Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges hogy Japánba...

Lehetséges hogy Japánba nyelvet tanítsak?

Figyelt kérdés

Szóval ha minden jól akkor két év múlva megyek tanító képzőbe mivel tanár szeretnék lenni legfőképpen nyelv.

németből és angolból letettem a felsőfokú vizsgákat és most japánt tanulok azután pedig a thai nyelvet szeretném.

Nagyon vonzanak az ázsiai országok legfőképpen a japán kultúra.

Lényegében:ha itthon elvégeztem minden oktatást akkor van esély arra hogy egyes ázsiai országokba felvesznek(legfőképpen Japánba)és dolgozhatok mint tanár?



2019. máj. 19. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem erre szinte egyáltalán nincs esélyed. Viszont kimehetsz Japánba és dolgozhatsz ott mint angol tanár. Erről van egy tök jó vlog a youtube-on: "abroad in japan"
2019. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

SOHA nem fog megtanulni olyan szinten! LEHETETLEN!


És ott teljesen más az oktatási rendszer, sőt, sanszos, hogy a diplomádat el sem fogadják.

2019. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Látom, már kaptál 2 választ, de én másfelől közelítem meg:

"két év múlva megyek tanító képzőbe"


Nos, az szuper, hogy két nyelvből is van felsőfokú nyelvvizsgád, gratulálok.

DE! 2 év múlva fogsz jelentkezni a felsőfokú oktatásra, ami még min. 3 év, ami azt jelenti, hogy Te most azt kérdezed, 5 év múlva lehetsz-e tanár Japánban?

Nos, mit lehet erre mondani? Nagyon előreszaladtál az időben... Ha belegondolsz, bár ma még igény van a nyelvtanárokra, de egyre többen tanulnak az internetről, skypon, interaktív oldalakon keresztül nyelvet.

Ha belegondolsz, bő húsz évvel ezelőtt szinte még nem volt mobiltelefon ( legalábbis a mai, zsebben hordható), és az okostelefonok sem túl régóta vannak jelen a piacon. Hogy miért írom mindezt? Mert nemrég voltunk külföldön, nem beszéljük az ország nyelvét, mégis minden problémánkat meg tudtuk oldani az okostelefon, google fordító segítségével.

Nem kellett nyelvtudás, mégis tudtunk kommunikálni.

Jó, nyilván ott élni más, azért akkor szükséges a tudás, de mint írtam, az is megtanulható már interneten. Nem vagyok biztos benne, hogy 5-7 év múlva még szükség lesz nyelvtanárokra...

2019. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha szerzel egy diplomát, majd elvégzel egy TESL képzést, akkor tárt karokkal várnak Ázsiában. Igaz, hogy inkább az anyanyelvieket preferálják, de van esély nem anyanyelviként is. Általában nem közoktatásban, hanem konkrétan csak angolt oktatni. Hatalmas az igény az angolra Ázsiában. Én jelenleg Kanadában élek, én is meg akarom szerezni a TESL-t, bár én helyben szeretnék bevándorlókat tanítani, de folyton szembejönnek a hírdetések, ahol külföldre keresnek angoltanárokat.


[link]


[link]

2019. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Japánba = hova ?

Japánban = hol


Te szerintem Japánban akarsz nyelvet tanítani

2019. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
73%

Természetesen taníthatsz kinn. Kövesd a Youtuben Bogolette csatornáját. :) A magyar diplomákat is elfogadják Japánban, a Magyarországon tett nyelvvizsgákat viszont egyáltalán nem! És nem a nyelvvizsga a lényeg, hanem a folyékony nyelvtudás.


Az első két kommentelő meg totális idióta!

2019. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!