Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MIÉRT kérhet az egyik ember a...

MIÉRT kérhet az egyik ember a munkájáért másfél millát havonta, van aki meg százhúszból tengődik?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy ennyivel jobban megbecsülnek egy ITst amikor útburkoló, ápoló meg pék nélkül nem lenne sehol a társadalom?


És miért nincs ennek a jelenségnek (vagyis a szakmunkának) érdekképviselete?


Miért nem lehet belátni hogy a fizetések és a karrier nem magánügy és nem arról szól hogy vanank az okos ITsek, akik megérdemlik - meg a"többi", akik bénák voltak tanulni? Mire jó, hogy sok ember ki se tanul szakmát vagy felhagy vele, pedig jó lehetne, de nem éri meg, inkább beáll ő is n+1edik ITsnak?


2019. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
47%
Sajnalom kapitalizmus van, annyit kapsz a munkadert amennyit ér, költözz észak koreaba
2019. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
88%

Minden fajta emberre szükség van a társadalomban. A másfél millát kereső ember meg tudja venni a vadiúj BMV, így a gyári munkás tud kapni fizetést. Ha nem venné senki a a vadiúj BMV-t akkor a gyárak bezarnanak, a munkás elesne a havi 120-tól.

Es igen, sajnos az élet ilyen: az emberek más-más összegű fizetést kapnak. (1990-ig volt egy más fajta államberendezkedés, amikor az emberekkel próbálták elhitetni, h mindenki egyforma.) Akik bénák voltak tanulni, nem kapnak jó fizetést.

Azert megy sok ember IT-snak, mert sokat lehet vele keresni. És az ember pénzből él, meg több pénzből meg még jobban él.

A másfél milla meg a 120 között vannak átmenetek azért.

2019. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert míg a programozó által megírt programból sok pénzt tudnak csinálni utána is, addig pl. az útburkoló által épített útból már nem lesz egy fillér sem, csak romlani fog az állaga.


De egyébként amíg az IT-s tanult, addig a burkoló keményen dolgozott és az is munka, nem csak a tanulás, ezért valahol én is igazságtalannak tartom a fizetésbeli túl nagy különbségeket.


De, rendben: keressen az az IT-s másfél millát, de azért a szakmunkás alkalmazott vagy a takarító is kapjon annyit, amennyiből emberi életet tud élni, albérletet fizetni, gyereket nevelni, mert az ő munkájuk is értékes és szükség van mindenkire!

2019. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
47%

Én ITsként megérdemlem a magas fizetést, mert kitanultam egy nehéz szakmát ÉS olyan szakmát választottam, amire piaci igény van. Ebből egyik komponens sem volt véletlen, tudatos döntés eredménye volt mindkettő, és meg is hozták a gyümölcsüket. Megtettem, amire szükség volt a családom jólétéhez egy kapitalista országban, és erre jogosan büszke vagyok.


Aki nem tett semmit csak sajnáltatja magát, azt meg nehezen tudom sajnálni. Teljesen felesleges azon pörögni, hogy szar a rendszer, és a te szubjektív értékrended szerint az útburkoló is van olyan fontos, mint a programozó, mert nem a te értékítéleted számít. Ez pont annyit ér, mint veszekedni a felhőkkel az időjárás miatt, és pont annyira is néznek hülyének miatta.


Ha nem tetszik a rendszer nem muszáj részt venni benne, el lehet menni kommunista országokba élni, ha szerinted az jobb. Vietnám azt mondják nem olyan rossz hely.

2019. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
24%

Aha, és akkor az mennyire lenne igazságos azokkal, akik tanulnak 24 éves korukig a diplomaert, h ugyanannyi fizut kapnak, mint a frissen végzett 18 eves szakmunkasok?

Sőt azt mondod, h akiknek csak befejezett 8 általánosa van ők is kapjanak másfél millát havonta? Ugye nem gondoltad komolyan..

2019. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
43%

Egy It-s két hét alatt megtanul kenyeret sütni vagy utat burkolni, de egy pék vagy útburkoló soha az életben nem tanul meg programozni.


Én pl. közgazdászként tudok festeni-mázolni-tapétázni, de egy festő a büdös életben nem tanul meg főkönyvi kimutatást csinálni, könyvvizsgálni...stb.

2019. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

10: Azt hittem Magyarországi bérekről beszélünk.

Itthon a kórházi orvosok közül az anesztesek keresnek a legrosszabbul.

2019. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
48%

16:

"Egy It-s két hét alatt megtanul kenyeret sütni vagy utat burkolni, de egy pék vagy útburkoló soha az életben nem tanul meg programozni.

Én pl. közgazdászként tudok festeni-mázolni-tapétázni, de egy festő a büdös életben nem tanul meg főkönyvi kimutatást csinálni, könyvvizsgálni...stb."


Ez azért eléggé nagyarcúságra vall, amikor valaki de facto kijelenti egy másik, általa még soha nem végzett szakmáról/munkáról, hogy ő azt bármikor meg tudná tanulni rövid idő alatt, lenézve ezzel a másik ember munkáját.

Általában az ilyen embereket szokta az élet később 1-2-3 jól irányzott pofonnal helyretenni.

2019. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom azért segédmunkát végezni talán egyszerűbb mint senior java fejlesztőnek lenni...
2019. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
35%
Tudod te egyáltalán mit jelent a de facto? :D
2019. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!