Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaváltás / szakmaváltás...

Pályaváltás / szakmaváltás több mint 10 év után?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy van köztetek olyan, aki több mint 10 év utána váltott pályát, illetve szakmát?


- Miről mire váltottatok

- Mennyi idő után

- Mi volt a motivációtok/motivációitok

- Mennyire volt nehéz az átállás

- Utólag értékelve megérte-e?



2019. máj. 13. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért pont 10 év a kérdés, gondolom te akarsz váltani, de én már sokkal hamarabb is váltogattam (volt évente, vagy havonta is akár) és megjártam a vezetőhelyettesi pozitól kezdve a takarításig minden ranglétrát.


Azt kell, hogy mondjam, a fizikai munkától nem fáradtam úgy ki, mint a szellemitől és sokkal stresszmentesebben boldogabb voltam, viszont a megbecsültség és az önbecsülés miatt valahol az arany középutat tartom jónak a mai eszemmel, szóval ha váltani akarsz én azt tanácsolom, hogy csak olyanra, ami saját magadnak (önbecsülésednek) megfelel.


Nálam a motiváció a stressz volt, amit utáltam és a rendkívül rossz közösség, amit még jobban valamint a szabadidő/feltöltődés teljes hiánya, ami már elviselhetetlen volt a számomra.


Ezt a pénz nem tudta kompenzálni, mert mivel érzékeny vagyok, hamar kijött betegségek formájában.


Az átállás meglepően könnyű volt, persze minden kezdet nehéz és szokni kell az új helyzetet, de ha akarod a váltást, akkor nagyon/meglepően könnyen megy!


Utólag értékelve az egészségem szempontjából mindenképpen megérte - anyagilag és megbecsültségben nem.


Mai eszemmel csak két fokot léptem volna lejjebb, de nagyon nehéz megtalálni azt, ahol még úgy tud boldog lenni az ember, hogy közben elégedett legyen a keresetével.


Igazából akkor lehetne neked tanácsot adni, ha a kérdéseidre a válaszodat is leírnád, hogy te miért és hova....

2019. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!