Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az óvónők ma már szerintetek...

Az óvónők ma már szerintetek nincsenek megbecsülve? Ti lenézitek ezt a hivatást?

Figyelt kérdés

Hiába kell hozzá egyetem, az emberek közül sokan még is úgy vélekednek róla, hogy te csak egy óvónő leszel. Nem óvónő, hanem csak egy óvónő.

Az óvónők sokak szerint tanulatlanok és buták.

Én óvónőnek tanulok, most vagyok elsős. Viszont mai napig piszkál a családom, a barátaim, az ismerőseim, hogy belőlem sokkal több lehetett volna, mint csak egy óvónő. És hogy halálra fogom unni magam,mert én imádok tanulni és folyton azt csinálom javarészt, viszont az óvónőknek nem kell az egyetem után tanulni és szerintük nagyon monoton lesz, mert ugyanazt fogom csinálni. Meg mert eredetileg biológia-kémia fakton voltam és ezekből emelt érettségiztem, mindig mondogatják hogy lehettem volna orvos vagy gyógyszerész.

De nem értik meg, hogy én pedagógus szeretnék lenni és kicsikkel foglalkozni, nevelni.



2019. máj. 6. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Hat. Nem eppen egy jol kereso szakma. Sok belefektetett energia, es egy gyarban tobbet keresel. Igy nezzuk az aranyokat. Szoval nem hiszem hogy lenezett szakma lenne. Egyszeruen csak semmit nem er.
2019. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

azokat az óvónőket nézem le, akik nem értenek a gyerekekhez valójában vagy belefásulnak egy idő után és a gyerekeken vezetik le, illetve nem tudnak nevelni, nem rugalmasak, így nem lehet hivatásszerűen ezt végezni

van rossz tapasztalatom óvónővel a saját gyerekkoromból, stresszt nem gyereken kéne levezetni, az empátia se árt, vagy legalább nem ítélkezni, akkor se ha nem érti a gyerek viselkedését

aki rendesen, rugalmasan, megértően csinálja, az tisztelendő, mert nem hiszem, hogy valami sok ember tudna gyerekcsoportokat kezelni helyesen

2019. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem nézem le.

Viszont kétségkívül nem valami nagy megterhelő szellemileg, ha érted mire gondolok.

Ha jó az eszed, nem itt tudod kamatoztatni. Persze kétségkívül fontos hogy szeresd a munkádat.

2019. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Itthon éhenhalsz,kint a pedagógusok konkrétan nagyon jól élnek sőt.
2019. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit is magára adó óvónő folyamatosan tanul, képzi magát. Egyébként is vannak kötelező minősítő vizsgák, ami nélkül nem dolgozhat egy óvónő.

Ezt nem tudja a családod (illetve te)?


A jó óvónőt nem nézem le, hanem becsülöm, ugyanis sajnos ritka. Részben pont amiatt, amit a családod gondol: semmire tartják őket, ezért nem vonzó szakma, kevés a lelkiismeretes újonc, a régiek kiöregedtek.

2019. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az alacsony fizud miatt sajnálkoznak előre rajtad.
2019. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy állok hozzá, hogy soha sem szabad lenézni egy egész embercsoportot, egy egész szakot. DE! Sajnos az én ismeretségi körömben lévő óvodapedagógus hallgatók buták, mint a föld. Ettől függetlenül nem nézek le senkit csak azért, mert óvónő. Ismerek ellenpéldákat is, de sajnos a többség buta és tehetségtelen, semmirekellő.
2019. máj. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig nagyon úgy tűnik, hogy sok a rossz tapasztalat az óvónőkkel.
2019. máj. 13. 09:26
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon jó tapasztalatom van az óvónőkkel. Az ember a 3-6 éves gyerekét még nagyon félti, így kivételesen fontos az óvónők szerepe, hiszen rájuk kell bízni sok-sok órára a gyermeket. Tehát ilyen szempontból kivételesen fontos és becsülendő szakma. Én is a fizetésre gondolok, ami miatt az ismerőseid "leszólják" a választásodat. Ezen sajnos nincs mit szépíteni. alulfizetett szakma. A 3 éves képzés elvégzése biztos nem a legnehezebb, de azért lelkiismeretesen kell tanulni ott is. Az tény, hogy utána a munkád során valószínűleg nem az "agyadat" kell a legtöbbször használnod, viszont egy csomó más képességedet, készségedet igencsak kell majd (gyerekek felé is és a szülők felé is). A munkaidő nem biztos, hogy kitesz teljes 8 órát az oviban, de otthon lehet, hogy kell készülni egy-egy másnapi foglalkozásra. Különböző pedagógiai szakvizsgákat lehet tenni utána, tehát van lehetőség a továbbképzésre.

Egy dolog jut még eszembe: egy óvodapedagógus képzés "csak" 3 év, míg az orvosi, gyógyszerészi 5-6. Ha elvégzel egy 5 vagy 6 éves egyetemet fiatal korban és rájössz, hogy nem ez a te hivatásod, akkor 10-15 év múlva még nem lesz olyan nehéz váltani és "gyorsan" elvégezni egy hároméves óvodapedagógusit, és nem is kerül olyan sokba még fizetősön sem. Viszont ha most óvodapedagógusnak tanulsz és mondjuk 35 évesen megunod vagy megutálod, akkor utána már nem valószínű, hogy nekiállsz orvosnak vagy gyógyszerésznek tanulni a képzés hosszúsága és drágasága miatt, hiszen a támogatott féléveid eléggé elfogynak addigra és óvónői fizetésből nem hinném, hogy sok tartalékod lesz. Szóval később már nehezebb lesz korrigálni, ha megbánod a döntésedet.

De mai fejjel nem tudja megmondani senki sem, hogy 10-15 év múlva mihez lesz vagy nem lesz kedve, úgyhogy ezen kár töprengeni.

2019. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
34%
Az óvodapedagógus képzés nem egyetemi, hanem főiskolai szintű. Egyetemeken is vannak főiskolai szakok. De ettől még, aki főiskolai szakon tanul, csak főiskolai diplomát fog kapni, nem egyetemit.
2019. júl. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!