Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok nekem mondani benzink...

Tudnátok nekem mondani benzinkút csalásokat?

Figyelt kérdés
ki találkozott már ilyennel?

#benzinkút #mondani #csalásokat
2019. máj. 6. 17:09
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%

[link]


A legrosszabb az, hogy néznek neked olajszintet. A frissen járt motornál. Biztos, hogy alacsony lesz, rátöltenek, ezzel igazából túltöltik, ami meg káros lehet a motornak.

2019. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 walk w1th mee ***** válasza:
68%
Multkor belgában vettem 10db kávét,néztem is a számlán hogy kb90 eu helyett 110 volt,12dbot irtak be,majdnem át lettem b szva ,mentem is vissza és kis kekeckedés után a kasszából vissza adták a pénzt. sz r haziak
2019. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Sorolom amikkel találkoztam:

-elhajtasz fizetés nélkül

-letiltott kártyával "fizetsz"

-megígéred visszajössz később fizetni, de "elfelejted"

-tankolsz majd kevesebbet mondasz

-magadnak tankolsz, pl. dieselesbe benzint, majd a kutast hibáztatod

-fizetésnél 40-50Ft-al kevesebbet adsz, majd hozod a következő alkalommal...

-ablakmosóba töltöd magadnak a motorolajat, majd a kutast hibáztatod

-őrjöngesz, hogy 10 000-ből adtak vissza 20e helyett, a felvételen viszont látszik 10e volt :)

-megeszed a csokit, csipszet, stb. és "elfelejted" kifizetni

-nem húzod le magad után a WC-t, majd panaszkodsz a körülmények miatt

-a kútnak támaszkodva vizelsz, majd őrjöngesz, hogy meglestek pisilés közben

-előző kakilással WTF ráadásul évente 2-3 alkalommal

-vásárolsz 100 000Ft értékben a kártyáddal, majd fizetés után reklamálsz és visszakéred a termék árát = neked ingyenes készpénzfelvétel, nekünk meg levonás

-beleszarsz a csapba és panaszkönyvbe irkálsz utána

-őrjöngesz, hogy a 15Ft-os bonbon vásárlásánál nem tudunk 20 000-esből visszaadni 5Ft-ot

-első 2 bonbonnál meglepődsz a visszajáron, a 3-adiknál meg őrjöngesz, hogy nincs elég apró a kasszában, neked jár az a bonbon

-megetted a 3-adikat is szeretnél kapásból még 1 ingyen bonbont elfogyasztani, szóvá teszik, hogy ez nem OK őrjöngesz, hogy lehúz a kutas

-kéred töltsünk rá az ablakmosódra, de nem akarod fizetni, mert nem ment bele az egész üveg és követeled hozzunk egy teli üveg ablakmosót

-ki van írva csak Ft-ot fogadunk el, de az eurót te 400-ért szeretnéd nekünk eladni, mivel nem jön be neked jár az ingyen tankolás


Mindjárt ránézek a cikkre és megmondom mi működhet belőle :)

2019. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Mi az a "leadó"??? Lehet velem van a gond, de még nem hallottam róla.


„Akasztás” WTF a számlán rajta van a mennyiség, egységár és a végösszeg, tehát mesevilágon kívül máshol ez nem életszerű :)

Mellesleg ugyan ezt a történetet már olvastam 2010,2012,2014,2015,2017-ben is a nevet cserélgetik Ági, Laci, Évi, Marcsi, stb.


„Kannázás” működik, de nem a leírtak szerint :)

A cégek csinálják költségoptimalizálásra + kamionosok + polgármesterek (még számlát is szereznek, volt aki a kukából vadászta) + de láttam olyan tinit, aki a családi kocsit tankolta így és csinált magának zsebpénzt!

Maguk tankolnak kannába, majd eladják a kutasoknak. Mivel rohadt nehéz eladni, főleg 30-50-70Ft-al véve a piaci ár alatt ezért saját járműbe vettük csak. Nekem benzines van, eladók meg gázolajosok esetek 99,9%-ban, 1 év alatt 25 litert tudtam venni, spórolás 1400Ft!


