Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetésből tud megélni...

Mekkora fizetésből tud megélni 2 ember?

Figyelt kérdés

Párommal lakásra gyűjtünk, így felmerült bennünk, hogy az én fizetésemet automatikusan eltesszük és csak az övéből élünk meg. Érdekelne, hogy köztetek van-e olyan pár avagy család ahol két fő él egy fizetésből és ha igen akkor mekkora fizetéssel kivitelezhető ez?

Esetleg ha odaírnátok hogy fizettek-e albérletet avagy átlagosnak vagy alulinak/felülinek érzitek-e az életviteleteket.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 20. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%
200e autó és hitel/lakbér nélkül.
2019. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk 114eFt jut 4 felnőttre, 1 autó, napi 1 doboz cigi, TV, telefon, internet előfizetés, 3 mobil, stb.
2019. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Mi 400 ezerből élünk ketten. 1 fizetésből.

Van lakáshitelünk, ami a rezsivel és a lakástakarékokkal együtt már kb. 200 ezret el is vitt. A maradék 200-ból elég kényelmesen elvagyunk, általában jut mindenre.

2019. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
havi 120 000 ft-ból élünk ketten, Budapest.
2019. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Havi 250-300 között megy el egy hónapban, két felnőtt egy gyerek. A lakás saját igy albérleti dij nincs. Kényelmesen élünk, ebből jut mindenre, a többit félre tesszük.
2019. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Saját lakásban, hitel és autó/motor nélkül elég kis összegből ki lehet jönni.

Rezsi: egy kis lakás rezsije mindennel együtt (TV, internet, gáz, víz, áram) max. 35-40 ezer havonta átalgosan, tehát a téli időszakot is beleszámolva. De szerintem ez nagyon túlzó. Én anno (2 éve) 15 ezerből bőven ki tudtam hozni.

Kaja: saját példámból kiindulva. Általában napi 3-4 zsemlét eszek munkahelyemen, valami szalámival, délután meg a hétvégi maradék meleg kaját eszem (amíg van). Hétvégén főz magának az ember valamit, ami elég 3 napra, aztán mondjuk csütörtökön megint egy kisebb adagot. Szerintem a kaját ki lehet hozni havi 40 ezerből 1 főre, de igazából 30-ból is.

Bérlet 9500/fő/hónap Bp-en.

Tisztálkodási- és takarítószerek + egyéb háztartási dolgok:5-6 ezerből kijönnek havonta. De szerintem ezeket nem kell minden hónapban venni.

Ugyanez igaz a ruhára is, én mondjuk fél évente veszek egyszerre, valamilyen nagyobb leárazáskor több ruhát. Legyen ez fél évente 20-30 ezer, szóval havi szintre lebontva kb. 5 ezer.

A rezsin kívül mindent beszorozva kettővel ez összesen: 119 ezer + 40 ezres rezsi. 160 ezerből megvannak a fix kiadások két főre.

Ehhez hozzá lehet még venni a nem kötelező dolgokat, szórakozás, utazás (a "kötelező" utazáson kívüli), étterem stb + egyéb nagyobb kiadás: új telefon, TV, szgép stb.

2019. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt!

Végül májusban vezettük a kiadásokat, 254000-ből jöttünk ki, áprilist meg visszakerestük banki kivonatokból 235.000 volt. Soknak találom 2 főre, így ettől a hónaptól próbálunk lentebb faragni a költségekből, az én fizetésemet így is félre tudtuk tenni, de azért még túl magas. Visszanézve sok ment az ételre és szórakozásra.


Köszönöm még egyszer!

2019. jún. 14. 20:24
 18/22 anonim ***** válasza:
29%
Budapesten, saját lakásban, autó nélkül élünk nagyjából havi 700-ból ketten. Nyilván kényelmesen, de messze nem luxus szinten.
2019. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%
A hatnapos nyaralásunk (csak költőpénz, repjegy, szállás nélkül) alatt többet költöttünk...
2019. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mindenkinek saját lakása van? Hogyan?
2019. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!