Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak szerintetek?

Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

21/F


Tudom, hogy nem tudjátok a szlovákiai jogszabályait. Elmondom a szitut: Ugye megbuktam szlovákból, de az osztályfőnököm azt mondta, hogy semmi sincs veszve, hogy menyjek el pótvizsgára. Eddig nem tanultam, most fogok tanulni 1 hónap a vizsgák előtt? 3-ra lehetetlen, hogy leteszem a szóbelit szlovákból, és németből, számomra ez képtelenség. Voltam bent egy ügynökségben, hogy szeretnék minnél előbb belépni állandó munkahelyre, és kérdezték tőlem, hogy még tanulok-e, mondom igen. Hogy akkor menyjek be, amikor leérettségiztem. Nos, én nem fogok várni szeptemberig, nem leszek otthon szeptemberig.


Máma voltam megbeszélésen, és jővőhéten van az orvosi vizsgálat ott a munkahelyen stb. Megbeszélésen elmondtam, hogy ott hagytam a sulit, de van középiskola érettségi nélküli végzettségem, van szakmám. Miért mondtam el, hogy ott hagytam a sulit? Otthon mindig másmit mondanak, hogy menyjél pótvizsgára, aztán, hogy nem mész. Most ha megmondtam volna a cégben, hogy még járok iskolába, akkor nem biztos, hogy felvettek volna.


Most 7 napig be kell jelentkeznem a munkaügyi hivatalba, ha elviszem a a papírt a munkaügyi hivatalba, hogy befejeztem az iskolát. Mivel még én iskolásnak számítkozom június végéig, nem kell bejelentkeznem a munkaügyi hivatalba, de ha úgy döntök, hogy végzek a sulival, akkor 7 napig be kell jelentkeznem.


A kérdésem a következő: Mit csináljak szerintetek? A cégben máma megbeszélésen azt mondták, hogy jövőhéten nem lépek be, csak a betanítások lesznek. Hogy jelentkezzek be a munkaügyi hivatalba, de én azt mondtam a cégben, hogy ott hagytam a sulit. Most hívjak vissza a cégbe, hogy hogyan van az, hogy még járok iskolába és szeretnék belépni állandó munkahelyre? Mit tegyek?


2019. máj. 7. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Fejezd be az iskolát.

A mindennapos Gyakori kérdésekre való írás helyett TANULJ!!

Úgysem tudod, hova menj dolgozni, akkor addig legalább tanulj.

Akkor legalább lehetőséged lenne többféle munkát elvállani.

2019. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!