Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok frissdiplomás fiatal...

Sok frissdiplomás fiatal miért megy különböző érékesítési cégekhez dolgozni, ahelyett h a szakmájában helyezkedne el?

Figyelt kérdés

Én tavaly végeztem a Corvinuson, diploma után rögtön sikerült is elhelyezkednem, nem mondom hogy annyira túl vagyok még fizetve:)), de úgy gondolom, hogy kezdőként, bp-i viszonylatban 210 ezer nettó jónak mondható.

A barátom kicsit jobban keres, ő mérnökként végzett 3 éve, ő 250-et kap. Normálisan megélünk belőle, egy jó albérletet tudunk fizetni, évente egyszer el tudunk menni külföldre nyaralni, stb, negyedévente wellnesezni, hetente 1-2-szer elmenni egy jobb étterembe vacsizni, stb..

Mivel már facen, instán minden dokumentálva van:)), így látjuk hogy a gimis osztálytársak, egyetemi évfolyamtársak közül elég sokan különböző pénzügyi értékesítő cégeknél kezdenek dolgozni (CIG, Fundamenta, stb), ahelyett, hogy a végzettségükkel elérhető állásokban kezdenének dolgozni. Abszolút nem hülye és nem büfészakos végzettségű emberekről beszélünk.

Mi ennek az oka, ennyire jól fizetnének ezeknél a cégeknél?



2019. máj. 8. 09:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
27%

Lehet gagyi diplomàval max mekibe mehetnènek.

Vagy beetettèk őket,azon mondjuk csodàlkoznèk,hogy közgazdász diplomàs elmegy valamelyik pènzügyi tanàcsadò cèghez ahol ügynök lesz aztàn sòzhatja rà màsokra a unit linked biztosítàsokat.

Nem is èrtem,gazdasàgiskènt tudhatnà a unit linked kèt fillèrt sem èr.

2019. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Lehet beetetik, látják, hogy viszonylag “könnyű” munkávalmennyi pénzt lehet keresni, irodàban, kávét iszogatva. De mindegyikőjük be fogja látni 1-2 éven belül, hogy nem nyugdíjas állás ez. Maximum tanulópénznek elmegy. :)
2019. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
59%

Üdv, kedves Rivális!:)

Én BGE-ről jövök, de szintén sokszor találkoztam ilyen helyzettel. Van pár ismerősöm, akik hiába diplomáztak pénzügy-számvitelből, elmentek egy hülye bankhoz, telefonos ügyintézőnek, ahova kb 0 számviteli tudás kell. Szerintem 2 oka lehet. Az egyik a pénz, mert sokszor a szakmabeli gyakornoki fizetés nem üti meg az elegendő szintet, ezért inkább elmennek egy csalogatóbb, de fejlesztés szempontjából rosszabb helyre. Nekem a társaim azt mondták, hogy az alapbér 150eFt, de jutalékot könnyű szerezni, amivel fel lehet tornázni akár 300eFt-ra is (azt viszont nem tudom, ez mennyire hiteles, egyelőre nekik sem megy annyira a szekér). A másik ok tapasztalatlanság és a naivitás lehet, sokan nem tudják hol helyezkedjenek el, ebből vagy tanulnak vagy nem.

2019. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
1: Mondom, nem gagyi diplomákkal, tehát nem ilyen "filológia-szuahéli", van köztük szintén corvinusos, bme, szie, nke-s. Tehát simán el tudnának szakmában helyezkedni Pesten.
2019. máj. 8. 10:18
 5/42 A kérdező kommentje:
2: Nem tudom, tényleg nem hülye emberekről van szó, hanem kb ezek pont a topok között voltak.
2019. máj. 8. 10:19
 6/42 A kérdező kommentje:

3: Ja igen, BGE-s is van:))

Jól van, akkor legalább nem csak mi megyünk szembe az autópályán:D

Mondjuk még egy pénzügy/gazd végzettséggel valahol megértem, mert valami kis köze van hozzá. De mondjuk egy BME Msc-vel????

2019. máj. 8. 10:24
 7/42 anonim ***** válasza:
37%

Beetetik őket meg annyi esze van sajnos.

A mai diplomások tisztelet a kivételnek de a s_ggét nem tudja rendesen kitörölni kb.

2019. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
80%

Ennyiért elmenni dolgozni? Ne viccelj már. Milyen szakon végeztél?


Barátodat verik át a legjobban. 1,5 éves mérnöki tapasztalattal keresek BP-n 400-at nettóban.

Milyen mérnök?

2019. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%

Azt en is furcsallom. En csak mernoki tevekenyseget vegzek (~3 eve) kovetkezo felevben vegzek, szinten 400 netto. Lany ismerosom 3 eve mikor utolso eves allgato volt Corvinuson, 230 nettot kapott.

A kerdesre valaszolva: mert ha befut az ertekesitesi karriere, rovid idon belul 2-3* annyit keres vele mint te, es ugy osztja be az idejet ahogy akarja. 4 ex osztalytarsam/evfolyamtarsam dolgozik ingatlanoskent, egyiknek villamosmernok diplomaja van, tartjuk a kapcsolatot. Eves szinten 15-20 mft kozott keres vele, minden 2. honapban kulfoldi nyaralas, minden hetvegen wellness, van 3 lakasa Budan. Ez valoszinuleg kiemelkedo teljesitmeny, de atlagosan joval tobbet keresnek vele, mint 2-300 eft.

2019. máj. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
16%

Na jó utolsó,ez ingatlanozás az szép szakma,de egy pénzügyi tanácsadó akarom írni ügynök meg nem az ügyfelek érdekében járnak el hanem amiből kapnak jutalékot,na ezért gázak az aufaubé meg társai,mert nem a valós piacot elemzik,fingjuk sincsen EFT-ről,részvény és kötvény közötti különbségekről,kriptovalutákról sem.


Ez itt a baj,hogy unit linked vásár ami ott zajlik semmi több,ingatlanozás engen is érdekel speciel annak látom értelmét.

2019. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!