Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hónapok óta nem kaptam rendes...

Hónapok óta nem kaptam rendes fizetést, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Január óta dolgozom nemzetközi furgonosként. Nincs fix fizetés, minden levezetett kilóméter után kapok 6euró centet. Eddig egy hónapban sem kaptam meg a teljes fizetést, mindig egy kicsivel kevesebbet, mert a főnöknek mindig közbejöttek váratlan kiadások. Már 1200euróval van elmaradva, és lassan kezdek attól tartani, hogy soha nem kapom meg.

2019. máj. 6. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mond fel, keress más melót...
2019. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Ha bejelentett munkahely, akkor kötelessége kifizetni. Intézkedj ez ügyben. Ha feketén vagy, akkor meg semmit sem tehetsz.
2019. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Sanszos, hogy nem kapod meg, de meg is érdemelnéd, hogy ne kapd meg!
2019. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Add el az egyik autójukat, tedd zsebre a pénzt, a főnöknek meg megmondod, hogy most neked lettek váratlan kiadásaid.

/nem humornak szántam, a hazug csaló vállakozókkal igy kell bánni/

2019. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

De gondolom ha beteg leszel, akkor te is nyafogni fogsz, hogy milyen szar a magyar kórházi ellátás, annak ellenére, hogy a feketén végzett munka után egy fillér TB-t sem fizet be a főnököd.

Mégis mire számítottál? Te is ugyanolyan cinkos vagy, ha ilyen munkát elvállalsz, ami tudod, hogy törvénytelen, aztán meg csodálkozol, hogy még jobban átvernek.

Ha van munkaszerződésed, akkor mondj fel azonnal, majd követeld az elmaradt bért munkaügyi bíróságon. Ha nincs akkor meg tanulj az esetből.

2019. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van munkaszerződésem, a fönököm határőr, ezért is bíztam benne eleinte, de mostmár kezdek kételkedni.
2019. máj. 6. 19:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért érdemlem azt, hogy ne kapjam meg?
2019. máj. 6. 19:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel,munkaerőhiány van, ennél csak jobbat találsz.
2019. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
35%
Azért érdemled meg, hogy ne kapd meg, mert hülye vagy. Szerződéses munkahelyed van, bàrmikor kérhetnéd a pénzed, erre màr fél éve lehúznak, és te ezt hagyod. Erre nem lehet mit mondani. Az ilyen hatàrozatlan, buta embereken, mint amilyen te vagy, aztàn lehet pénzt keresni.
2019. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha hivatalosan járó pénzt nem kaptál meg, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott kell panaszt tenni, hogy a bérfizetéssel el van maradva a céged, ha másképp nem tudsz dűlőre jutni a munkáltatóval.


Én is megléptem egy ilyet annak idején, 1 héten belül kijöttek, ellenőrzést tartottak, majd másnap minden elmaradt bér ki lett fizetve mindenkinek.

2019. máj. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!