Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyivel jobbak lennének a...

Ennyivel jobbak lennének a fizikai munkák?

Figyelt kérdés

Már egy ideje irodai munkakörben dolgozok, és folyamatosan azzal szembesülök, hogy mennyivel könnyebb és jobb a fizikai munkások élete.

- Friss levegőn vannak egész nap

- Rengeteget mozognak, így csomó kalóriát elégetnek, és ehetnek mindenféle kalóriadús ételeket (pizza, tészta, süti), nekem meg vigyáznom kell a testsúlyomra

- Egésznap mozognak, ezáltal erősebbek, izmosabbak lesznek, nekem meg a saját szabadidőmben kell a saját pénzemből edzőterembe járnom

- Nekem az egésznapos üléstől fáj a hátam és a derekam

- Sőt, egyes helyeken, reggel munka előtt még egy-két felest is lehet gurítani

- Sőt, mostmár sokszor többet keresnek mint egy irodai munkát végző ember

Ezek után időnként komolyan elgondolkodom, hogy inkább kitanulok valami szerelői szakmát (víz, villany, gáz, légkondi), vagy akár burkolást vagy asztali munkákat.

Több pénz, több izom, jobb erőnlét, egészségesebb életmód

Nem is értem miért van belőlük ekkora hiány.


2019. máj. 13. 21:04
 1/10 anonim válasza:
63%
Hajrá, sok helyen nagy szükség van a szakképzett munkaerőre, én személy szerint nem mennék mert, por allergiám van illetve az álló munkát se bírom hosszú távon lúdtalp miatt, de ha te úgy érzed hogy szeretnél fizikai munkát végezni akkor hajra, többen akarnak irodában dolgozni, mint fizikai munkát végezni, úgyhogy biztos vagyok benne hogy a társadalomnak nem ártasz, ha kitanulsz valami szakmát.
2019. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát, szerintem nagyon elvagy tévedve ezen a téren.


Friss levegő: Ergó kint dolgozol amiben télen magfagysz, nyáron bőrrákot kapsz.


Egész napi mozgás: Igen, persze, izmosabbak lesznek, DE, ugyanúgy derék fájdalmak, kikészül a lábuk a sok pakolástól a válluk, gerinc-alhasi és lágyék sérv is simán befigyel.


Reggel munka előtt 1-2 feles: Ha ilyen "szakember" vagy akkor nem sok pénzt fogsz keresni vele.


Szóval nyugodtan próbáld ki és éld át életed legnagyobb csalódását.

2019. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem igaz vagy feketėn szakītanak ha ki lesznek egyåltalån fizetve . Életben nem nyomtál le rakodåst egyéb folyamatos fizikai melót , sem kert felåsåst . Ez kifáraszt kimerít . A vállaokozó főnök veszi le ott is lėt extråt , ez így marsd . Az átmeneti fellendülés csak rövid . Próbáld ki milyen vonzó a szolgaság nyomås alatt a sok suttyó között .
2019. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Nő létemre volt szerencsém fizikai munkához.Voltam szobalány és konyhai kisegítő is.

Nos, napi kilométerem bőven megvolt, de ez a mozgás nem az a fajta mozgás, amire te gondolsz!

Az egész napos lótás-futás csak arra volt jó, hogy kikészítse a szervezetem, de nem lettem tőle izmosabb, csinosabb, mert ez nem célcott mozgás és nincs semmi különösebb pozitiv hatása. Sajnos a kilók is csak gyarapodtak, mivel a nehéz munkától megéheztem és hát meló közben nincs idő salátát rágcsálni, könnyebb bekapni jövet-menet egy péksütit, úgyhogy hiába lépcsőztem egész nap, nem izmokat szereztem, csak visszereket (szerencsére ez elmúlt, mióta nem dolgozom).

