Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A különböző multiknál (Spar,...

A különböző multiknál (Spar, Tesco, Aldi, Lidl stb. ) hogy írják a beosztást? Van-e vita belőle, hogy ki akar délutános műszakban lenni és ki nem?

Figyelt kérdés
Engem ez érdekelne, mivel 18 óra utáni munkavégzésnél már műszakpótlék jár és biztos van olyan dolgozó, aki szeretne több fizetést hazavinni, mert rá van szorulva. Hogy tesznek egyenlőséget, vagy mi alapján döntik el, hogy kit hogyan osztanak be?
2019. máj. 5. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Beosztanak 12 órára és akkor nincs vita, hogy ki lesz délelőtt és délután :D


komolyra fordítva a szót: úgy tudom, igyekeznek figyelembe venni a dolgozók kéréseit - de nyilván nem lehet mindenkinek kedvezni, hiszen a boltban is lenni kell valakinek.

Nincs olyan, hogy valaki csak délutános állandóan.

2019. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Normális helyeken folyamatosan forognak a műszakok.
2019. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom a fent említett áruházakból senki nincs még itt!
2019. máj. 5. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Ja, hogy Neked csak az a válaszoló jó, aki ott dolgozik?

Ha valaki beszélget a Lidl-s dolgozókkal, ismeri, hogy kit hogy osztanak be, az már nem is felel meg, az nem jó válasz?

Bocs, akkor léptem - 1-es.

2019. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

tescos dolgozó voltam, nálunk meg lehetett adni egy papíron, hogy ki mit szeretne, felírtuk az adott hónapban, hogy egyik-másik napon mint szeretnénk, délelőtt, délután, szombat, pihenő, szabadság és úgy osztott be.

A másik osztályon ilyen igényt nem lehetett beadni, az ő vezetőjük úgy osztotta be, hogy folyton vita volt.

Azt viszont biztos, hogy akinek kisgyereke volt, azt igyekeztek nem este 22-ig beosztani, bár ebből is volt vita, hogy a kisgyerekes kolléganő: bezzeg sose túlórázik, pedig még férje is van...

Amikor senki nem vállalta el a túlórát, akkor elvállaltam én, nem volt kötelező. Esetleg ha mégis, akkor karácsony idején, de akkor sem fenyegető kötelezővel.

Szóval, ha multihoz tervezel menni dolgozni, mindenhol más a helyzet, egyiknél figyelembe veszik, másiknál nem, ott van még a busz indulás, érkezés a vidékieknél, nálunk ezt minden osztályon figyelembe vették. Vezetőtől függ. Mindenesetre, ha nem szeretnél túlórázni, délutánozni, akkor szólj a többieknek, ki szeretne, a vezető is tudjon róla, aztán ha senkit nem zavar, akkor kevesebb délutánod lesz.

Nálunk 8 órás műszak volt, 6-7-9 kezdéssel, a délutáni talán egyféle volt, 13 30-22 között.

2019. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában figyelembe veszik, de ha vita alakul, dönt az osztályvezető. De mindig akad úgy, hogy az egyik délután akar, mert kell a pénz, a másik meg korán szeret kezdeni, harmadiknak mennie kell a gyerekért ezért délelőttös akar, negyediknek igazából tökmindegy...szóval sokféle van, nem szokott ebből gond lenni.
2019. máj. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Timcsa80 válasza:
Aldinál pótlékáltalány van. Mindegy mennyit dolgozol délelőtt vagy délután. Kérni lehet, ha programod van. Általában figyelembe is veszik.
2019. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!