Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan helyezkedjek el?

Hogyan helyezkedjek el?

Figyelt kérdés

Turizmus vendéglátás szakon végeztem. Angolból és námetből is középfokú nyelvvizsgám van. Jogosítványom is van (a táv nem gond) és több basic számitógépes programhot is értek (adatbáziskezelőprogram, microsoft office programjai stb).


3-4 hónapja próbálok elhelyezkedni de egyszerűen nem akar összejönni a dolog egyenlőre. Budapest közelében élek és főleg Budapesten keresek állásokat. Eleinte turizmusos állásokat kerestem de mostanában már más típusú állásokra is jelentkezek. Sajnos sokszor mondják az interjúztatók, hogy 15-20 jelentkező van az állásra. Ez nem jó nyilván de mostanra már törvényszerű lenne, hogy engem is kiválasszanak. Mindig odafigyelek, hogy ápolt, elegáns és udvarias legyek az interjúkon. Talán az elején egy kicsit izgulok mindig de nem olyan szinten, hogy egy szót ne szóljak. Ahogy halad az interjú szinte mindig belerázódom. Nyelvtudásom rendben szokott lenni. A hülye trükkös kérdések többségére már van előre válaszom. Jah és természetesen mindig utánanézek az adott cégnek, ezt szokták is értékelni.


Mindezek ellenére nem engem választanak és nem értem, hogy miért?! Tisztába vagyok vele, hogy a turizmus vendéglátásnak jelenleg csak a vendéglátás része megy de az engem nagyon nem érdekel... Ügyetlen vagyok tálcákkal meg tányérokkal és főzni sem tudok szóval ez felejtős nekem.


A másik dolog ami bosszant, az a fizetés részre. Sok helyen a szakmai bérminimumot kínálják a jelentkezőknek... cserébe 3 körös interjúk, nyelvi tesztek és IQ tesztek várnak mindenkit. Nem igazgatónak jönnék a céghez hahó!


Szerintetek mi lehet a gond? Ha van itt turizmusos, ti is ezt tapasztaljátok? Min változtassak, tudtok vmi tippet adni?



2019. máj. 16. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az SSC-ket javaslom neked, főleg ha jól mennek a nyelvek.


Illetve, nem ártana, ha elmennél MSC képzésre és valami piacképesebbet tanulnál.Mivel a turizmus és vendéglátás is közgazdasági alapszak, különbözeti nélkül jelentkezhetsz pénzügy MSC-re, számvitel MSC-re vagy, ami még jó azaz ellátási lánc menedzsment.

2019. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet a gond?


- Nagyon sokan végeznek turizmus-vendéglátás szakon, ráadásul pályakezdő vagy, ez az egyik legnagyobb gond. Ha fel tudnál mutatni már jelentős szakmai múltat. akkor nyilván jobban kapkodnának érted.


- Nem derült ki, minek jelentkeztél, de pl. recepciósként biztosan felvennének kisebb panziókba, stb.


- "Tisztába vagyok vele, hogy a turizmus vendéglátásnak jelenleg csak a vendéglátás része megy de az engem nagyon nem érdekel.."


No igen, szóval pont azt nem akarod csinálni, amiről amúgy tudod, hogy pörög :-)


Fizetés... pályakezdőként - diploma ide vagy oda - ne számíts magas fizetésre.



"Sajnos sokszor mondják az interjúztatók, hogy 15-20 jelentkező van az állásra. "

- 15-20??? Ne viccelj már, az egyáltalán nem sok.

Engem egyszer úgy vettek fel valahová, hogy 300 jelentkező volt és csak 2 embert vettek fel. Még mielőtt nagyképűséggel vádolnátok: csak utólag tudtam meg a 300 jelentkezőt és a mai napig nem tudom, miért vettek fel :D (csak sejtem)

2019. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

2es

Mit sejtesz, miért vették fel?

Tényleg érdekel.

2019. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha Bp nem jön össze, még a Balaton parton próbálkozz, egy ismerősömnek Keszthely jött össze, igaz, kb. minimálbérért lett recepciós.
2019. máj. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as, igaz, hogy ez nem egy igazgatói állás volt, de mégis sok jelentkező volt - ráadásul ez nem most történt, a mai munkaerőhiányos korszakban - de az alapelv ma is igaz: egyáltalán nem akartam hosszútávon ott dolgozni, maximum ugródeszkának szántam, így aztán az "esélytelen"-ek nyugalmával mentem - nem nagyon érdekelt, felvesznek-e vagy sem? :D Így aztán sokkal "lazább" voltam az interjún - valószínűleg ez is számított.

Ráadás: egy neves uszoda pénztárosi állásáról volt szó, nekem meg volt valutapénztárosi végzettségem és szeretek az emberekkel kommunikálni. Nem tudom, mit "adtam ott elő" vagy mit láttam bennem, de végül szerencsém volt és felvettek :-) Aztán meg is szerettem ott dolgozni :-)

2019. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
"vagy mit láttam bennem" - vagy mit láttak bennem ( nagyon reggel van még :D )
2019. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy a végzettséged értéktelen. Van egy diplomád, ami király, de pontosan 0 az értéke. Tudom, mert nekem ez van. Nálam nem volt egy normálisan átgondolt választás anno, mert eszemben nincs apróért recepcióba ülni. 2 idegennyelv közép fokon... szintén nem sok ma már, az a baj, SSC-re lenne így kb esélyed. Vagy szerezz valami értelmes végzettséget.
2019. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a tanácsot! Pont a napokban jelentkeztem egy SSC-hez. Egyenlőre telefonos interjú volt, meglátjuk hogyan tovább. MSc-t már mondták nekem sokan de őszintén szólva nem szeretnék még 1-2 évet eltölteni az egyetemen, úgy hogy még csak nincs is rá garancia, hogy az adott MSC hasznos lesz nekem. Pénzügy számvitelt rühellem. Logisztika érdekes lehet de ott úgy érzem hátrányból indulnék. Most inkább dolgoznék,már csak családom miatt is. Később viszont lehet, hogy elvégeznék egy piacképesebb szakot, akár bsc, akár msc.


2-es: Köszönöm a választ! Recepciós, utazási ügyintéző, reservation agent, MICE coordinator stb pozíciókba jelentkeztem. Magas fizetésről én már lemondtam :'D


4-es: Erre én is gondoltam. Balatonon mindig sok a meló, viszont sajnos ezt személyes okokból kifolyólag nem tudom bevállalni. Azért köszi!


Utolsó: Nekem sem volt normálisan átgondolt választás, amolyan B vagy C terv volt ez inkább. Elég sokáig állatorvos akartam lenni, de sajnos a kémia nekem se kép se hang. Olyannyira, hogy majdnem meg is buktam emiatt az egy tantárgy miatt. (másik halálom a matek, mással nincs bajom ezeken kívül) Később kitaláltam, hogy földrajzzal szeretnék valamit mert talán abból vagyok messze a legjobb de elnézve lehetőségeket, hamar lemondtam róla. VÉgül a turizmus-vendéglátás mellett kötöttem ki anno mert ebben van földrajz és idegennyelvek, én pedig mindkettőt szeretem. Te miért ezt választottad és mit dolgozol most?

2019. máj. 17. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. opció volt anno, ide vettek fel. Pénzügy lett volna eredetileg a terv, de arról lemaradtam. Most programozást tanulok, ezt már szeretem és érdekel is.
2019. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mit takar az SSC?
2019. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!