Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Szegedről Győrbe...

Megéri Szegedről Győrbe költözni munka miatt?

Figyelt kérdés

Szegeden lakom de nincs sok lehetőség és elég alacsonyak a fizetesek

Győrben van autogyar és ott talán más munkával is meglehetne keresni 130-150ezer forintnál tobbet? Érettségim van és 3ev munkatapasztalatom vendeglatasban.



2019. máj. 15. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg, ha gyárban akarsz melózni...bár akkor már inkább közelebb a határhoz, és ingázni Ausztriába, mint vendéglátós.
2019. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs német nyelvismeretem így gondolom nincs sok esélyem.
2019. máj. 15. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
csak úgy éri meg, ha mellette egy munkáltató által biztosított munkásszálló megfelel neked...egyébként nem, mert amennyivel többet keresnél, az albérlet annyival kerülne többe egy szegedihez képest.
2019. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Megéri.

Pickben most léptetik be a 2-3 hónapja jelentkezett embereket munkára, akiknek kezdőfizujuk kb. 200 bruttó lesz.


Amire figyelj: Ne menj munkásszállóra, vállalj inkább egy albérletet vagy szobát.


Másik hogy Győr az egyik legdrágább minden tekintetben. Tatabányai gyerekként hazabeszélek (éltem Szegeden is sokáig) de itt hasonlóak a fizetések mint Győrben, de van akár 2x olcsóbban is albérlet. Anyagilag jobban jársz, meló ugyanúgy van, ráadásul Pest is közelebb van.


Általában az elérhető nettó bér gyártól függően persze 150-től 300 nettóig is elérhet. Vendéglátásban is bőven vannak álláslehetőségek, csak sok is a munka mellé.


Menekülj Szegedről, én is megtettem, én nem bántam meg. Hiába szép és rendezett város, melóhelyek száma kb. semmi és brutális túljelentkezések vannak még közmunkára is.

Remélem talán idővel kitalálnak a fiataloknak ideális jövőképet, akkor talán visszatérek ide. Csak hát Szegeden logisztikusként bérminimumot kerestem, Dunántúlon meg több mint a kétszeresét.

2019. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Waff ***** válasza:
100%
Szeretem Szegedet, mert gyönyörű város, de mégis az utolsó válaszolóval kell hogy egyet értsek. Megélhetés, munka szempontjából az ország talán egyik legélhetetlenebb, ha nem a legélhetetlenebb városa. Egyszerűen nincsenek munkalehetőségek, az árak az egekbe, aki dolgozik is valamit minimálbért keres. Győr vagy Bp jó választás.
2019. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!