Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A futárnak miért szokás...

A futárnak miért szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés
Én sem kapok borravalót a munkámért.

2019. máj. 3. 13:10
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
64%
Hogy hány ilyen kérdés van már...
2019. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Jó, én most először vagyok itt :D
2019. máj. 3. 13:17
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
De hogy használd a keresőt, azt senki nem tiltja.
2019. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
En nem adok soha
2019. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam adni, csak nagyon kirívó esetben, hogyha tényleg tett valami extrát. Azt nem tartom extrának, hogy a lábával tartott liftajtónál a kezembe dobja a félig kihűlt pizzát másfél órával a rendelés után. Ezért ha tehetem, akkor neten kifizetek mindent és nincs gond.


Természetesen tisztelet a kivételnek, szerencsére akadnak bőven pozitív ellenpéldák is. Pl a két srác, aki felcipelte a hetedikre a mosógépemet, nekik adtam természetesen.

2019. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
#5 egyetértek. Ennyi erővel a banki ügyfélszolgálatosnak meg a bolti eladónak is adhatnánk borravalót, pedig csak a munkájukat végzik.
2019. máj. 3. 13:47
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

Erre szoktam mondani, hogy mi magunk rontjuk el a hálálkodást, hálapénzzel, borravalóval, sörrevalóval, stb. stb.


Nyilván vannak kivételek, ok, ahogy lejjebb olvastuk a hűtős esetet, de azért van egy határ. Most adjunk borravalót a boltba, amikor veszek ott egy műszaki vmit, az eladó foglalkozik velem fél órát, mert van egy rakat kérdésem, kipróbáljuk, megmutatja, pecsétel, kitolja, stb. stb, az ő idejét is "raboltam".


Remélem, nem jön el az az idő, amikor a hentesnek is csúsztatunk egy kis pénzt, hogy szebb húst adjon...


Én nem adok borravalót, nő létemre meg pláne. Szégyellje magát az a futár, akárki, aki nőtől vár borravalót...

2019. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ.

Ha jó fej megkérdezi hogy segítsen-e bevinni (100% hogy nem kell mert férfi vagyok) de azért jó gesztus.

Vagy ha kpvel fizetek és lenne egykis apró akkor azt általában otthagyom nálla.

Ilyen esetekben fordul elő nálam a borravaló.

De hogy miért szokás azt nem tudom...

2019. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

" stb. stb, az ő idejét is "raboltam"."


Dehogy raboltad az o idejet, neki akkor van a munkaideje, az az ido, amit eladott a munkaltatojanak a fizetesert cserebe. A munkaltatoja meg a te vasarlasodbol fog profitalni.

2019. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Ha gyakran szoktál rendelni ugyanarról a helyről, akkor érdemes adni, hogy ne turházzanak bele a kajádba.... 😏
2019. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!