Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik szakma az,...

Szerintetek melyik szakma az, amelyiknél a legjobban megtérül a tanulás?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok, hogy melyik diploma/szaka az, ahol a a befektetett egyetemi évek, a rengeteg tanulás, lemondás később az életben, már a munkaerőpiacon anyagilag a legjobban megtérül?

És most elsősorban tényleg az anyagi része érdekel, és nem az, hogy melyikkel teremted a legtöbb értéket, melyikkel vagy leginkább hasznára a társadalomnak, stb.



2019. máj. 9. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Programtervező informatikus,mérnökinformatikus,villamosmérnök,gépészmérnök,alkalmazott matematikus,gazdasági matematikus,pénzügy számvitel


De leginkább az IT vonal abban van a pénz.

2019. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Bármelyik, ha jó szakember vagy és jókor vagy jó helyen.
2019. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Epitoipari szakmák:D gyorstalpaloval akarattal egy ev alatt megvan a papir, maszekban pedig a havi 5K-1M...
2019. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidegburkolo
2019. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

#1

Programtervező informatikus? Igen, jól lehet vele keresni, de maga a képzés, legalábbis amit az ELTE csinál, inkább azoknak való szerintem, akik már jól programoznak, jól boldogulnak a matek részével, és csak egy papír kell nekik erről a tudásról.

Maga a képzés egy kalap....., utolsó előtti félévben még mindig olyan programokat írattak velünk, amiket középsuliban már csináltunk. :D

Kiváló szakma, de ne a képzésből akard megtanulni.


Kérdező:

Most tulajdonképpen az érdekel, hogy milyen diplomával/szakmával keresheted a legtöbbet, vagy az, hogy melyik az, ahol az energiabefektetéshez viszonyítva sokat keresel.

Mert pl van aki fene tudja milyen msc-s diplomás mérnök, sokat keres, de vért izzadt érte. Meg van az, aki keres pl fele annyit, de 0 energiából végezte el a tanulmányait, ami arányaiban jobb.

2019. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobban és leggyorsabban valamilyen kétkezi szakma kitanulása térül meg szerintem JELENLEG!

Víz-, gáz-, villanyszerelő, burkoló, (szoba)festő, ács, asztalos, kőműves stb.

A második "hullám" a viszonylag könnyen, szinte mindenki által elsajátítható szakmák: pl. targoncás, raktáros-anyagmozgató, gépbeállító stb kerülhetnek.


IT területen oké, hogy jól lehet keresni, de csak ha TÉNYLEG érdekel, és TÉNYLEG már erre születtél, kvázi "csecsemőkorod óta" programozol és számítógépek előtt nőttél fel. Egyébként nem sokra mész ezzel sem. Átlagos IT tudás manapság nem túl nagy extra, ugyanolyan irodai biorobot munkás leszel vele, mint egy gyártósori operátor.

2019. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

6-os nem teljesen,én 18 éves koromig nem tudtam programozni,egyetemre kerültem be ott is eleinte lestem mint hal a szatyorba,pukim sem volt miről van volt szó.


Aztán elmentem kiegészító képzésekre,otthon olvastam tanultam,gyakoroltam.

Aztán tesztmérnökként kezdtem dolgozni először manuális aztán automata tesztelőként,utána szépen vettem át programozói feladatokat is.

Egyetemen nekem semmi életem nem volt az tuti,csak suli,edzés,munka.

Kitapostam saját belemet is,mert tényleg így van,hogy programozó legyél hatalmas áldozatot kell hozni,konkrétan 26 éves koromig buli meg alvás szót a szótárba kerestem ki.


Ma már Senior Java fejlesztő vagyok és úgyanúgy képzem is magam,igen folyamatosan kell képezzed magad az biztos.

Tehát nem feltétlenül kell gyerekkortól,szorgalmadon múllik az az igazság meg mennyire vagy áldozat kész mennyire hajtod ki magad.

Inkább ezeken múllik.

2019. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-es hát igazából te is azt csiánlod akkor amit írtam, csak "csúsztatva". Tehát te későn kezdted így nyilván nehezebb az egész. Azért írtam, hogy "csecsemőkortól" érdemes, mert akkor az ember elég nagy előnyre szert tehet. Neked így sokkal nehezebb.
2019. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!