Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szemétség lenne most felmondani?

Szemétség lenne most felmondani?

Figyelt kérdés

4 hónapja dolgozok egy irodában, ahol ketten vagyunk, rengeteg feladatra.

A kolléganőm nemrég bejelentette, hogy terhes, és minden esély megvan rá, hogy veszélyeztetettként akár már jövő héttől táppénzre megy.


Nekem ugyan már letelt a próbaidőm, és maradtam, mert vitt a sodrás, alig volt bent a kolleganő, próbáltam helytállni.

De utálom ezt a munkát!

Már jó ideje keresem a lehetőségeket a váltásra, de így most nem tudom mi legyen.


Hamarosan fel kell venni egy új kolléganőt, miközben még én magam sem tanultam be rendesen (hónapról hónapra változnak a feladatok, felét sem láttam még a dolgoknak).


Ha én most lelépek, akkor jó esetben már meglesz a kolléganőm utódja, nulla betanulással, és marad az én üres helyem.

A főnökeim egyébként irtó jófejek, ez is visszatartó erő volt eddig, hogy nem akarok velük kibabrálni.

De az én szempontjaim meg kinek számìtanak? Járjak be minden nap gyomorgörccsel, és érezzem a nap 80%-ban a kudarcélményt?

Csapdában érzem magam. Szívem szerint mennék, a lelkiismeretem visszatart.


Ti mit tennétek? Valaki volt már esetleg hasonló helyzetben?


2019. máj. 11. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Nincs olyan hogy szemetseg felmondani, mint a huzat ugy mondj fel
2019. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha találsz jobbat, akkor mondj fel. Én is azért maradtam egy helyen, mert rendes volt a főnök, de aztán találtam egy sokkal jobb munkát, most 2X annyit keresek, kevesebb stressz és még szeretem is a munkám. Nem bántam meg
2019. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tetszik, akkor fel kell mondani, ne a cég érdekeit nézd, szerintem nem fizet olyan jól, hogy azzal is foglalkozni kéne. HA nem szereted csinálni, akkor nem is kérdés. Fel kell mondani. Én úgy csináltam régebben, hogy elmentem dolgozni egy ruhaüzletbe és addig voltam ott még nem találtam egy olyan munkát amit szerettem volna csinálni. Mikor megvolt, akkor mondtam, hogy másnap akkor én nem jövök, mondjuk én még próbaidőn voltam. Neked lehet lesz még felmondási időd.
2019. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

"De az én szempontjaim meg kinek számìtanak? " - neked. Csak téged fog érdekelni, hogy neked mi a jó. A kutyát nem érdekli a gyomorgörcsöd és a problmád. Más pedig nem fogja helyetted megoldani a problémád, szóval csak magadra számíthatsz. Tulajdonképpen miért is lenne bűntudatot? Mert nem feleltél meg másoknak? És mások mit tettek azért, hogy megfeleljenek neked?

Mondj fel nyugodtan, megérdemled, hogy boldog legyél és jól érezd magad.

2019. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%

Legalább annyi becsület legyen benned, hogy szólsz, és maradsz 2-3 hónapot, míg találnak valakit, ha már felvettek, és fizettek.



ÉS!


Ez tökéletes példa arra, hogy HR-esként miért nem vettem fel (szinte soha) nőt!

2019. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Mi köze ennek ahhoz, hogy valaki nő? A kérdező sem írta, akar férfi is írhatta
2019. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

6.-nak.


"...kolléganőm nemrég bejelentette, hogy terhes..."


Szerinted mi? Kanmajom?

2019. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
De a kérdés nem a kolléganőjéről szól. HR-esként ennyire nem látod az összefüggéseket? Ha azt írta volna, hogy a kollégája felmondott és 1 hónapon belül elmenne, akkor is ugyanez a helyzet. Ezt mégis hogy véded ki? Nem veszel fel férfit sem? Nem az a lenyeg a kérdésben hogy a csaj elmegy szülni
2019. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

" Szívem szerint mennék, a lelkiismeretem visszatart."

Ilyenek szavak nincsenek a munkaszerződésben.

Nyugi, a "főnökeid" nem gondolkoznának ilyeneken ha téged kellene kirakni.


"De utálom ezt a munkát!"

Ha mindenki szeretné a munkáját, akkor egy boldog világban élnénk és mindenki örömmel vállalna túlórát is.


"De az én szempontjaim meg kinek számìtanak? "

Neked számítanak. Egy munkahely nem kívánságműsor.Aláírtad a szerződést azaz mindent elfogadtál ami benne van.


"Járjak be minden nap gyomorgörccsel, és érezzem a nap 80%-ban a kudarcélményt?"

Nem kötelező a gyomorgörcs. Miért érzed kudarcnak? Nem tudod elvégezni a munkát? Akkor tényleg váltanod kell.


(Ha én elvárom, hogy a fizetésem minden hónapban időben a számlámon legyen, akkor a cég is ugyanúgy elvárja, hogy elvégezzem a rám bízott feladatot. )

2019. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

5-ös nőgyűlölete elég érdekes. Miért, pasik sosem szoktak felmondani?:)

Egyébként szóval nem mondtam hogy azonnal itthagynék csapot-papot...a felmondási időm is kötelez. Bár a 2-3 hónap is érdekes amit írsz. hol várnának rám ennyi ideig? vagy mondjak fel a semmire, aztán majd 3 hónap múlva lesz ami lesz?

2019. máj. 11. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!