Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mást is hátráltattak?

Mást is hátráltattak?

Figyelt kérdés
Másnál is előfordult már, hogy a családja vagy ismerőse vagy bárki hátráltatta valamiben? Gondolok itt arra, hogy volt valami ötlete, amibe látott volt fantáziát, jó kereseti lehetőséget és amiatt nem tudta megvalósítani, mert mondjuk nem tetszett ez másnak? Itt igazából a fiatalokra vagyok kíváncsi akik a szülőkkel élnek, nekik ugye nehéz bármit is létrehozni, főleg ha minden tiltva van.
2019. máj. 20. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha
2019. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem gondolom hogy ilyen történt volna.
2019. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem volt ilyen. Mondjuk nem tudom miért kell egyáltalán elmondani bárkinek, hogy mit csinálsz, ha ilyen negatívak. Vágj bele és kész.
2019. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó pár éve. Befejeztem a BA-t, nem egy nagy szám szakon, majd mentem volna tovább MA-ra egy "tisztességesebb" szakon, ami, őszintén, fullra nem vonzott.

Mellette informatikában elkezdtem dolgozni, és kb az MA-s felvételi eredménnyel együtt kiderült hogy előléptettek.


Választhattam: tolom 2-3 évig az MA-t, mellette részmunkaidőben az akkori alacsonyabb pozícióm, mert kellett kajára a pénz, cserébe olyat tanultam volna ami TALÁN adott volna jó fizut de annyira nem vonzott.

Vagy elfogadom az előléptetést és hagyom a sulit egyelőre.


Utóbbit választottam, elegem volt már a kettős életből, a suliból. Anyum nagyon ellenezte. Hihetetlenül összevesztünk, mondta hogy a BA diplomám sz*rt se ér (ezekkel a szavakkal). Anyum, a többi rokon és az ismerősök évekig degradálták a munkám.


Eredmény, most 7 évvel később:

az a meló nem volt életem melója, de jól fizetett, szép lakást kezdtem el bérelni. Utána átmentem egy hasonló munkába és a fél világot beutaztam a munka miatt (Karibi térség, USA, Nyugat Európa, minden all inclusive, céges kártyákra). IT egyes részeiben és más szakterületeken sokat szedtem magamra. Ma fél milliót keresek nettó.

Több ismerősöm aki anno továbbment MA képzésre, ma teljesen másban dolgozik. Mai napig örülök hogy nem folytattam. Plusz van még vagy 2-3 évnyi ingyen félévem, ha bármikor mégis nekiállnék valaminek.

2019. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem volt tiltva. Viszont folyton azt hallom, hogy inkább a kormányunkhoz köthető ismerőst kellene megkeresnem munka miatt, és akkor nem kellene költöznöm. Ha nem ez, akkor az egyszerű műszaki végzettségemet hagyni kellene és elfogadni a biztosítós ügyintézői állást, mert felhívtak állásügyben és dolgozhatnék helyben. (A prof-on a keresőjük kiadott engem, mert van ügyfeles tapasztalatom és felhívtak, de pont nem egyedül voltam.) De ha ez sem, akkor fater miért nem intéz nekem? Bezzeg mindenki másnak mindent elintéz, csak nekem nem. Borzasztó ez a korrupció, ami nálunk van...

De most már a költözésen vok, csak vártam itthon, azt nem tudom, hogy mire vártam...

2019. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!