„Kártyázás” álomország tengerpartján játékok közt él...


“Olajozás” Nem értem!

Miért üzlet az a kutasnak, ha számlán eladja a jót gazdagítva a kutat, majd a saját pénzén vett olcsó olajjal utánatölt?


„Plusz egy tétel” a számlát automatikusan adja a kutas, amire az újságíró gondolt anno 2010-ben az az áfás számla, azt szokták megkérdezni a kutasok :)


„Rossz visszaadás” hahaha én is adtam vissza 20 000-ből, mikor 5000-essel fizettek, 2-en szóltak, nagy mákom volt, de besz***ptam egy alkalommal 10 000-t adott és 20 000-ből adtam vissza NEM SZÓLT!

Ami viszont napi 10-15 alkalommal előfordul, hogy az ügyfél őrjöng, hogy rosszul kapott vissza a kamerán meg látszik, hogy NEM, csak két alkalommal kértek elnézést!


A cikknek lehet igazság "alapja" pl. én a saját anyámnak 10e-ből adtam mikor 20e-el fizetett és ő csak otthon én meg zárásnál vettem észre.

Ilyenkor mi van megloptam anyámat???


„Tiltólista” nah bumm lebuktunk, ez tényleg létezik és minden ügyfélre vonatkozik!

2019. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Egy régebbi cikk alatt megtaláltam egy régi hozzászólásomat:

[link]


Szegény szerző csak sajnálni tudom, biztos fogyatékos a kis drága


1. “A mintegy 20 autós körében végzett, nyilván kevéssé reprezentatív”—egyáltalán nem reprezentatív lenne a helyes megfogalmazás! Másrészről a szerző/kreator/kitalátor/költő/élénk fantáziájú személy valószínűleg 20 autóst arról kérdezett meg önök szerint hogyan lehetne csalni benzinkutakon? Majd egy rosszul megfogalmazott kérdés alapján írt az autósok tapasztalatairól


2. “Alapeset a hibás visszaadás, melynek előnye, hogy a pénztáros önállóan, mindenféle összjáték, egyeztetés nélkül tudja kivitelezni. “—a pénztárgéptől függően a kapott összeget is képes feltüntetni ebből levonva a fizetendő összeget = visszajáró Ft, ezt az eladó leszámolja a “kedves, nagylelkű” ügyfélnek, ha a “költő??? úrnak” ezt felfogni megterhelő feladat csak sajnálni tudom!

Sokkal jellemzőbb, mikor 10 009 Ft-os számla esetén felháborodik az ügyfél mikor kéri tőle az ember a maradék 9Ft-ot is, ilyenkor szokott előkerülni a panaszkönyv a többet ide nem jövök szöveg, követelik a telefont és a főnökség elérhetőségét telefonálási célra természetesen az én saját mobilomat nézik ki maguknak, majd felháborodva őrjöngve kiabálnak mikor nem vagyok hajlandó átadni a saját telefonomat, hiába bunkó egy kutas vagyok. Hétköznapi emberekkel ilyen gondom még nem volt, viszont öltönyös elviekben iskolázott urak hölgyek esetében heti rendszerességről beszélhetünk. ( Nem rosszindulatból írom, nem szeretnék félreértéseket generálni. Itt megjegyzem 2 diplomás vagyok, aki kúton dolgozik. ) Az ilyen emberek jó ha 10 perc után kiizzadnak magukból 5Ft-ot a maradék 4 meg ugyebár lejön a borravalós bödönből a nap végén. Volt már híres focista is aki a 30 000-es számlát 1 dedikált fotóval próbálta letudni, nem járt sikerrel!


