Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a pedagógusi pálya köztudot...

Ha a pedagógusi pálya köztudottan alulfizetett, akkor miért a 3. legnépszerűbb képzési terület még mindig?

Figyelt kérdés
Akik oda jelentkeznek, egyáltalán nem tájékozódnak? Vagy ennyire nem érdekli őket a jövőbeni megélhetés kérdése?
2019. máj. 13. 07:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom könnyű bekerülni és gyenge a képzés.
2019. máj. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1: Ezt én értem, de akkor mi értelme van a diplomájának?

Ilyen 200e Ft körüli fizetésekért teljesen felesleges diplomát szerezni, ennél többet simán megkereshet egy szakmunkás végzettséggel is, de még akár egy OKj-s műkörömépítő végzettséggel is.


20-30%-al több energiabefektetéssel meg szerezhetne már ugyanannyi idő alatt egy normális, piacképes diplomát, amivel nem a londoni mosogatás az egyetlen opció.

2019. máj. 13. 08:05
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Én leírom, aztán lehet lepontozni!


Amit most írok, azt családi és baráti köröm elmondása és saját tapasztalataim alapján írom! 5 tanár van a környezetemben.


- Minden éjszaka, hétvége és piros betűs ünnep szabad. És ott a tavaszi, nyári, őszi szünet.

- Tiszta, szellemi munka. Nem koszolod be magad, nem az utcán vagy a hidegben/melegben.

- Nincs anyagi és/vagy jogi felelősség.

- Bárhol az országban találsz fix melót.

- Csajok. Dögös anyukák és diáklányok.

- Nem büfészak, de sokkal könnyebb, mint a jog vagy az orvosi.

- Kapcsolatok. Józsika papája burkoló, Katika mamája közjegyző,...

- Rengeteg szabadidő.

2019. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Mert szerinted csak a pénz számít?

Egyébként meg a tanári pálya nem olyan alulfizetett, mint ahogy sokan mondják...

Csak nyilván ott is meg kell magát erőltetnie az embernek, hogy több bevétele legyen.

Meg nem kell a sültgalambot várni pályakezdőként...

Én akiket ismerek tanárok, akik tanítottak engem is 99%-ban jó anyagi körülmények között élnek. Mindegyik elhivatott és kiváló tanár.

Különórák, egyéb feladatok bevállalása és máris megéri tanárnak lenni. Mellette rengeteg szabadidő, lehet vállalkozni, maszekolni stb.

2019. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindenki akar tanítani, aki tanárnak megy. Sokan úgy vannak vele, hogy legyen valamilyen diplomájuk, azzal már lehet multinál irodában dolgozni és azt meg is fizetik. Megszerzik a diplomát, lesz belőlük valami adminisztrátor, tréner vagy ügyintéző, azt' készen is vannak, ők onnantól már nem mennek sor mellé melózni. Könnyű tanári szakok pedig még bőven vannak.

Ezen kívül sokakat nem zavar, ha alulfizetettek. Apa jól keres, anya meg dolgozik valamit, mert muszáj, de ha nem keresne egy fillért sem, akkor sem dőlne össze a költségvetés. Ha tanárként dolgozik, akkor kicsi ugyan a fizetés, viszont nem kell hétvégén dolgozni, nincs éjszakás műszak, 12 órázás, tudja hordani a gyerekeket óvodába-iskolába, tanítási szünetekben ő is otthon van, nem kell nagyszülőket befogni, táborokba elzavarni a kölköket azért, mert nyár van, apának és anyának meg nincs elég szabadsága.

Meg olyan is van, akinek elég az, hogy tanár. Mégiscsak diplomája van Marcsikának, nasasszony lett, kiskosztümbe' dógozik, nem köll műszakóni - az elsőgenerációs értelmiséginek ennyi elég is.

Elvétve pedig akadnak olyanok is, akik tényleg szeretnének tanítani. De nem ők azok, akik megnyomják a pedagógusképzésre jelentkezők létszámát.

2019. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4: Nem,szerintem nem csak a pénz minden, viszont mindent a pénz mozgat.

De, ha nem minden a pénz, akkor mégis miért az van a köztudatban, hogy a tanárok nagyon alulfizetettek?

2019. máj. 13. 10:20
 7/13 A kérdező kommentje:
5: OK, de 17-18 évesen még nagy valószínűség szerint nem tudja, hogy a leendő "Apa" mennyit fog keresni, tehát erre hagyatkozni elég lutri.
2019. máj. 13. 10:23
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Való igaz, nem tudja, mennyit fog keresni apa. Azt sem tudja még, ki lesz az.

De azt már 17-18 évesen is tudatja, hogy apa mindenképpen valami orvos, mérnök vagy közgazdász lesz, mert azok jól keresnek, neki meg diplomája lesz, mert az egyetemen sok apának való ifjú titánt lehet megismerni.

2019. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8: Ebben van valami:)))
2019. máj. 13. 10:40
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

"4: Nem,szerintem nem csak a pénz minden, viszont mindent a pénz mozgat."


Ez igaz, de mégiscsak jobb kényelmes napi 6 órás tanári munkáért bérminimumot vagy kicsivel többet kapni, mint 8 órás, 3 műszakos gyári robotolásért. A környezet is egészen más, valószínűleg nem alkoholista, lerobbant, debilek mellett kell töltened az egész napodat. Jó mondjuk Ármándóék nem túl jó társaság, de hát semmi sem lehet tökéltes.


"De, ha nem minden a pénz, akkor mégis miért az van a köztudatban, hogy a tanárok nagyon alulfizetettek?"


Mert ez terjedt el és nyilván nem alaptalanul. NEm is állítottam, hogy túlzottan jól keresnének, de ha az ember ambiciózus akkor tanárként is élhet jól!

Pontosan azok a tanárok panaszkodnak csak akik elvannak, mint a tök és csak azért válaszották ezt a pályát, mert valamit azért kellett tanulniuk.

Aki komolyan gondolja, hivatásként tekint rá, az tanárként is jól fog élni.

2019. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!