Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szegeden más is érzi, hogy...

Szegeden más is érzi, hogy egyre nehezebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 6. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen területen?
2019. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban irodai munkát keresek, másodsorban könnyű fizikait, de úgy látom lassan alig van hirdetés.
2019. máj. 6. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Erős nyelvismerettel, bármilyen diplomával állítólag bárkit felvesz a British Petrol irodai munkára ssc-be. Ha nincs az embernek semmi releváns szakmai tapasztalata vagy végzettsége irodai munkára, akkor persze hogy nincs sok mi. De szerintem call-centerekbe be lehet jutni.
2019. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több éves irodai munkatapasztalatom van és felsőfokú végzettségem, igaz a nyelvtudásom erősen megkopott, mert az utóbbi tízen pár évben nem kellett használnom, így olyan helyekre nem jelentkezem, ahol folyékony nyelvtudást kérnek. Ami feltűnt az utóbbi hónapban, hogy a korábbihoz képest szinte semmi álláshirdetés, amire jelentkezni tudnék.
2019. máj. 6. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban így van, Pickben most léptetik be a januárban-márciusban jelentkező dolgozókat, mert még ott is túljelentkezés van.


Botka "nemkell ipar ide" viselkedése miatt alig van betölthető munkahely a városban, és sok munkanélküli fiatal van. Nem is véletlen hogy csak egyetem miatt jönnek ide, de a helyiek meg tömegével mennek Pestre, Dunántúlra vagy külföldre. Ha lenne egy Merci vagy Audi kaliberü multi itt, nem lenne baj a munkahelyek számával.



Bp. jó ötlet de óriási túljelentkezések vannak irodában, és szinte csak nők vannak foglalkoztatva általában ilyen munkakörben. Kivéve logisztikában meg műszaki területen. Amúgy szakikból Szegeden is hiány van.

2019. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5#

Nő vagyok, ezért is rossz a helyzetem, szerintem férfiként már, ha mást nem is valami fizikai munkát találtam volna.

Amúgy a logisztika érdekelne, szerettem volna a munkaügyi által elvégezni, de nemhogy az, semmilyen tanfolyam nem indult idén, az ügyintéző szerint őszig tuti nem is fognak, de az is lehet idén már semmi sem lesz.

Bp-re már nem vágyom, talán ha 15 évvel fiatalabb lennék és egyedülálló.

2019. máj. 7. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont logisztikában dolgozok.


Pár hete beszéltem kormányhivatalos ügyintézővel és 16 fővel állítólag fognak indítani logisztikai és szállítmányozási ügyintézős képzést. (1 vagy 2 szakképző centrum)


Ajánlom a 2 éves OKJ-t végezd el, az ilyen gyorstalpalós KH-s tanfolyamok mit sem érnek ekkora túljelentkezés mellett. Ráadásul középfokkal is hátrányban leszel a felsőfokú végzettségűekkel szemben, ahol én dolgozom van akinek jogász a végzettsége, másnak pedig közgazdász van. Próbálj Kecskeméten is szerencsét, sok ismerősöm jár fel oda, mert Szegeden nem tudják a szakmájukat végezni.


Szóval ja. Szeged nagyon gyatra Kecsóhoz vagy az ország bezzegvárosához Győrhöz képest.

2019. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7#

Mikorra várható a tanfolyam? Néztem egyéb iskoláknál is, de alapból nagyon drága, ezért gondoltam munkaügyin keresztül megpróbálni, meg úgy tudom, akkor kapható mellé támogatás is.

2019. máj. 7. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!