Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van rá esély, hogy valaha...

Van rá esély, hogy valaha megkapom az elmaradt fizetésem?

Figyelt kérdés
Fél évig dolgoztam egy fuvarozó cégnél, már az elejétől kezdve csúsztak a fizetések, de végül megkaptam 1-3hét késedelemmel. Végül márciusban betelt a pohár, mert már egy honapja késett a fizetés, és nekem szükségem volt a pénzre. Felmondtam, a főnök nem is igazán próbált marasztalni, mert belátta hogy rosszul megy a cég, és nem is tud munkát biztositani, de megigérte hogy egy héten belül kifizeti a 250ezres fizetésemet. Azóta 2hónap eltelt, és még mindig nem kaptam semmit. Naponta hivogatom, smsekkel bombázom, de általában csak minden ötödikre válaszol, mindig azt igéri, hogy holnap-holnapután meglesz a pénz, aztán meg semmi. Itthol is hülyén érzem magam miatta, jóformán a barátnőm tart el, az ő fizetéséből éltünk amig nem találtam új munkahelyet.

2019. máj. 15. 23:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
84%

Szia

Volt szerződésed?

2019. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen, volt.
2019. máj. 15. 23:33
 3/14 anonim válasza:
54%

Mivel te már írásbeli felszólítást küldtél neki ezért lehetőségként a bírósági út igénybevétele marad.

A bíróság előtt kérhetjük a törvény alapján járó juttatásokat. A bírói ítélet alól már nem tud kibújni a munkáltató, tehát fizetnie kell, amennyiben képes rá.

2019. máj. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell bíróság, mivel nem kétséges a helyzet.

Végrehajtói felszólítás is elég, az valamivel gyorsabb.

Csak előre kell fizetni neki, mert ő - veled ellentétben - nem dolgozik ingyen.

2019. máj. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

4-est helyesbíteném. Nem "végrehajtói felszólítás", hanem közjegyző által kibocsátott fizetési felszólítás kell.


Elballagsz a közjegyzőhöz, leperkálod a díját, és ő ír egy levelet az adósnak, hogy tessék pengetni. Ha határidőn belül, ami azt hiszem, 30 nap, nem élnek ellenvetéssel, akkor jogerőre emelkedik, és ugyanúgy működik, mintha bíróság ítélte volna meg. Akkor el lehet menni a végrehajtóhoz, és kérelmezni, hogy emeljék le a bankszámlájukról.


Ha ellenvetéssel élnek, akkor marad a peres út, ami sajnos - köszönjük, Orbán-kormány - bonyolult és költséges lett. Ez esetben ügyvédhez kell fordulnod, mert már elsőfokon is kötelező a képviselet, és majd ő megírja a keresetlevelet, persze csak a Jóisten tudja, mennyiért...

2019. máj. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
szóval akárhogyis, de fizetnem a saját pénzemért? Ráadásul még igyis jócskán elhúzódhat amire megkapom?
2019. máj. 16. 02:32
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

HA megkapod.

Fizetned kell előre - és majd ESETLEG megkapod a pénzed.

2019. máj. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Első kör:


Kormányhivatalokban találhatóak a munkaügyi hatóságok. Ott tegyél panaszt. Ők az illetékesek.


Második kör:

Ha az ellenőrök sem tudják kikényszeríteni (amit kétlek), akkor közjegyző általi fizetési felszólítás a munkáltató felé. A közjegyzőnek díja van.


Harmadik kör:

Ha a közjegyzői felszólításra sem fizetnek, akkor bíróság. Annak is díja van, de a költségeid behajtását szintén kérheted a munkáltatótól, valamint a bíróságtól az előzetes költségmentességet. Vagyis csak akkor kell fizetned a bírósági költséget, ha pervesztes leszel, egyébként a munkáltatóra terhelik.

A költségmentesség bérfüggő, nekem viszonylag alacsony bérem volt, én megkaptam, és nem is kellett perköltséget fizetnem utólag sem.

2019. máj. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem fizetési felszólístás hanem fizetési meghagyás! Nagy a különbség!


Amúgy mivel ez elmaradt bér ezért a munkaügy garantálja, szóval a munkaügyi felügyelőség helyileg illetékes irodájába menj be - be fogják hajtani neked pikk pakk.

2019. máj. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

5: Minek kéne közjegyzőhöz mennie??

Bőven elég egy ügyvédi fizetési meghagyás a szerződés alapján.

H szükséges, akkor a végrehajtást is meg tudja indítani az ügyvéd.

2019. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!