Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy közgazdásznak mikorra...

Egy közgazdásznak mikorra "áll be" a fizetése?

Figyelt kérdés

Barátnőm 2 éve dolgozik közgazdászként egy multinál (Corvinuson végzett), már az egyetem alatt is gyakornokoskodott.


Az egyetem után olyan 240 körül volt a nettója, most 330 ezer (asszem eddig 2-szer emeltek neki ilyen 50e körüli összegeket), de ő ezt nagyon kevesli.


Kicsit rosszul is érzem magam, mert én mérnökként ennek a közel dupláját keresem és gyakran látom rajta (pl. most is a legutolsó fizetéskor), hogy bántja, hogy ő ennyivel kevesebbet keres.


Azt szeretném kérdezni azoktól, akik közgazdászként dolgoznak v. ismerősei között van ilyen, hogy kb hány év munkaviszony után áll be a fizetése egy közgazdásznak?

Mert ez, hogy mindig csak egy picit emelgetik, eléggé idegőrlő.



2019. máj. 12. 15:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt hozzátenném, hogy nem ilyen 8 órából 4-et dolgozok tengi-lengi munkát végez, hanem a du. 17 óra az esetek többségében inkább 19, de volt már többször olyan, hogy este 22 utánig kellett bent lenniük.
2019. máj. 12. 15:10
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A közgazdász szó nagyon tág fogalom, konkrétumok nélkül lehetetlen megmondani.. Egyébként a netó 330 két év tapasztalattal nem rossz fizu, nem hiszem, hogy rosszul kéne éreznie magát.
2019. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2: Corvinus, Msc, Pénzügy/Számvitel (tehát nem a gagyiknak mondott turizmus-vendéglátás, stb).
2019. máj. 12. 15:31
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Pozíció és cég függő.


Ő még elég junior szintű,meg valószínűleg belépő szintű pozícióban dolgozik.Később, ha feljebb lép,fejlődik, több lesz neki.


Ha meg pénzügyi vezető vagy ilyesmi lesz, akkor a te fizetésedet is megelőzi, plusz kap céges autót meg egyéb finomságokat.



Igazából a műszaki diplomások között is csak a TOP szakosok keresnek többet, mint a villamosmérnökök, IT szakosok, mehatronikai mérnökök.

Például egy közlekedésmérnök átlagban kevesebbet keres, mint a barátnőd.

2019. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4:

De ez hány év? 8-10 is lehet akár?


Irreleváns, hogy más mérnökök mennyit keresnek (én villamosm. vagyok amúgy), mert nem már mérnökökkel él együtt, hanem velem:))

2019. máj. 12. 15:37
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Illetve, azt tegyük hozzá, hogy az a jelenség, ami a mérnöknél van, vagyis,hogy jelentősen többet keress, ahhoz váltani kell, az a gazdasági diplomásokra is igaz.


Ha most váltana, nettó 400 ezret is megkapna.

2019. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Evi 15% emeles az nem a pici kategoria.

Ennel radikalisabb emeles ne varjon, sot mar az evi folyamatos 10% is nagyvonalu.


Radikalis fizetesemelest az munkahelyvaltassal lehet elerni, vagy cegen belul magasabb pozicioval.

2019. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

5#


Nem 8-10 év.


Ahogy az előbb írtam, váltania kell,hogy többet keressen.Illetve, pályázzon magasabb pozíciókra.

2019. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Megkereste már egy fejvadász, hasonló cégtől (ahol dolgozik, az a 4 nagy könyvvizsgáló cég egyike), de kiderült, hogy ott még ennyire sem jött volna ki, szóval a váltásnak sok értelme nem lenne.


Nyilván vezetői pozícióba meg nem fognak egy 25-26 éves lányt felvenni, bármennyire intelligens, okos, stb.

2019. máj. 12. 15:57
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a problémát már most meg kéne beszélnetek, mert nagyon nagy valószínűséggel egy villamosmérnök mindig is többet fog keresni mint egy közgazdász, hasonló mennyiségű munkatapasztalattal.

Szóval kereshet ő majd 5 év múlva nettó 500at, de addigra te már nettó 800-1milliot fogsz, és ugyanúgy fenn fog állni a probléma.

2019. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!