Sokszor úgy éreztem leszakad a hátam, derekam. Mi kerestük a legkevesebbet, de az asztalos, egy napi melóért annyit kapott, mint mi egy hónapban.Ja, a szabad levegő...Mondhatom, kellemes a döglesztő hőségben nyáron az udvart seperni és kergetőzni a darazsakkal. Én inkább ülnék egy irodában, nyugalomban.

2019. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Fiatalabb koromban apám lévén “szerencsém” volt építőiparban dolgozni. Igaz, hogy sok a mozgás és nyáron kinti munkák is vannak, de egyáltalán nem ugyanaz, mint egy sporttevékenység.

Fúrásnál, vésésnél, sittezésnél, bontásnál nyeled a port mint az állat, amit ha kitüsszentesz nem a legszebb látvány és persze nem is egészséges.

Monoton munkákat végzel, legkinkább a derekad, hátad és térded lesz ki, mert a mindennapi munkavégzésnél ezeket fogod terhelni.

Sok munka van, pörögni kell, hogy haladás legyen. Este totál lefáradsz, örülsz, hogy otthon vagy, másra nincs nagyon idő. Ilyen területeken szombaton és vasárnap is előfordul a meló, 6-7-kor kelés van, ezért ha jót akarsz magadnak éjfél előtt irány az ágy.

Ezek után én nagyon megbecsülöm az irodai munkát, ahol még munka után rengeteg dogot tudok csinálni, mint az edzés, iszogatás stb.

Ami igaz: ha jó helyen vagy vicces a brigád és tényleg jól keresnek. Főleg ha vállalkozó vagy.

2019. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Remélem kamu a kérdés.

Válaszolva kérdésedre: Dolgoztam èpítőiparban, 40 fokban burkoltunk a tűző napon, és fàrasztó volt nagyon, de én èlveztem. Valami gyűlöli, sőt a legtöbben gyűlölik, de megvan a szèpsège. Viszont a laza, papírtologatós melóból mész hirtelen fizikai munkára akkor sajnos életed legnagyobb csalódàsàt fogod àtèlni, amikor majd tèlen -20 fokban majd megfagysz, nyáron 40 fokban a tűző napon meg összeesel mondjuk egy kőműves munka közepette. Meló után meg nem csak a hàtad fog fàjni, hanem mindened, a por meg majd szètmarja az orrod.

Szóval hajrá!

2019. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lehetne kamu ebben a kérdésben.

Egyetlen egy tényt sem írtam le, ami kamu lehetne.

Csupán kifejetettem a véleményem, abban nem tudom mi lehet kamu?

2019. máj. 13. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Eléggé kisarkított, túlontúl is romantikus meglátás. A valóság azért nem ennyire szép. Minden munkahelynek/munkakörnek vannak jó és rossz oldalai is, és hiba lenne csak az egyiket vagy másikat nézni.

"Friss levegőn vannak egész nap" - Igen, télen a -10 fokban is, meg nyáron a 35 fokban is. Már amelyik fizikai munka szabadtéri. Mert egy gyártósor mellett senyvedő embernek erről kicsit más lenne a véleménye.

"Rengeteget mozognak, így csomó kalóriát elégetnek, és ehetnek mindenféle kalóriadús ételeket (pizza, tészta, süti), nekem meg vigyáznom kell a testsúlyomra" - Valóban, ebben van valami... no, de szerinted hány fizikai munkásnak van valamilyen mozgásszervi, vagy keringési rendszeri problémája? Meglepődnél, ha tudnád, hogy ez mennyire gyakori.

"Egésznap mozognak, ezáltal erősebbek, izmosabbak lesznek, nekem meg a saját szabadidőmben kell a saját pénzemből edzőterembe járnom" - Kétségtelen. Csak azt felejted el, hogy egy szellemi munkás a szellemi dolgokban erős, a fizikai munkás meg a fizikaiakban. És mindkettőnek áldozni kell rá, ha másik területen szeretne valamit elérni. Ráadásul mozogni nem csak konditeremben lehet. Meg azért azt se felejtsük el, hogy a legtöbb fizikai munka messze nem olyan jó buli, mint a konditerem, ahol te döntheted el, hogy mit csinálsz, melyik izomcsoportodat mozgatod.

