Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért állítják sokan, hogy...

Miért állítják sokan, hogy hatalmas munkaerőhiány van, amikor a jelek nem ezt mutatják?

Figyelt kérdés

BME-n frissen végzett biomérnökként (Msc) beadtam a jelentkezésemet közel 60 helyre, az ország legkülönbözőbb pontjaira, főként megyeszékelyekre (Bp kivételével).

Eddig összesen 2, azaz kettő helyről érkezett egyáltalán visszajelzés, ezekre el is mentem (azt most hagyjuk, h mindkettővel elment konkrétan 1-1 napom, meg nem kevés pénzem). Az egyik helyen nettó 175.000 Ft+cafetériát ajánlottak, a másik helyen meg tisztán 185.000 nettót.

Ez lenne a nagy magyar valóság, tényleg kb erre lehet számítani? Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam.



2019. máj. 7. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
88%
Kezdőként mit vársz? Majd 5+ év tapasztalattal...
2019. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
89%

Kezdőként ez teljesen normális bér, nem tudom mit vártál.

Kvázi nem értesz semmihez, nincs tapasztalatod, nem tudod milyen a munka világa, nem ismered a céges folyamatokat, nem tudsz semmit az ég világon felmutatni.

Na ezek után már teljesen korrekt, sőt jó fizetés nem igaz?

Én br. 195 ezerrel kezdtem 2 éve, azóta tartok 200-230 ezer nettó fizetésnél. Szóval ne akarj egyből mindent!

2019. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
89%

Akkor próbálkozz Budapesten.

És valóban fura, hogy egy teljesen kezdő olyan fizetésre vágyik, mint aki már 5-10 éve dolgozik :)

Neked is el kell kezdeni valahol.

2019. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:

2: Mindenhol azt hallani, itt a gy-n is a csapból is az jön, hogy úgy unblock munkaerőhiány van, azon belül is mérnökökből. A mérnökön belül meg biomérnökből aztán pláne.

Ahhoz képest 180 nettót megyeszékhelyen már egy segédmunkás is megkap egy építkezésen 8 általánossal.

2019. máj. 7. 11:03
 5/72 anonim ***** válasza:
65%

Mert túl sok a diplomás!


De szakmunkás bezzeg nincs! Melóhelyemre, majd 1,5 évig vadásztunk liftszerelőre. Villanyszerelőre meg vagy 6 hónapig. Pedig magasan a hazai átlag feletti fizut és juttatásokat fizetünk!

2019. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

3: Hol írtam, hogy milyen fizetésre "vágyok"?


De az ajánlott bértől teljesen függetlenül az is teljességgel érthetetlen, hogy 60 helyről 2!! hív fel.


Bp-et nem véletlenül hagytam ki. Nem szeretném a fizetésem felét albérletre költeni, mert akkor az életben nem lesz saját lakásom.

2019. máj. 7. 11:07
 7/72 A kérdező kommentje:
6: Mielőtt még jönnének az oltások, igen, releváns helyekre adtam be, nem bankba.
2019. máj. 7. 11:12
 8/72 anonim ***** válasza:
92%

Nem unblock van munkaerőhiány, hanem bizonyos szakmákban.

A te szakmád vagy nem hiányszakma, vagy nem jó az önéletrajzod és az alapján nem felelsz meg.

2019. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:

8: Abszolút hiányszakma, nagyon kevesen tudják befejezni.

Mi az h nem jó az önéletrajz? Mégis egy pályakezdőnek milyen önéletrajz kéne?

2019. máj. 7. 11:15
 10/72 anonim ***** válasza:
78%
Csak értelmes tanulni vágyó kepzett munkaerore van szükség
2019. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!