3. “Kevéssé érthető, de egy mai tankoláskor legtöbbször bevetendő 20 ezer forintos címletre elképesztően nagy összegként tudnak nézni − amiből nehéz visszaadni.”—a kasszában adott összegnél több nem lehet! Ennek értéke kutanként más, a többi a pénzledobóba kerül. 20 000-ből igenis nehéz visszaadni hiszen 50 000 lehet maximálisan a kasszában, tudom bonyolult megterhelő feladat a szerző úrnak 50 000/20 000=2,5 , tehát a 3adik ügyfél, aki a gömbölyű rágóját szeretné kifizetni elég nagy feladat elé állít minket. Nem viccelek nem ritka a 10-15Ft-os tételt 20 000-el fizetni akarok száma, ők kimondottan arra játszanak, hogy nem vagyunk képesek visszaadni a rágót már rágják, a 30Ft-os bonbont éppen magukba gyömöszölik! Tehát a szitu adott 20 000Ft-ot nem vehetem el ezért felakasztanának, így marad a nyelés jó étvágyat kívánunk a kedves vásárlónak, aki van olyan pofátlan sajnos erre is volt példa (gazdag, öltönyös típus) ráveti magát a következő bonbonra

Igen lehetne mondani felkel váltatni valahol a 20 000-est, ügyfél viszi el, akkor az nem jön vissza! Volt olyan ügyfél akinek a tálcája minimum 500 000-tól duzzadt csupa 20 000-es, nos ezen rászoruló ember a 19 955-os számlánál mikor nem tudtunk neki visszaadni: felháborodás, panaszkönyv stb, amiért nem tudunk visszaadni, fenyegetés feljelent minket a rendőrségen, leakarjuk húzni, megakarjuk lopni! Látja, hogy van 1000-es a kasszában, mi az hogy így lehúzzuk, szabályosan csápolt az 1000Ft-ért, neki az jár 45Ft-os visszajáró összeg , ha nincs apró kéri az 1000-est addig ő innen nem megy el! Végül mondtuk neki vásárolja le csokira gondoltuk megeszik 2db bonbont, de nem ragaszkodott a milkához, hát akkor vigye azt csak ne lássuk szegény éhező képét —érdekes dolog olyanok akikről tudjuk éppen hogy csak megélnek, még nálunk is rosszabbul élnek keresnek, bár ez a kutas 324Ft-ra kijövő nettó órabér amit mi kapunk havi 240 órára kilehet számolni mennyire jön ki, és még ezt is sokan irigylik tőlünk a hozzászólok közül


Visszakanyarodva az eredeti témához, pénzváltás visszaadás a kút 6km-es közelében nincs bolt/kocsma/éterem/posta/pénzváltó 1 emberes műszak esetén bekel csukni a kutat, vagy várni a megváltó kispénzű szegény emberekre akik 1000-2000-3000Ft-okért tankolnak, szinte mindig adnak 10-20Ft-ot és mindig udvariasan viselkednek, sőt még a WC-ét is lehúzzák maguk után, lehet nevetni, de tény sokan a korábban említett rétegből erre sem képesek, tisztelet a kivételnek

Pénzváltás 2 ember esetén 10 000-es visszaadásnál hasznos elv+30 000 maradjon a kasszában előírás nálunk nem tudom másnál hogy van ez, ilyen dolgokat érdemes lett volna a szerzőnek megérdeklődnie, bár lehet hogy szegénynek ez volt az első munkája, így viszont elkel nézni neki a rengeteg bakit, értelmetlen hablatyot, logikátlan érvelést, elírásokat amit elkövet, bár a mai világban nem kizárható az sem hogy valakinek a valakije, ki tudja? Megint csak elkalandoztam kicsit, visszakanyarodva a témához 6km oda 6 vissza a gyengébb képességekkel megáldott szerző úr kedvéért 12km! 100km-en 6-7-8-9-stb litert fogyasztó autó esetén mindenki kiszámolhatja mennyibe kerül saját pénzen elmenni felváltani a 20 000-est, az a legviccesebb mikor az 5-odik helyen sem tudnak megbirkózni 20 000-el


