Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi stressz, ti hogy...

Munkahelyi stressz, ti hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozok Pesten, ahol minden nap elég nagy a pörgés.

Az az érdekes, hogy ha már ott vagyok a munkahelyen, akkor nem stresszelek, ott már csak pusztán idegesítenek bizonyos dolgok, kollégák, helyzetek, pl. hogy annyian vagyunk egy légtérben, stb...

Viszont munkába menés előtt rendszeresen gyomorgörcsöm és hasmenésem van, a legdurvább a hétfő reggel szokott lenni, de az a para, hogy már elkezdődik vasárnap délután.

A fizu elég jó (410nettó), de már ez sem érdekel, azt mondanám, hogy akár már 30%-al kevesebbel is beérném, ha stresszmentes lenne az életem.


Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy más is van ilyen helyzetben?

Ha igen, hogy kezelitek, mit csináltok?



2019. máj. 5. 08:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Te vagy ilyen, multiknál gyakran előfordul a stresszes munka.

épp nemrég volt egy cikk, hogy egy multis középvezető otthagyta az igen jó állását és elment a bécsi reptérre csomagrakodónak - azóta sokkal nyugisabban él :-)


Ne felejtsd el, hogy bár a pénz jól jön, de a stressz hosszútávon aláássa az egészséget.

2019. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

1: Teljesen tisztában vagyok vele.

Csak ilyenkor kicsit értelmetlennek érzek mindent, a sok év tanulást, a diplomát, a "jó" munkahelyet, a viszonylag jó fizetést.

Tényleg már azon gondolkodom, hogy akár harmad-feleennyiért keresek valami munkát, ami viszont nyugalmat tud adni.

Attól félek, hogy már a kapcsolatom is rá fog menni, mert otthon "semmihez" nincs kedvem, ha értitek mire gondolok...

2019. máj. 5. 08:29
 3/45 anonim ***** válasza:
81%
Beveszem a lesz... Tablettát
2019. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
80%

Ez ilyen, a pénzért tenni kell.

Mesélek: van itt a cégnel egy mindenes. A főnök embere ő néha pakol néha barkacsol kerítést csinalgat etc. 320 nettot kap plusz volt céges autó de most elvették a jogsijat . Reggel 9 kor már reggeli idő falatozik 1kor megint óránként 10 p cigiszunet.


Nem stresszel nincs baja nem tanult Facebookon néha hirdet ezt azt nagyon durva mert nem értjük amit ír mert írni se tud.


De nem is lép előre nincs otthona (bár lehetne de nem fogja fel hogyan) nincs jövője. 42 éves soha nem fájt a gyomra soha nem volt baja.semmi.


Neked kell eldönteni hogy mi a jobb.

2019. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%
Elég gyakori ez a helyzet és elég nehéz is kezelni, kicsit fel kell venni a leszarom hozzáállást, máshogy nem megy. A munkaadő is le fogja szarni ha tönkremegy az egészséged a munka miatt.
2019. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Parétó elv. A cégnél a feladatok felét annyi ember végzi, mint a cégben résztvevők számának a gyöke. 1000 embrerből 32 ember végzi a munka felét. Ha te vagy az, aki dolgozik, te problémád. Nálunk (dunaparti telkom cégnél) nem igazán becsülik, aki sokat dolgozik.
2019. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezt valamennyire lehet kezelni, de az ember belatja, hogy nem fizetik meg.


Az emberek sokfelesege, tanulatlansaga (diplomasra is igaz) neveletlensege, ostobasaga, szervezetlensege miatt nehez az elet.


Na ilyenkor jon ra az ember, hogy a penz nem minden.


A masik, ami tudatosult bennem, az az ido.


Gyorsan telik. Annyira gyorsan, hogy nem eri meg, hogy mas cegnek, idiota embereknek szenteld az eleted.


Ugy tudod kezelni, hogy cagy leszaros vagy felmondasz. Munkahelyet valtasz.

2019. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
95%

Én már a régi rendszerben is így éreztem a munkahelyeken. Volt a szüleimnek egy háztáji gazdaságuk, ahol azt tapasztaltam hogy ott meg mindig jól érzem magam. Persze leginkább akkor ha mellette nem dolgoztam sehol. Kevesebb pénzből is jobban éltem, mert kizárólag a saját életemmel foglalkozhattam, volt időm mindenre.

Minek tagadnám hogy a munkahelyi megélhetést és számlafizetést egy nagy marhaságnak tartom. Mivel az a házunk a villanyon kívül rezsimentes volt, mégis megvolt a teljes kényelem, például házi vízművel.

Diplomás állás vagy napszámos munka, nekem egyre megy. Mivel voltam például méhész inas is a szakma megtanulása céljából, de ott is hamar rá kellett döbbennem hogy nem a magam ura vagyok egy saját gazdaságban. Az ideális megélhetési formának azt tartom ha a sajátodban dolgozol, az mindegy hogy ipar vagy mezőgazdaság vagy bármi. Gyártottam már elektronikai terméket is otthon, nem megbízásból hanem saját fejlesztésűt. Az is kánaán volt a munkahelyi stresszhez képest.

2019. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

"A pénz nem minden"


És itt jön a tudatosan beleültetett imposztor szindróma a magyarokba: Tudod, hogy nem vagy elég jó, és hogy nálad valaki jobb. De miért?

Miért nem tanulsz valamit és keresel egy jobb állást? (mondjuk mert nincs, mondjuk, mert mindenhol 40 év munkatapasztalattal keresnek 20 éves embereket a hazug HR-nácik).


Kilátástalan és keserű a munkaerőpiac. Ezt megfejeli az, hogy a lakhatás olyan drága, hogy gyakorlatilag napi 15 óra munka arra jó, hogy egyél és aludj, mintha szolga lennél és nem tudsz félre rakni?


Mert nálunk a dunaparti telkó cégnél bizony az emberek nagy része így éli meg a mindennapjait. Túlhajszolva és zéró jövőképpel, zéró puprose-el = Céltalanul. Ennél nem kell több ahhoz, hogy idegileg kikészüljenek a dolgozók.

2019. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

Mit mondasz azoknak, akik nem követik az álmaikat és megfolytja őket a munkájuk, mert túlságosan félnek kockáztatni és valami igazi jelentősséggel bíró célokat keressenek maguknak?


https://www.youtube.com/watch?v=dJyz6iK8VXE

2019. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!