Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 35 évesen késő már másoddiplom...

35 évesen késő már másoddiplomát csinálni, ha váltani szeretnék?

Figyelt kérdés

Szerintetek 35 évesen nagyon késő már egy másoddiplomát megcsinálni, ha egy teljesen új szakmára szeretnék váltani az eddigi helyett?

Van esetleg köztetek, aki kb ennyi idősen váltott?

Ha igen, megérte?



2019. máj. 8. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne érné meg? A tudásba fektetni mindig megéri. Főleg ha piacképes végzettséget szerzel, ami esetleg hiányszakma is.
2019. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Attól függ mi az a szakma.


Van aminél nincs értelme a diplomázgatás, csak akkor ha sok időd és pénzed van.

2019. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: Azért, mert közel 40 lennék mire lediplomázom és nem tudod mennyire ehető valaki komolyan a munkaerőpiacon, ha 40 évesen egy teljesen új szakmában akar egy állást megpályázni.

Egyébként pedagógus vagyok, de úgy érzem elég volt a 10+ év, nagyon erősen érik bennem a váltás gondolata.

Elég volt a közszférából is.


Az ún. hiányszakmákhoz (mérnök, informatikus) nem vagyok eléggé műszaki beállítottságú, viszont a gazdasági, pénzügyi vonal, a versenyszféra nagyon vonz.

2019. máj. 8. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem keso.


Nincs olyan, hogy feladjuk!


Magadert tanulj, tudatosan. Lehetoleg valj egyedive.

2019. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Meg a, dolgozói eveid felenel se vagy, megeri
2019. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ.

Pénzügyileg valszeg nem éri meg, mert itt a buktató hogy közgazdász, mérnök, informatikus szakmában 40 fölött már öregnek számítasz, ezért jóval nehezebb dolgod lenne mint a fiataloknak, ergo ne számíts olyan magas fizetésre.

Viszont lehet azt a munkát jobban szeretnéd, ezért megérheti.

Illetve kérdés, mennyi tartalékod van? Ki tartaná el addig a családod?

2019. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne késő?

Még 30 éved van a nyugdíjig.

:-)

2019. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást mindenkinek, jól esett!

Természetesen munka mellett, levelezőn csinálnám.

2019. máj. 8. 16:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vágj bele! Ha jól tudom, az augusztusi pótfelvételi eljárásban jelentkezhetsz még.
2019. máj. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő és tanulni mindig megéri! Nekem volt olyan tanárom aki jóval 50 fölött csinálta a mesterdiplomáját!

SZerintem nyugodtan vágj bele, főleg ha van tartalékod. Illetve levelezőn/estin lenne érdemes csinálnod, kivéve, ha van annyi bevételed, hogy ki tudod húzni azt a 3-5 évet normális állás nélkül.

2019. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!