Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan aki diplomás...

Van itt olyan aki diplomás létére ment ki, vagy tervez kimenni külföldre mosogatni, raktározni vagy egyéb alacsony pozicióba munkát vállalni? Ti ezt nem tartjátok cikinek?

Figyelt kérdés

Hány évesek vagytok, milyen diplomátok van, hová mentetek/mentek és mit terveztek a kicsit távolabbi jövőben?


Előre is köszi!


2019. máj. 20. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem az alacsony pozíció a ciki, hanem a semmit nem érő diploma....
2019. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

51 éves üzemmérnök vagyok. A cég megszűnt ahol dolgoztam. Aztán csak összeszerelői munkát ajánlottak, más helyről nem kaptam visszajelzést. Ezért inkább például Németországban keresek munkát és ott csak 5 év szolgálati idő (és persze a nyugdíjkorhatár elérése) szükséges a nyugdíjhoz. Ismerősömnél idehaza a méhészettel kezdtem el ismerkedni, valószínű külföldön is azt csinálom alkalmazottként. Legalábbis az elején biztosan. Az itthoni és külföldi méhészeti tapasztalat még jól jöhet idehaza saját gazdaság létrehozásához is, mivel hely az már lenne hozzá.

Hogy cikinek tartom-e? Nem, mert valamikor dolgoztam a szülői gazdaságban munkahely nélkül, és életem legboldogabb időszaka volt. Ha pedig olyan helyre mennék ki ahol egész évben kellemes nyár van... A hideg telet úgysem szeretem.

Méhészkedés közben tarkón szúrt 5-6 méh, ahogy máshol is, majd azt vettem észre hogy elmúlt az évek óta tartó derékfájásom. A méhméreg meggyógyította. Mindez nem ciki hanem azóta mindig jókedvem van és úgy érzem magam mint ha ismét 18-20 éves lennék.

2019. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikában dolgozok, nem a sűrűjében hanem peremterületen. Van is rá lehetőség hogy a férjemmel visszamegyünk az ő hazájába (svéd), csak most a családalapítást egyelőre itt ejtjük meg és utána megyünk.


Szóval tudásom, 8 év vezetői tapasztalatom ellenére én full elmennék takarítani 1-2 évig! :o


Normális, nem tingli tangli elméleti munkában is ki lehet ám égni, sőt. Komolyan otthon takarítani ilyen meditatív tevékenység nekem - látod hogy van a kezed munkájának nyoma, egyáltalán hogy végre a kezemmel és nem az agyammal dolgozom, felüdülés.


Sokan hülyének néznek emiatt, pedig teljesen van értelme - fix munkaidő, akár részmunkaidőben, mellette a nyelvet is tudom tanulni mert nem égek ki.


Plusz - kinn azért a legtöbb ilyesmi munkát is azért jobban elismerik mint itthon és a fizetés sem feltétlen borzalmas - mint itthon.

2019. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Eszem ágába se. Egy életképes KERESETT (tehát nem szabadbölcsész, meg hasonló társai) diplomával ugyanolyan vagy akár jobb életszínvonalt kilehet alakítani itt, mint külföldön mosogatóként. Lehet a bér azonos, de a megélhetési költségek (főleg a szolgáltatás és a rezsi) is nagyobbak. Persze ha valaki művészpalánta/bölcsész végzettséget szerez és 10-ből 9 esetben valami irodai vagy gyári kisegítőmunkát kap, akkor magát hibáztassa elsősorban, ne a gonosz rendszert. Ott már lehet hogy a mosogatással kint többet tehet zsebre.
2019. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

1:

"Nem az alacsony pozíció a ciki, hanem a semmit nem érő diploma."


Nem, az a ciki, hogy a magyar felsőoktatás rengeteg olyan diplomát ad, ami semmit nem ér.

Ez nem annak a fiatalnak a hibája, aki 17-18 évesen naívan, jóhiszeműen és a jövőben bizakodva elkezdi azt az adott szakot.

2019. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4:

"Persze ha valaki művészpalánta/bölcsész végzettséget szerez és 10-ből 9 esetben valami irodai vagy gyári kisegítőmunkát kap, akkor magát hibáztassa elsősorban, ne a gonosz rendszert"


Érdekes gondolat.

Tehát aki nem nem műszaki beállítottságú, és az informatikától is kirázza a hideg, az magát hibáztassa?

2019. máj. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

6-os.


Nem csak ezek léteznek...

Jogi,Oktatás,Orvosi,Gazdasági,Állam-Természettudomány, Agrár,(Sport)....

2019. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Át kellene alakítani az egész oktatási rendszert, hogy kizárólag hasznavehető, piacképes képzettségek legyenek. És kizárólag olyan ismeretekkel amik szükségesek. Például egy mérnöknek ne legyen filozófia vagy testnevelés órája, csinálta eleget az érettségiig.

Ámde még egyszerű hegesztők képzése is gondot okoz, nem hogy piacképes diplomák nyújtása. A neten is fent van meg a tévében is volt, hogy hegesztő tanfolyamon 1 cm varratot sem húzhattak a tanulók, sőt még egyetlen hegesztő berendezést sem láthattak valóságban. Aztán a munkafelvételnél meg elborzadtak a munkaadók amikor kiderült hogy életükben akkor próbálnak meg először hegeszteni, persze sikertelenül. Ezek után csodálkozunk hogy a felsőoktatás ilyen? Ha egyszerű tanfolyamok sem érnek semmit?

De ugyanezt lehet olvasni az agrár felsőoktatásról is. Átveszik a diplomát és rájönnek hogy egy árva ismeretet nem kaptak arra vonatkozóan hogyan hozzanak létre vagy működtessenek egy sikeres vállalkozást, vagy legalább másét hogyan irányítsák. Mint ha az értékes tudás valami tiltott gyümölcs lenne Magyarországon. Így ne csodálkozzunk hogy összeszerelő üzemek országa lettünk. Ahogy azon se hogy a diplomások kimennek mosogatni.

Mikor végeztem a fősulival, butább voltam mint az általános iskola után. Mert a fejem tele volt csupa értéktelen, hasznavehetetlen lexikális anyaggal, amit belénk erőszakoltak. Így nem meglepő ha volt olyan tankörtársam aki csomagmegőrzőben lett ügyfél kiszolgáló. El kellett felejtenünk a csupa értéktelen és káros marhaságot. Majd tiszta aggyal otthon önszorgalomból tényleg értékes tudást szerezni. Amivel sikeres, szabad és gazdag emberek lehettünk. Amikor ezt elmondtuk osztálytalálkozón, a tanáraink olyan csúnyán néztek ránk mint ha életveszélyesen megfenyegettük volna őket. Pedig a színtiszta igazat mondtuk el. Épp úgy nem tetszett nekik mint az a tény hogy Stadler 6 elemis juhászként értékesebb tudást gyűjtött össze mint amit közgáz egyetemen adnának.

2019. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, mert többet keresek itthon, mint kint mosogatással. Pedig "semmirevaló bölcsész" vagyok.
2019. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy aki kimegy, az általában odakint sem mosogatni fog, hanem hasonló munkakört lát el, mint itthon.
2019. máj. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!