Munka vagy tanfolyam?

Figyelt kérdés

Egy kedvező, de nehéz döntési helyzetbe kerültem.


Kevés pénzért dolgoztam egy cégnél, és otthagytam a melót, hogy angolt tudjak tanulni.

Igazából nekem meglenne a diplomám, ha lenne nyelvvizsgám. Munka mellett próbáltam tanulni, de hát tudjuk mennyit ér, ha hullafáradtan előveszed a könyvet. Ha meg gépen van, nyilván csak a facebook fog menni.

Próbáltam én már Duolingot meg minden szart.

Egyedül az ért valamit amikor hús-vér tanárhoz jártam.

De nem bírtam a kettős terhelést, valamint fizetni sem nagyon (heti 2 óra lófasz, nekem heti 6 kellene, mert nem 30 évesen akarok nyelvvizsgát)


Tehát úgy voltam vele, hogy az akkori helyzetben nem tudok angolt csinálni, viszont amin tudok változtatni, más munka, azon fogok.


De mit ad Isten, munkaügyön keresztül lehet angol képzésre menni. Ami a végén nyelvvizsgát ad, 5 hónapos az egész. Persze kell bizonyos szint, hogy elindulj.

Pár órával később felhivnak egy helyről, hogy mehetek állásinterjúra. Viszont olyan átlag meló, sok szempontból jobb mint az előző, de többet kell melózni, több pénzért, viszont tanulásra fordított idő a nullát közelíti.

Mondanom sem, kell hogy a diplomás végzettségemmel sokkal jobb helyekre mehetnék...

Tehát ha keresek egy helyen X összeget mondjuk 30 évig

az 30X

Vagy ha tanulok és utána keresek 1,40 X összeget

akkor 1,40 x 29,5 = 41,5 X ez sokkal jobb.

Ezt már egyszer megléptem néhány éve, amikor csak full csoze és tróger melókat kaptam. De nyilván ha az ember sosem lép akkor mindig csak a kellemes kis pocsojában fog ülni.


Akiket megkérdeztem 2 véleményen voltak:

- Menjek melózni, mert ez a tanfolyam csak láblógatás, alibi, és az az élet rendje.

- Ezt akartam már régen, végre itt egy ilyen lehetőség, és vizsgázzak le.


Igazából volt egy ilyen könyv, hogy mik a céljaid az életben, most miket akarsz csinálni, és nekem ez hogy legyen diplomám.



2019. máj. 6. 16:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!