Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mezőgazdasági mérnökök...

Crimsonruffian kérdése:

A mezőgazdasági mérnökök milyen munkát végeznek?

Figyelt kérdés
Hol helyezkednek el és ott mit csinálnak? Mennyire fizetik meg a munkájukat? Hol szereznek tapasztalatot?

2019. máj. 7. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Mezőgazdasági munkát.

Mezőgazdaságban.

Semennyire.

Mezőgazdasági cégeknél.

2019. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a fizu a lényeg mérnökként akkor vilamos, gépész és IT vonalon érdemes gondolkozni. Ha a mezőgazdaság a cél akkor egy gépész mezőgazdasági géptervező szakiránnyal sokkal jobb lehet.
2019. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első! Köszönöm a nagy semmit. Ennyit én is tudok. ;)

Nyilván olyan emberekhez szól a kérdés, akik ezt tanulták, ebben dolgoznak.

Utolsó, köszönöm az információt, de nő vagyok és leginkább az állattenyésztés részben jártas :)

2019. máj. 8. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, bocs de ez egy totál értelmetlen kérdés és szerintem a válaszom pont illett is hozzá.

Apámnak agrármérnök az alap végzettsége, és növényorvos a második diplomája.

Egy cégcsoportnál van és ott az egyik telephelyet vezeti, valamint azért felel, hogy a különböző növényvédőszereket mikor és hogya nhsználják fel, illetve nyilván ő rendeli ezeket és intéz minden velük kapcsolatos ügyet a cégnél.

A fizetés szerintem változó, itt (Dunántúl) baromi szar, egészen megalázó bérek vannak hasonló cégeknél. Pl.: az ő cégénél a vezető fizetése sem éri el a br. 500 ezeret.

Lehet, hogy az Alföldön, nagyobb cégeknél jobb a helyzet, de itt egészen pocsék.

Tapasztalatot az ilyen cégeknél lehet szerezni, műszakvezetőket, telephelyvezetőket folyamatosan keresnek. Nyilván nem véletlen, pont az előbb említett szar fizetés miatt távozik a legtöbb ember.

De elmehetsz fejőnek, elletőnek, traktorosnak, mondjuk ezekhez nem kell mg-i mérnöknek lenni. :D

Ezzel a végzettséggel egyre inkább a különböző nagyobb, akár nemzetközi multiknál területi képviselőnek, értékesítőnek éri meg lenni. Abban van pénz. Csak az baj ezzel, hogy lassan valós termelő tevékenységet senki nem akar/nem fog folytatni.

Remélem így már kielégítő választ kaptál.

2019. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na látod, megy ez így is. Nem is kellett annyira megerőltetned magad ;)
2019. máj. 9. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az agrármérnökök többsége nem foglalkozik mezőgazdasággal, én sem. Az évfolyam találkozón A-Z-ig minden előfordult, mint munkahely. Levéltáros, hivatalnok, ügynök, takarító, építési vállalkozó, autófóliázó, ingatlanos, biztosítós, mol-nál akárki , tanár stb. és kb. 20% gazda, mg.cégeknél akárki, ahogy az előző leírta.
2019. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!