltban, mint eladó. Amire jelentkeztem munka egyébként kis részben szólt eladói munkáról, inkább webshop volt, de megkaptam az állást. Azért kamuztam be, mert ha ki akarta volna deríteni, akkor meg tudtam volna oldani, hogy úgy tünjön, mintha igaz, meg amúgy is tudtam, hogy értek hozzá attó, hogy még nem csináltam.


Nem is derült ki soha, csak 1 éves átmeneti állásnak szántam.

2019. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Hát aki kamu CV-t csinál, az alapból kuka jobb helyeken.

Amúgy meg kamu CV-vel önmagában nem fogsz bejutni állom melóba.


Olyan lehet, hogy csinálsz egy kamu CV-t ami alapján behívnak, majd ott extra juttatásért cserébe téged beraknak valami jó helyre. Nyilván pl. lehetsz a főnök eltartott qrvája.

2019. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Persze... Én ITs vagyok, külföldön dolgozom. Na, az a terület amin tevékenykedek borzasztóan szerteágazó, rengeteg kisebb nagyobb leágazás van, ha egy álláshoz pont ilyen meg olyan tapasztalatot kérnek, és neked az nincs, akkor helyből bukta.


Na, a legutóbbi helyre amikor felvettek, ott is kértek olyat, amivel még nem dolgoztam. Behazudtam a CVben a dolgot, aztán az interju előtti pár napban elolvastam egy könyvet a témáról. Ment mint a pinty, felvettek, azóta is ott dolgozom :D

2019. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3: Ilyenekre gondolok. Ha valaki nem hülye, úgyis meg tud tanulni bármit.
2019. máj. 2. 10:54
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Jah... csak a jobb helyekre, amiről te beszélsz, több körös interjú van, ahol ALAPOSAN lecsekkelik a tudásod, és ott ne mégy át egy könyv elolvasása után.


Nyilván szar helyekre bárkit felvesznek, oda bekerülhetsz kamuval is.


BONUSZ:

Az igazán neves helyeken még referenciát is kérnek az előző helyeidről, szal a hazudozás még annyira sem fog menni.

Persze ha a álommelóhelyet elhagyod, akkor lehet találni...

2019. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
47% nem tudom mit kapod fel a vizet és sz.rozod a munkákat. Az én jelenlegi munkahelyem nem sz.r, nem is kamuztam és felvettek, több körös volt az interjú, de kamuzhattam volna, akkor sem derült volna ki.
2019. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy nő aki több helyen megvezette a HR-t, nálunk is. A feltüntett pénzügyi

végzettsége és tanfolyamai alapján főnyereménynek tűnt. Aztán amikor elkezdett dolgozni olyan banális

kérdéseket tett fel ami miatt kezdtünk gyanakodni. Olyan fotografikus memóriája volt, hogy akár egyfél könyvet meg tudott jegyezni és visszamondani, de képtelen volt átültetni a gyakorlatba, igy az adott pozicióra alkalmatlan volt.

Elkezdtünk nyomozni és kiderült, hogy meghamisitotta a leszámoló papirjait és az önéletrajzából is kihagyott jó pár céget ahonnan próbaidő alatt elküldték ugyanebből az okból.

Egyébként nem hiszem hogy egy pénzügyi középvezetői állásra jelentkező jelölttel bárhol is pénzügyi szakmai teszteket töltetnének ki.

2019. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De az ilyen nem értme, minek jelentkezik oda, ha tudja, hogy nem ért hozzá? Én azért mertem bekamuzni azt, amit, mert tudtam, hogy meg tudom csinálni.
2019. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagyjából az interjúd 3. kérdésénél tudni fogják, hogy kamuztál. Szerintem cikibb, mintha be sem hívnának.

2019. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bak Norbert ***** válasza:
100%
Nálunk nagy az ember hiány, de amikor megjelenik az ipse és hallgatod hogy Gordon Ramsey meg Jamie Oliver éttermében dolgozott és tudja, tudja mert ettől sokkal nagyobb volt az óceánjárón meg az 5 -10 féle pálya amit ala cart étteremben vitt... Akkor már kb tudjuk mire számítsunk. Gyakorlatban meg igazolódik is és minden évben jön ilyen kvalifikált. Nagy a fluktuáció. 😊
2019. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!