Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elmegyek betegszabadságra,...

Ha elmegyek betegszabadságra, akármikor rám jöhet az ellenőrzés?

Figyelt kérdés

21/F


Lassan belépek állandó munkahelyre, vagyis remélem. Voltam már megbeszélésen, jövőhéten megyek az ottani orvoshoz kivizsgálásra, és aztán betanításra.


Megbuktam szlovákból, augusztusban lenne a pótvizsga, de még nem tudni milyen dátum, és szeptemberben mennék szóbeli érettségire. Nos, én azt mondtam a megbeszélésen a nőnek, hogy ott hagytam a sulit, de van középiskola érettségi nélküli végzettségem (márpedig van szakmám). Most ha elmondtam volna neki, hogy mi a szitu, hogy megbuktam, és kellene menni pótvizsgára, lehethogy meg se értették volna meg, de az is lehet, hogy megértették volna. De mindenesetre nem szerettem volna kockáztatni.


Szüleim azt mondják, hogy ha lesznek a vizsgáim, megjön a papír, hogy ekkor és ekkor kell menni pótvizsgára, akkor elmegyek a háziorvosomhoz, és kiírat. Ha kiír a háziorvosom, hogy "beteg vagyok", akkor is rám jöhet az ellenőrzés? Mivel azért mennék betegszabadságra, hogy elmehessek pótvizsgára.


Mit tanácsoltok? Mit tegyek? Hogyan is működik ez valójában?


2019. máj. 12. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szabadság?
2019. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor sem jön rám az ellenőrzés?
2019. máj. 12. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha szabadságot veszel ki, akkor nem kell félni az ellenőrzéstől - ha betegállományban leszel, akkor igen.

Ne kavarjál már megint - a múltkori kérdésednél még szabadságra akartál menni. Amúgy meg a pótvizsga nem 1 hétig van - minek Neked 1 hét szabadság erre?

Kiveszel 1 napot az írásbelire, 1-et a szóbelire és kész.


Munkahelyeden meg ráérsz majd szólni augusztus elején - ahhoz semmi közük, hogy mit csinálsz a szabadság alatt.

Ahhoz viszont igen, hogy mit csinálsz a betegállomány alatt - úgyhogy ha jót akarsz magadnak, nem kavarsz tovább és nem mész betegszabadságra, hanem normál szabadságra.

2019. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16:16: Így lesz! Köszönöm szépen. Nem tudni mennyi lesz a szóbeli érettségi hány nap. Még a tanítók se tudják.
2019. máj. 12. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

1 nap lesz, minek lennél ott több napot?

Az iskolának lehet több nap, ha sok diák van, de neked csak 1.


Az ellenőrzéstől nem kell félni ilyen esetben, ez nem így működik.

Nem olyan, mint egy buszon az ellenőr, hogy bármikor jöhet.

Az ellenőrzést a munkáltató kéri meg, és az átfutási idő nem egy nap! NEm is ilyen esetben szokták kérni, mikor valakinek megy a hasa és 1-2-3 napot nem megy. Hanem ha valaki rendszeresen távol van, és azt gyanítják, hogy nem is beteg.


Azzal nem értek egyet, hogy ráérsz majd az utolsó pillanatban kikérni. Írd ki egyből, ha megjön a leveled, és tudni fogod a dátumot.

A nyári időszak, meg az ünnepek környéke olyan, hogy alkalmazkodni kell egymáshoz, és nem lehet mindenki távolt ugyanakkor, mert akkor ki dolgozna? Mennek az emberek nyaralni, amit előre le kell foglalni, szóval igenis szólj időben, nehogy az legyen, hogy mások már kikérik ugyanazt a napot, és téged nem tudnak elengedni.

Még ilyen esetben is elmehetnél betegszabira, de azért az már átlátszó, hogy szabira nem engedtek el, erre te elmész betegszabira pont ugyanakkor.

2019. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!