Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahelyről milyen...

Egy munkahelyről milyen dolgok miatt tudnak kitenni általában?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a cégnél , kezdetek óta aggódók , hogy kiraknak. 3 év alatt meg hibám nem volt , panasz sem , igaz a kollégáknak meg szoktam mondani a magamét , ha valami nem tetszik , hogy úgymond tisztázzuk a dolgokat . Ezek után mikor otthon vagyok, mindig ragodom , hogy mégsem kellett volna mert akar ki is tehetnek . Semmi sértő nincs benne , csak elmondom hogy mi a helyzet . Illetve szoktunk hülyéskedni is , munka megvan , mondunk hülyeségeket egymásnak , szinten utána rágódom hogy mégse kellett volna..


Mik azok a dolgok, amik miatt ki tudnak tenni ?


2019. máj. 17. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki akarnak tenni egy munkahelyről, akkor nem is kell semmit csinálnod - úgyis találnak "hibát". De felmondhatnak létszámleépítés, stb. bármi miatt is.

Ha meg 3 éve nem tettek ki, akkor nyilván nem fognak ezután olyan miatt, amit eddig is csináltál, de nem foglalkoztak vele.

Ha munka megvan, meg a hangulat is jó, akkor én a helyedben nem aggódnék.

2019. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miböl gondolod, hogy ki akarnának rakni?
2019. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Volt egy kedves ismerősöm.

Rendkívül pedáns úriember. Szinte tökéletes, csak éppen a vízen nem tud járni. Rendkívül precíz és lelkiismeretes volt a munkában is.

Aztán kirúgták az állásából.

Történetesen a főnökét is ismerem.

Kérdeztem tőle, mi volt a baj?

Én nem tudok együtt dolgozni egy robottal. Reggel együtt hülyülök a kollégákkal. Úgy akarok jó tulajdonos lenni, hogy jó főnök, jó ember is maradjak. Persze a munkának mennie kell, de emberek vagyunk. Ha mindig azt nézem, ki mit csinál, a munkaidő hány százalékában végez munkát, hova néz, hogyan ül, áll, abba beleőrülnék. Ez meg a megigazítja a papírt az asztalon, ha nem 90 fokban áll, hanem 89,5-ben.


Sajnos a pedáns úr annyira nem értette, mi a baj vele, hogy mostanra zárt osztályon van és a lepedők sarkát igazgatja. Teljesen megőrült szegény.

2019. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Létszámcsökkentés, gondolom az a legegyszerűbb.
2019. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ne rágódj, az a legrosszabb.

Amíg a munkádat körültekintően csinálod, addig jó.

Kitenni sokmindenért kitehetnek, de annak van előszele, és akkor sem mindegy milyen feltételek mellett.

2019. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megharapsz valakit, szexualisan zaklatsz valakit
2019. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem aggódnék a helyedben. Nálunk mondjuk a munkaszerződésben benne van, milyen okok miatt rúghatnak ki azonnal (pl. részegen veszed fel a munkát, üzleti titkokat szivárogtatsz ki), a nem azonnali felmondás meg általában leépítés vagy munkaerő-átcsoportosítás miatt lehet. 7 éve dolgozom a cégnél, azóta 1 embert rúgtak ki, mondjuk ő meg is érdemelte.
2019. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
Passz. Évek óta küzdök, hogy kirúgjanak, teljesen eredménytelenül. Mióta pár éve egy falloszarcú több milliót nyert munkaügyi perben ellenük, azóta nem rúgnak ki senkit. Gondolom, ki lett adva az ukáz, hogy nem kell a balhé.
2019. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bármi miatt kitehetnek ami nem tetszik a főnöknek. De általában egyből nem rúgnak ki, főleg 3 év után. Először csak figyelmeztetnek stb...
2019. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű az, de éreznéd, ha ki akarnának tenni. A legtöbb helyen inkább kiutálják a kollégát, akinek a viselkedésével nincsenek megelégedve.
2019. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!