Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezzek-e újra a saját...

Jelentkezzek-e újra a saját álláshelyemre?

Figyelt kérdés
Cégünknél régóta lebegtetik, hogy átszervezés lesz. Semmi részletet nem mondtak el, egyszer csak megjelentek az álláshirdetések, amelyben szinte minden poziciót újra meghirdettek. Most szerintetek jelentkeznem kell újra? Ha nem, akkor kirúghatnak? Ha kirúgnak, kaphatok-e végkielégítést?

2019. máj. 19. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi van???

Jelentkezni a saját állásodra? De hát még ott dolgozol, nem? Nem mondtak fel, te se mondtál fel gondolom. Akkor minek jelentkeznél a mostani állásodra?

Igen, ha kirúgnak, kapsz végkielégítést, törvény szerint, ha meg nem, mehetsz a munkaügyi bíróságra.


Honnan tudod hogy nem melléd vennének fel valakit egyébként?


Kérdezz rá a főnöknél ha annyira érdekel, már ne így hogy "jaj főni bocsánat hogy élek most akkor jelentkezzek a saját állásomra?" hanem tárgyilagosan hogy mi a tervük, mert láttad az álláshirdetéseket.


Fullra nem érné meg a cégnek felmondani mindenkinek aki most ott dolgozik, majd újra felvenni egy adag embert, a végkielégítések meg a magasabb piaci árak miatt. Lehet kiszervezik a munkát vagy nem tudom, majd a főnökaid megmondják.

2019. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mellém vennének fel valakit, hanem (talán) helyettem, mivel pontosan be lehet azonosítani a pozíciót. Amúgy is kis cégről van szó.
2019. máj. 19. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott őket a fenébe, és keress normális munkahelyet. Ha igaz amit írsz, akkor ez még viccnek is rossz.
2019. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ah, ezt velem is csinálták. Átszervezés, kiviszik a munkát külföldre, amúgy határozott idejű szerződésem volt. Viszont már rebesgették, hogy az indiai munkavégzés nem nagyon jön be, így vissza is fogják hozni hamar Magyarországra a munkát. Aztán láttam a munkámat hirdetni, igaz mi vidéki irodában voltunk, ez meg pesti hirdetés volt. A leendő főnök ott ült mellettem. Minden héten voltak megbeszélések, hogy mi lesz, ha itt lejár a határozott szerződés, és mondták, hogy jaj, majd adnak mást, ha mást nem, kapunk még 3 havi bónuszt. Lehet, hogy ingáztam volna Pestre, de meg sem kérdeztek, én inkább átmentem másik céghez. Teljesen abnormális volt, amit a HR meg az ottani vezetők csináltak. Inkább az utcáról vettek fel idegeneket, minthogy a vidéki iroda alkalmazottait vitték volna fel Pestre. Volt aki jelentkezett, de azt sem vették át. Szerintem az ilyen cégeket ott kell hagyni.
2019. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na engem pont így raktak ki pár éve egy helyemről. Megtaláltam a pozim az egyik álláskeresőn. Csak egy bizalmas kolléganőmnek szóltam, rá 2 hétre szóltak, hogy jön egy új csaj tanítsam be, aztán kiraktak. Mellesleg azért mert, az új csaj 25 éven aluli volt és kaptak rá támogatást. Aztán 2 másik kolléganő elment szülni, az ő feladatukat is megkapta, kb 1 év után mondott fel.
2019. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sanyinak ***** válasza:
100%
Ha a pozíció nem megmarad, akkor csak rendkívüli felmondással lehet valakit elküldeni.
2019. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A cégünknél egyik emberke nyert már úgy munkaügyi pert, hogy elküldték, mert "megszűnik ez a pozíció" .

Aztán a helyére vettek fel embert.

Az illető perelte a céget, sőt a vagyonőrt is, aki embertelen módon végigrángatta a csarnokon, majd az utcára vezette.

A per után az őr már nem dolgozott tovább ennél a cégnél.

2019. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik munkahelyet, biztos ami biztos, de ne jelentkezz ugyan oda, ha ott dolgozol :D
2019. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!