Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszférában egyáltalán nincs...

Közszférában egyáltalán nincs lehetőség béralkura?

Figyelt kérdés
Köztisztviselőként az eddigi munkaviszonyok időtartama alapján elég alacsony sávba kerülnék. Ettől semmi esetre sem térhetnek el? Felejtsem el, hogy többet kérjek?

2019. máj. 2. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Felejtsd el
2019. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Kérhetsz többet, de ha bértáblás állásod van, nem fogsz kapni.
2019. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
a bértábla a legrosszabb dolog amit munkaügy szempontjából feltaláltak.
2019. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ milyen pozíció. Magasabb szinteken hajlandóak többet ajánlani. Ezt én sem tudtam és hittem el, amíg a saját szememmel nem láttam. Alacsonyabb szinteken az a mondás, hogy sajna bértábla alapján ennyi az annyi.
2019. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Én felsőfokú képzettséggel végzek olyan munkát közintézményben, amit senki nem végezne el ha nem kínálnának versenyképes fizut, mert akkor mindenki elhúzna a versenyszférába. Szóval nekem a bértábla szerinti fizumra rádob kb még egyszer annyit maga a munkaadó intézmény.

De nekik tényleg muszáj, mert másképp nem lenne ember, aki ezt a munkát megcsinálja. Nem tudom, hogy más munkakörökben hogy működik.

Ráadásul van némi különbség pl. a Szépművészeti Múzeum és Kiskunkétházbokros okmányirodája között.

2019. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kereslet-kínálat a közszférában is bejátszik, de sokkal kevésbé, mint a versenyszférában. Ha nagyon nincs senki, aki elvállalná annyiért a pozíciót, akkor meg tudják oldani, de ez nem jellemző.
2019. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
_hivatalosan_ a bertabla csak a minimumot garantalja...
2019. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A Kit. óta már sávok vannak, vagyis egy "tól.. ..ig" határon belül állapíthatják meg az illetményedet, ennek főként az adott hivatal költségvetése szab határt. Béralkura is ennek fényében van lehetőség. Az alsó határt a betölthető álláshely besorolása határozza meg, a sávon belüli konkrét illetmény összegét pedig tulajdonképpen a költségvetés. Adott bérsávon belül is lehetnek eltérések munakátrsak között (iskolai végzettség, nyelvtudás, tapasztalat alapján).


Szóval egy próbát megér. Mondd el nekik az elképzelésed, ha irreális, azt úgyis azonnal megmondják.

2019. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3:

Mindenhol (99%-ban) bértábla van.

Multiknál is van egy x-tól y-ig sáv, és hiába kérsz y+z-t (z>0), nem fogják megadni.


A különbség annyi, hogy az ottani bértábla nem nyilvános.

2019. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Írd le 200szor, hogy "közszférába nem megyünk dolgozni"...
2019. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!