Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is érdemesebb egy...

Szerintetek is érdemesebb egy pénzügy-számvitel diplomával inkább az állami szférában elhelyezkedni a Big4 helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még csak jövőre lesz esedékes a dolog, de egyre többet hallom, hogy a nagy pénzügyi multik helyett (Big4, Morgan, stb)p-sz diplomával sokkal érdemesebb inkább állami (nem közalkalmazotti) szférában elhelyezkedni, mert a kezdőfizetés is sokkal jobb mint a Big4-oknál, nincsenek éjszakákba nyúló túlórák, nincs szombati munkavégzés és úgy összességében egy sokkal nyugisabb, lazább munkatempó.

Van olyan köztetek esetleg, aki már megtapasztalta mindkét világot?



2019. máj. 9. 17:31
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
17: Lehet hogy igazad van, de én azt is hallottam már, hogy lehet hogy vezérigazgatót lecserélik valahol (az MVM-nél is volt több vezérig. csere az elmúlt évek alatt), de az alsóbb szinteken lévő vezetőket nem szokták elküldeni, mert jó szakemberre viszont szükség van. Persze ez sem garancia semmire.
2019. máj. 10. 16:02
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

KPMG-nél voltam adótanácsadó a transzferárazási csoportnál


Valamennyire el van azért túlozva hogy mennyit kell ezeknél a cégeknél dolgozni, nem kell heti 6 nap min 12 órát bent lenni. Időszakosan van amikor rengeteg a meló és tényleg sok túlóra összejön, majd utána jön egy nyugisabb periódus amikor tartható a napi 8 óra, majd újra és újra ezek váltakoznak. Nem úgy kell elképzelni hogy felvesznek és évekig nem látod a napfényt, mint ahogy azt időnként beállítják. Volt rá példa hogy reggel 8-ra mentem és este 10-11-ig bent voltam, mert valami nagy gáz volt vagy éppen megcsúsztam és nagyon szorított a határidő, de ez néhány havonta fordult elő, jellemzően a túlóra napi 2-3 órát jelentett. Szombaton viszonylag ritkán dolgoztam, de ha kellett akkor is max 8-at voltam.


Amúgy az állami cégnél is a havi 4-5 napos zárás miatt volt hogy szombaton dolgoztam vagy napokig 12 óráztam, szóval azért ott is előfordul az ilyen.


Felteszem olcsóbban jön ki a cég ennyi ember és mivel a meló így is el van végezve minek vegyenek fel többet? Plusz az időszakosság miatt nincs folyamatosan szükség a sokkal nagyobb létszámra.

2019. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

22: Azért a heti 70 óra tényleg durva lenne:)))

És tapasztalatod szerint (még gyerek nélkül) magánélettel, párkapcsolattal mennyire egyeztethető össze a munka?

Mindettől függetlenül maga a munkahelyi légkör, kollégák, vezetők milyenek?

És ha nem titok, mikor jöttél el és akkor mennyi volt a nettód?

2019. máj. 10. 18:25
 24/33 A kérdező kommentje:
Az csak igazából költői kérdés volt, hogy miért nem vesznek fel több embert, nyilván így éri meg nekik.
2019. máj. 10. 18:31
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Mivel konkrétan leírtam a cég nevét meg a területet is nem szeretném ide kiírni mikor jöttem el és milyen fizuval. Reálisan sok esélyt nem látok rá hogy volt kolléga olvasná, de azért nem szeretnék kockáztatni.


Viszonylag jól össze tudtam egyeztetni a dolgokat. Még egyetemen ismertem meg a páromat, akkor is máskor voltak óráink, másmilyen beosztásokban diákmelóztunmk meg ő hazajárt vidékre időnként szóval nálunk az egész úgy indult hogy nem tudtunk sokat együtt lenni. Valahogy mégis megoldottuk. Amikor a kpmg-nél voltam neki is hajtós melóhelye volt, de vasárnaponként közös programokat szerveztünk, eljártunk egymás szüleihez ebédre hogy azért a családot is lássuk, eddigre együtt éltünk szóval reggel és este is együtt voltunk. A házimunkára mondjuk nehezebb volt időt szakítani.


Mindketten elég pörgősek vagyunk szerencsére, belefért hogy munka után még elmenjünk valahova közösen, sétáljunk egyet stb. Barátokkal nehezebb volt azért összefutni, ahhoz több egyeztetés kellett hogy ki mikor ér rá, ne legyen túl fáradt se meg eddigre már azért többeknek ott volt 1-2 gyerek is.


Ami a munkahelyet illeti én szerettem ott dolgozni, nem volt a legtöbb kollégámmal problémám. Voltak azért összetűzések, főleg mikor mindenki stresszelt már, ingerült és fáradt volt, ilyenkor előfordult pár nem túl kedves megjegyzés. Voltak akikkel inkább semleges viszonyban voltam, mert nem volt szinte semmi közös bennünk, de nem volt olyan akivel ne tudtam volna együtt dolgozni. Vezetőség szintúgy nagyjából rendben volt, egy felettesem volt akit azért rendesen utáltam, de pár hónapig dolgoztunk csak együtt aztán mázlimra felmondott. Általánosságban azért barátságosak voltak a többiek, segítőkészek, volt akikkel közösen jártam ebédelni vagy kávéztunk egyet, ha nem volt túl sok munka éppen elég felszabadult a légkört.

2019. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
25: Köszönöm!
2019. máj. 11. 07:52
 27/33 A kérdező kommentje:

25: Mondjuk azért a heti 1 nap magánéletre tényleg húzós, nem hiszem h sok párkapcsolat kibírja ezt.


És még annyit szeretnék kérdezni, hogy ezek a túlórák jogilag is annak számítanak, tehát jogaszbály által előírt módon ki is fizetik, vagy ez csak elvárás és úgymond be van építve az alapfizetésbe?

2019. máj. 11. 08:05
 28/33 anonim ***** válasza:

#27


2 Big4-ből (Deloitte, Kpmg) kifizeti, 2 Big4-ből (EY Pwc) közvetelnül nem. Utóbbi helyeken "helyette" (év végi jutalom van).

De sajnos azt kell mondanom, hogy az állami cégeknél sem nagyon fizetik ki.

2019. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem heti 1 nap volt, mert mint írtam én szombaton se gyakran dolgoztam, párom munkahelyén meg csak munkanap áthelyezéskor volt szombaton is meló, a vasárnapot azért írtam hogy volt egy fix nap amikor vagy szülőlátogatás volt közösen vagy randinap. :) Szombaton házimunkát csináltuk, nagybevásárlás, főzés meg pihentünk kicsit otthon.

Inkább hétköznap láttuk kevesebbet egymást, ezért is mentünk közösen valamerre ha kb egy időben végeztünk.


Túlórát rendesen kifizetik, nem volt ezzel kapcsolatban gondom.

2019. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
29: Köszönöm szépen!
2019. máj. 11. 12:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!