4. “Tankolás után érdemes megjegyezni a konkrét összeget, hogy mennyiért töltöttünk autónkba – ugyanis a számlázási rendszerbe nyúlással vagy az újratöltési időkorláton belüli kannába töltéssel rövidíthetnek meg a kutasok. “— ha ezt sem vagy képes megjegyezni, elnézést ha ezt sem képes megjegyezni, akkor írja le, kisembernek sikerül nagyok meg ugrálnak: miért a 2 es kutat ütötte be? miért 19 000-et számláz miért nem 7200-at ő direkt megnézte a 4-esről tankolt E85-öt Válasz a 4-esen csak diesel van, és az ön autója a 2 esnél parkol és csak ott van etanol, de mintha falba ütköznék észérvek, megsemmisültek a darálóban cserében megkapom ő könyvelő főiskolai végzettségű világ járt ember több nyelven beszél stb Gondoltam beszállok a játékba én is, ha magyarul nem értjük meg egymást angolul kezdtem neki magyarázni kollégám bepróbálkozott némettel, de egyik nyelv sem tartozott az ő általa beszélt nyelvek közé, nem mondhatja senki mi nem próbáltunk meg szót érteni vele. A történetnek a 4-es kútról időközben beérkező vetett véget, aki történetesen a főnökünk volt, hát ő sem akarta kifizetni a vendég tankolását 🙂


5. “4000 helyett csak 3000 forintért csorgatott egy töltőállomás dolgozója, a számlán pedig 4000 szerepelt”— 30-40 éve még lehetséges lehetett, de akkor inkább pár Ft-ról kéne beszélni. A mai számlákon ugyebár szerepel az üzemanyag fajtája, mennyisége, és a fizetendő összeg. Ez alapján aki 4000-et fizet 3000-es számla láttán az bolond(szerző úr), vagy 1 nagyvonalú úriember 🙂


Tovább nem kommentálom ezt a kritikán aluli förmedvényt, természetesen nem azért mert a fennmaradó részben az értelem kicsiny szikráját is felfedeztem, vagy ne lenne benne több értelmetlen, logikátlan elírás, csupán nem szeretném lerombolni a szerző úr Katona Mátyás önbecsülését, továbbá földbe döngölni teljes művét. Mindenki számára nyilvánvaló K.M. korai, életének feltehetően 1. -2.-ik cikkéről lehet szó, tehát a fejlődés lehetősége adott, reméljük a legjobbakat


Üdvözlettel: egy kutas

2019. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as és 5 ös válaszoló

a vásárlók viselkedését nagyon jól megfogalmaztátok és ezzel 1000%-ban teljesen egyet értek barátaim

de a kérdés nem ez volt

azt kérdeztem KUTAS milyen csalásokat tud elkövetni hogy több pénze legyen?



az eddigi válaszokat köszönöm

2019. jún. 27. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy írtam:

1. A vásárló által a kukába dobott számlákat megveszik a polgármesterek és a vállalkozók

2. A teherautósoktól, de főként a tiniktől a családi járgányba tankolandó üzemanyagot megveszed és beletöltöd a saját járművedbe, ezáltal spórolsz

2019. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Anno a boldog 90-es években voltak vad dolgok. Szőkített olaj, gazolin a benzinhez keverve ilyesmik. Egyszer a gazolinos benzintől öngyulladással ment a Wartburg. Nem állt le a gyújtás levétele után sem. Ma már kb. az fordulhat elő mint a sarki ABC-ben, hogy kp-ból rosszul ad vissza a kutas.
2019. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező milyen csalásokat csinálsz?

Bejöttek a számításaid?

2019. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem értitek. Én is hallottam pl. azt, hogy ne engedd, hogy a kutas tankolja meg a kocsid, mert levegőt nyom bele, aztán azt is ki kell fizetned. Mondjuk erre én is kiváncsi lennék, hogy hogyan csinálják?

Mindenesetre az elgondolkodtató volt, amikor -15 fokban befagyott a benzines pisztoly. Mi lehet ebben a benzinben?

2019. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!