Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek 36 éves korában...

Ha valakinek 36 éves korában nincs se saját ingatlana se tőkéje, hogy vásároljon akár csak egy kocsit is, az gyakorlatilag leírhatja magát, hisz csak hónapról hónapra él és az élete így semmit sem ér?

Figyelt kérdés
2019. máj. 18. 20:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés, hogy mit csinált az elmúlt tízen akárhány évben?

Valami oka csak van,hogy nem volt képes egzisztenciát építeni.

2019. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Kocsi nélkül nem ér semmit az életed? Vagy hogy kellene ezt érteni?
2019. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
És mit csinált 36 éves koráig?
2019. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Csak mert nem toltak a segged alá egy lakást, vagy nem vettél a nyakadba egy uzsorahitelt, még nem vagy értéktelen ember.
2019. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Konkrétan az ország olyan szegletében élek születésem óta, ahol minden hónap végére elfogy a fizetésem. Több szakmám is van és mindig becsületesen és keményen dolgoztam. Nincsenek felesleges pénzelszívó szokásaim gondosan, tervezetten és tudatosan osztom be a pénzt. De sajnos a havi jövedelem éphogy elég arra, hogy kitartson hónap végéig, befizessem a NEM LUXUS számlákat (rezsit) és ne kelljen hitelt felvennem. Amióta kikderültem az iskolapadból, dolgoztam és munka mellett tanultam is még. Mégis, világ életemben csak annyi pénzem volt, ami a hónap végéig kifutja, hogy se mínuszba ne kelljen mennem se nyomorognom. De ettől még nem vagyok boldog, mert semmim sincs gyakorlatilag. Nem hiszem el, hogy az élet létezése és értelme mindössze annyi, hogy hónapról hónapra vegetatív módon azért dolgozok keményen és kelek fel minden nap, hogy kifizessem a létezésem árát. Lehet, hogy sokan csodálkoznak ezen, de a helyzet az, hogy ha messzebb mentem dolgozni akkor sem jutottam sokkal többre, hiszen bár a fizetésem jobb volt de a messzebb élhetés (albérlet, nagyvárosi árak és létezés költsége) mégis szinte ugyanerre hozta ki a végeredményt. Szóval, mit csinálok rosszul? Tisztességes, becsületes szakmunkát végzek, értek hozzá, nem vagyok sem idióta akit mindenki kihasználna. Mások is vannak ezzel így? Az érdekelne, hogy ha valaki van ugyanilyen cipőben, vagy volt, hogyan élte meg? Hogyan tudott mindennek a lelki hozadékán túl lenni?
2019. máj. 18. 21:49
 6/18 Feelgood35 válasza:
73%
Most fordítsuk meg a szituációt... tegyük fel hirtelen az öledbe hullik 50 millió... boldog leszel? lesznek barátaid? lesz társad akivel szerelmesek vagytok egymásba? egészséged rendben lesz? lesznek céljaid? elutazol valahova? kivel? mikor? ha veszel nagy házat lesz kit áthívni házavatóra? már eldönteheted ezek alapján is , hogy mennyit ér az életed...
2019. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

teljesen mindegy az orszag melyik reszen elsz.

ahol kevesebb a fizu,ott kevesebb egy alberlet is,es forditva.

valoszinuleg nem tudod beosztani a penzed.lehet,hogy azt hiszed,hogy betudod,de tevedsz.

azt irod van tobb szakmad is,es jol is dolgozol bennuk.hat akkor maszekolj latastol mikulasig...

tudod nekunk hogy van hitelmentes lakasunk es autonk?

ugy,hogy parom a rendes munkaja mellett maszekba jar dolgozni.pedig a sima munkaja is boven eleg lenne megelni.nekem sem kellene dolgoznom,csak nem birok itthon ulni,pedig van 3 gyerkocunk is.

fitalok vagyunk,30 es 33 evesek.

gondold at ezt a dolgot ujra.

mi a havi jovedelmed,mik a kiadasaid?

hol folyhat ki a penz a kezeid kozul?

aprosagokon is sok mulik,pl coca colat iszol minden nap,vagy mindig rendelsz 1 pizzat,esetleg nem tudsz ellenallni a boltban es olyan dolgokat is megveszel amit epp ott megkivantal.

sok embernel ilyen aprosagokon is mulhat az,hogy kijon e a penzebol.

2019. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi konkrétumot nem írsz, csak nyafogsz.

Ha akarsz valami értelmes választ, írd meg, hogy mihez értesz, milyen körülmények között dolgozol, mennyit keresel, mennyi a kiadásod. Még a legürülékebb munka mellett is lehet valamennyit félretenni, ha hozol némi áldozatot.

2019. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Én is úgy gondolom, hogy a pénz beosztásával lehet a gond.


Én, ha akartam valamit, képes voltam akár több hónapon keresztül úgy élni, hogy halál pontosan be volt osztva még a kajám is. Reggel 2 vajas zsemle, hetente 1-szer bele egy párizsi (ez volt a luxus), és havonta egy ízesített joghurt (ez volt a csúcs). Ugyanez az ebéddel, vacsorával. A többi dologról már nem is beszéljünk, hogy mi mindent nem vettem meg magamnak, amit annak előtte szó nélkül.


De ki akartam fizetni a hitelem, nem akartam utcára kerülni, hát tettem érte.


Kemény, de jó iskola volt. Ma már 2 lakásom van, azon kívül családi házban élek, nem kell félnem anyagilag a holnaptól, és hihetetlennek tűnik, hogy éltem én azelőtt évekig másképp is a nagy reménytelenségben. :)

2019. máj. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Faterom is beosztja a pénzét mindig 3 hétig elég is neki, eddig kapott nettó 200e-et, most nettó 376e-et keres és ugyan úgy 3 hétig tart ki neki, pedig alkoholon és cigin kívül nem vesz mást.
2019. máj. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!