Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó ötlet volt...

Szerintetek jó ötlet volt elfogadni ezt az állásajánlatot most?

Figyelt kérdés

A történet röviden: Még nyáron diákként ráírkáltam különböző könyvelőirodákra, hogy esetleg tudnának-e engem foglalkoztatni akár ingyen is tapasztalat szerzése céljából. Most fogom elvégezni az iskolát 1,5 hét múlva lesznek a vizsgáim majd június közepén a szóbelik.


Szóval ma egyszercsak felkeresett egy könyvelőiroda (amelyiknek annó szintén írtam), hogy most keresnek pályakezdőt és megkérdezték, hogy érdekelne-e az állás így a felkészülési időben is?


Nagyon izgatott lettem és örültem a megkeresésnek így egyből igent mondtam, jövőhéten kell bemennem. Nem számoltam azzal, hogy rengeteget kéne tanulnom a vizsgákra. Egyszerűen csak elkapott a hév mert még soha nem volt munkám és arra gondoltam milyen király lenne ha az első munkahelyem egy könyvelőiroda lenne.


A párom kiakadt a hír hallatán, mert ő attól fél, hogy a vizsgáim nem lesznek eredményesek vagy megbukok a munka miatt. Én arra számítottam, hogy támogatni fog de nem így lett. Úgy érzem hülyeséget csináltam és most kettős érzetem van. Már azt se bánnám ha nem jönne össze munka. De még is ez egy nagy lehetőség a számomra. Úgy érzem nem jól cselekedtem.


Ti mit gondoltok erről a helyzetről?



2019. máj. 4. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Menj mindenképp. Amúgy fizetést fogsz kapni?

Szerintem az nem legális, hogy nem adnak érte pénzt.

Én belementem egyszer egy ilyenbe, bár nem ingyen, de minimálbérért félállásban. Én is azt gondoltam, hogy megtanulom a melót, aztán otthagyom őket jobb fizetésért. Mindenki ezt csinálja, de ők sem hülyék ám. Olyan alja melókat adtak, hogy fűzzem át a több éves dossziékat, a csaj meg megcsinálta az adóbevallásokat, amikor ott sem voltam. Akkor durrant el az agyam, amikor megtaláltam a gépben az elődöm béradatait, és nettó 250.000-et kapott (Ez volt vagy 5 éve). Akkor jól összevesztünk, és eljöttem. A csávó elhordott mindennek, hogy mit képzelek én magamról nem értek semmihez, miért akarok én több pénzt. Mondjuk azért, mert tanultam és ott töltöm náluk az időt. Mindenhol van fizetés még betanulási idő alatt is. Szóval azért vigyázz, hogy ne használjanak ki.

2019. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, kapnék érte fizetést máskülönben nem nem mennék bele ilyenbe a vizsgaidőszak kellős közepén. Hát remélem nekem nem ilyen nevetséges dosszié lefüzögetős feladatokat adnak mert annak nem sok értelme van.
2019. máj. 5. 00:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám megbeszélni a munkaadóval, hogy amíg nem végzek a vizsgákkal, addig heti 20 órában foglalkoztassanak, és amint vége teljes munkaidőben tudsz kezdeni. Elvileg, mivel szakmába vág, kellene, hogy támogassák.
2019. máj. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, egyáltalán nem biztos, hogy rögtön 8 órában akarnak alkalmazni - lehet, meg tudod beszélni velük, hogy egyenlőre kevesebbet mész.

Arról nem beszélve, hogy általában minden munkaviszony

3 hónap próbaidővel kezdődik, ami alatt MINDKÉT FÉL, azonnal, indoklás nélkül felmondhat.

2019. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
4 órát dolgozol, 8-at tanulsz, párod meg kiszolgál abban a pár hétben. Mindkét félnek húzós lehet, de ennyi időt ki lehet bírni.
2019. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%
Oldd meg valahogy, akár félállásban! Nagyon jól fogmutatnu a releváns szakmai tapasztalat a CV-ben, plusz ha kölcsönösen szimpatikusak vagytok egymásnak, a szakdolgozatodat is írhatod majd náluk. És ha egy cégnél írsz egy jó szakdolgozatot, legtöbbször marasztalnak is.
2019. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Agyilag ki leszel a munkától fingva az első pár hétben, ez szerintem hülye ötlet volt. Nem, nem nagy lehetőség random könyvelőirodában elmenni kontírozónak kezdőként, bocs. Lesz ilyen lehetőség is június után, viszont a vizsga azért ennél fontosabb sokkal.
2019. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszèld meg velük ès ne pánikolj. Meg kell beszèlni hogyan ès mikor tudsz kezdeni, tudják, hogy vizsgáid lesznek.

Èn egyèbkènt mèrnöki msc-t vègeztem a lakóhelyemtől 400 km-re, főállás, esküvő ès gyerekvállalás mellett. Kemèny, de az embernek arra van ideje, amire időt szán. Nekem 2 èvig nem volt egy nap szabim sem, se nyaralás se semmi, de megèrtett ès 100%-ban támogatott a párom, ezen is èrdemes elgondolkodni.

2019. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat. Igazából azért olyan nagy dolog ez nekem mert csak egy sima OKJ képzésben vettem részt továbbá egy kis városban lakok ahol ritka az ilyen lehetőség.
2019. máj. 6. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!