Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most ebben az esetben még mit...

Most ebben az esetben még mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

szóval egyetemista vagyok gazdasági szakon, és nem viccelek vagy 60 céghez jelentkeztem gyakornoknak de még az interjúig sem jutottam.

Cv-ben szerepel az egyetemi tanulmányok és minkatapasztalatnak az,hogy külön órálat adtam. Mivel még ugye elsősként nem dolgoztam..

Nem tudom mi a baj....

Lehet hogy túl nagy cégekhez adtam be és először kisebbekkel kell kezdeni? Vagy mi lehet a gond? Más is küszködik ezzel?

Mert nekem a szüleim azt mondták hkgy gazdasági szakról egyétrtelműen kell találnom gyakornoki melót...erre tessék.

Nem vagyok buta,se hülye,de még csak az interjúig sem jutok el.

20L



2019. máj. 4. 14:06
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Most fogom befejeznj az első évemet az egyetemen.
2019. máj. 4. 14:12
 2/39 anonim ***** válasza:
54%
elsőévesként még várj, hátrányban vagy a másod-harmadévesekkel szemben. Másodévesként nagyobb esélyed lesz szakmai munkát találni gyakornokként. Elsőévesként inkább csak a szaktól független diákmunkák állnak még rendelkezésre, ha nem vagy kimagasló az egyetemen.
2019. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
22%
Jelentkezel ssc be rendes 4 óra állásra
2019. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kimagasló, átlagos inkább. Szakkolinak nem vagyok tagja,sem szervezetnek. 1 tárgyat buktam eddig,a többi meglett. De hát ezt honnan tudnák ugye,ha még az interjúig sem jutok :D

Na mindegy....

2019. máj. 4. 14:36
 5/39 anonim ***** válasza:
72%
Januárban végeztem és 155 helyre jelentkeztem, volt már pár interjúm, de semmi ajánlat addig. Szintén gazdasági szak.
2019. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
32%
Mert teljesen telített már a diplomás piac. Akik már végeztek azok se nagyon kapnak állást.
2019. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
10%
Persze telített, hol? Mert Magyarországon nem az tuti
2019. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
34%

Magyarországon igen, diplomásokról beszélek.

Amire te gondolsz, az a szakemberhiány.

Na ne félj, egy jó burkolónak nem kell önéletrajzokat küldözgetni, mert jövő nyárig be van táblázva munkával és simán keres havi 1 milliót.

2019. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
25%
Aha persze, akkor valtok it rol burkulo leszek, el tudos küldeni a hirdeteseket azokra a burkolói allasokra ahol havi 1 milla netto a fizu? Előre is köszönöm :) amugy ez a jol keres a szakember meg tultelitettek a diplomasok szép mese csak valóság taetalma nincs:)
2019. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
60%

ma 15:17

Nyilván nem alkalmazottként és nem "nettó fizu"-ról beszélek, hanem maszekról.

A kb 10 m2-es fürdőszobánkat 270.000-ért burkolta plafonig 3 nap alatt természetesen zsebbe. Ez csak a munkadíj, nincs benne a csempe!

Számold ki, ha havi csak 20 napot dolgozik (de jellemzően nem, mert szombaton is szokott) az akkor is 1.800.000.-

Ja és ez vidék, nem Bp! Bp-en állítólag már 9-10.000 Ft-os m2 áron burkolnak és ha nem felel meg az ár, 3-an állnak mögötted sorba, akiknek viszont megfelel.

2019. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!