Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai, ügyintézői állásokra...

Irodai, ügyintézői állásokra is nehezen találnak munkaerőt a cégek? (Budapesten)

Figyelt kérdés
Vagy csak a fizikai és gülümunkákra nem találnak senkit? Mi is a helyzet a munkaerőpiacon?

2019. máj. 17. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Pályakezdőként jelentkeztem ilyen semmilyen irodai munkákra. Egyik helyről egyszer hónapokkal később jött egy válasz, hogy bocsi, hogy ilyen sokára írnak, de 468 jelentkező volt. Szóval nem, ilyen ügyintézői munkákra millióan jelentkeznek, mert nem igényel szaktudást és viszonlyag "könnyű" munka.
2019. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért gáz, hogy nincs ilyenekre egy központ. Ahova jelzik a cégek, hogy kéne nekik x Mancika, meg bemennek a Mancikák jelentkezni. Ott meg elosztják, hogy oké, ide már nem kell Mancika, de a szomszéd kerületbe meg kéne kettő is, menjen oda.


Elvileg erre szolgálna a munkaügyi központ. De hát a gyakorlatban nem erre szolgál, csak segélykifizető helynek, meg olyan munkákra, amiket soha senki a büdös életben nem akar ép ésszel elvállalni. Meg nem központosított, a szomszéd kerületbe például már nem is közvetítenek ki.

2019. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Garott ***** válasza:
100%

Nem, jelenleg ezek az irodai munkák (BO, ügyintéző, irodavezető, titkárnő) jelenleg eléggé telítettek. Ez egy elég komoly felvevőpiaca azoknak is, akik diplomával rendelkeznek, de azt nem tudják felhasználni, valamint a nagyobb ilyen cégeknél elég nagy a belső előrelépés lehetősége. Tehát sok esetben olyan vesznek fel ilyenre aki már egy gyengébb pozícióban volt a cégnél, mert onnan előbb utóbb elmenne, és ezért állandóak a belső álláshírdetések. Így inkább olyan tényleg nem túl népszerű munkákra keresnek embereket, mint az ügyfélszolgálatos, vagy hasonló.


Kisebb cégek, meg gond nélkül kapnak tapasztalt munkaerőt, pont ezektől a nagy cégektől.


De egyáltalán nem lehetetlen ilyeneket kifogni, de biztos, hogy villanyszerelőt többet keresnek.

2019. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

A baj az, hogy egyenként kell jelentkezni ilyenekre, ahonnan 1 hónap után esetleg visszaírják, hogy köszönjük, 627 ezer jelentkező volt. Ezzel elmegy az idő, az embernek a béka sgge alá esik a motivációja, már nem is jelentkezik, mert úgyse válaszolnak. Pedig igény az ilyenre is lenne folyamatosan.

Én csak azt nem értem, hogy erre miért nem lehet egy elosztóközpontot szervezni, ahová nem több száz jelentkezőt küldenek egyszerre, hanem csak négyet-ötöt?

2019. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyannyira van ember, hogy egy sima multis recepcióstól is diplomát, 2 nyelvet és több év tapasztalatot kérnek. Vicc.
2019. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hr-est, recepcióst, marketing ügyintézőt, angol-német-es titkárnőt kerestünk Bp-en, dőltek a pályázatok...Ezekből eskü nincs hiány!
2019. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az irodai munka egy tág fogalom.


A betanított szellemi munkára nyilván sokan jelentkeznek.Mi a betanított szellemi munka?Adatrögzítés, excel táblázatok töltése CRLC+C, CTRL+V művelettel.

Nyilván az ilyenekre sokan jelentkeznek, mivel nem igényel speciális tudást,nyelvtudást, végzettséget és jobb, mint egy gyártósor mellett állni.


Viszont a magasabb szintű irodai munkáknál,ahol használni kell a fejet és idegennyelvissmeret is kell, mint a kontroller, beszerző,auditor, mérnöki pozíciók, ott már más a helyzet.

Ezekre eleve kevesebbek jelentkeznek, mert magas végzettséget, nyelvtudást várnak el.

2019. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem. Én pénzügyes vagyok, és elég nehezen találtam munkát. Szerintem jó az önéletrajzom, és jó is vagyok interjúkon, de elég kevésre jutottam be, mert általában nem jutnak el a több ezer életrajzból odáig, hogy el is olvassák. Ahova behívtak interjúra, általában fel is vettek, már ha nem kamu interjú volt, mert ezt is lehet érezni.
2019. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most jöttem el szülni.

Irodai admin voltam nemzetközi cégnél..

240 nettó + havi 25e cafeteria+ évi 2 bónusz

8-16.00 munkaidő,heti 5 nap

8 hónapba tellett mire lett valaki

Vagy 350 ezer nettós bérigényeke írtak be erre a pozócióra (elvárás érettségi, meg angol) vagy lemondás nélkül nem jöttek el az interjúra vagy az a pár aki eljött olyanokkal nyitott hogy 15.50ig tud csak lenni minden nap mert edzeni jár meg ilyen szövegek 😂

Egy értelmes embert nem lehetett találni a fővárosban

2019. máj. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én először 3 hónap alatt találtam irodai betanított admin munkát. Jó, rengeteg embert vettek fel, határozott idejű szerződéssel. Aztán néhányan maradtunk és mi határozatlant kaptunk.

Nemrég meg 6 hét alatt találtam irodai már egy kicsikét több agyat igénylő (néha pl még SQL is van) admin munkát. Ez a 6 hét úgy, hogy közben 2 másikat visszautasítottam.

2019. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!