"Nekem az egésznapos üléstől fáj a hátam és a derekam" - Ergonómia és munkavédelem. Nem mellékesen: nem kevés fizikai dolgozót hallottam már panaszkodni, hogy "fáj mindene".

"Sőt, egyes helyeken, reggel munka előtt még egy-két felest is lehet gurítani" - Most komolyan, te azokra irigykedsz, akik reggelente remegve állnak a sorban, hogy a "rakétájukat" kifizessék?

"Sőt, mostmár sokszor többet keresnek mint egy irodai munkát végző ember" - Igen. Ha saját vállalkozása van, és pont a keresettebb szakmák valamelyikében dolgozik, akkor igen. Amúgy meg örülnek, ha napi 10 órában a 100-at megkeresik, már ha olyan helyen dolgoznak. Hidd el, a szalagmunkások 99,99%-a csak álmodik egy irodai munkás fizetéséről és életmódjáról.

Mint mondtam, az a baj, hogy te csak az érem egyik oldalát látod. A saját munkádnak is, meg a fizikai melónak is. Csak épp pont az ellenkező oldalukat.

Kicsit olyan ez, mint amikor a nagyvárosi, befásult negyvenes ember ábrándozik, hogy jaj, milyen jó volt a középkori parasztnak, a természet közelében élt, békében, nyugalomban, stb, stb. Aztán sírva könyörögné vissza magát a jelenkorba, ha csak egy napot is egy középkori paraszt bőrében kellene töltenie.

2019. máj. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Sírva röhögök. :D

Párom fizikai munkás, hadd világosítsalak fel. :D


"Friss levegőn vannak egész nap"

Ha friss levegő alatt mindenféle anyagtól büdös levegőt értesz, akkor igen.


"Rengeteget mozognak, így csomó kalóriát elégetnek, és ehetnek mindenféle kalóriadús ételeket (pizza, tészta, süti), nekem meg vigyáznom kell a testsúlyomra"

Marhaság. Páromon is meglátszik, ha túl sok nasit evett, elkezd bizony megjelenni a poci ugyanúgy. Eleve ha fogyni akarsz, az nagyrészt a kaján múlik, nem a mozgáson.


"Egésznap mozognak, ezáltal erősebbek, izmosabbak lesznek, nekem meg a saját szabadidőmben kell a saját pénzemből edzőterembe járnom"

Részben igaz lehet, attól függ, konkrétan milyen fizikai munka. A páromnak pl tényleg izmosak tőle a karjai. De ettől még szoktunk együtt sportolni - ingyen, ugyanis nem "kell" edzőterembe járni senkinek. Nem a kondi az egyetlen sport a világon.


"Nekem az egésznapos üléstől fáj a hátam és a derekam"

Neki meg az egész napos hajolgatástól, totyorgástól, emelgetéstől szokott.


"Sőt, egyes helyeken, reggel munka előtt még egy-két felest is lehet gurítani"

Ja, igénytelen proli helyeken. Ott meg mindegy, hogy melós vagy, vagy titkárnő, nem ezen múlik.


"Sőt, mostmár sokszor többet keresnek mint egy irodai munkát végző ember"

Ez millió plusz egy dologtól függ. Mi pl néhány ezer ft eltéréssel ugyanannyit keresünk (én irodában dolgozok).


Egészséges erőnlét?

Most gondolkozik, hogy vált, mert ha így folytatja, 50 éves korára nem fog tudni járni...


Kicsit el vagy tévedve.

2019. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Én nőként irodai munkából váltottam fizikai munkára.


Nagyon csalódtam, sokkal rosszabb fizikai és mentális állapotban vagyok most.

Ősszel megyek vissza irodai melót keresni.

2019. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!