Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyha nem kapok munkát arról...

Hogyha nem kapok munkát arról csak én tehetek?

Figyelt kérdés

Nincs ismertségem,nincs olyan aki valahová betesz vagy akármi. Neten probálok miután megszereztem a szakmámat több kevesebb sikerrel állást találni.

De 5 éve már csak alkalmi munkákat találok, vagy munkaközvetitőn keresztül , és nem fizetik a tbt sem, vagy nem jeleznek vissza,ha valahová jelentkezek. Két szakmám van az egyik logisztikai ügyintéző nem dolgoztam még benne. A másik parképitő és fenntartó technikus.

De sehol nem alkalmaznak, pénzem meg nincs kitanulnk egy 3at. Azért valasztottam ezeket mert szabadban szeretek dolgozni, logisztikait meg azért mert dolgoztam raktárban.

De nincs munka. Es pesti vagyok és igy se. Csak munkaközvetitő neten ugyanazok a munkák vannak 1000 szor meghirdetve. Pesten!! Kiszurják az ember szemét nettó 900 ft/órás munkákkal és stb.

Hogy lesz igy jövőm?

26/f


2019. máj. 21. 08:00
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
81%
A fentiek alapján igen, csak te tehetsz róla.
2019. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
86%
Így van egyedül a te hibád
2019. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%

"Kiszurják az ember szemét nettó 900 ft/órás munkákkal"


Nos, egy 176 órás havi munkaidővel számítva, a nettó 900 ft-os órabérrel a havi munkabéred nettó 158.400 ft-ra jönne ki.

Ha Neked 2 OKJ-s, önmagában nem sokat érő tanfolyammal magasabb fizetési igényeid vannak, akkor igen, Te tehetsz arról, hogy nem találsz munkát.


Logisztikusként pl. min. egy nyelv (angol vagy német vagy mindkettő) felsőfokú ismeretével már simán el tudnál helyezkedni.

2019. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen szakmákkal nem csodálom. Meg kéne próbál i szakmán kívül, esetleg képezni magad
2019. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
El a fenéket. Sokan tudnak már felsőfokon angolul meg németül. És igen a fizetéssel is porblémám van, mert Pesten 250 ezer ft alatt nem lehet megélni.
2019. máj. 21. 08:25
 6/52 A kérdező kommentje:
Hogy képezzem magam? :D Üljek be 26 évesen egyetemre és koptassam a padot még + 3 és fél évig, hogy aztán majd lehet azzal lesz munka. A tény az tény nem tud senki beprotezsálni, azért nem találok normális fizetésű bejelentett alkalmazotti munkát a szakmámon belül.
2019. máj. 21. 08:33
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

"De 5 éve már csak alkalmi munkákat találok, vagy munkaközvetitőn keresztül , és nem fizetik a tbt sem, vagy nem jeleznek vissza"


De 157ezer nettóért azért nem mész el, mert 250 alatt nem lehet megélni. Akkor nem értem hogy hogy éltél meg eddig. Hiszen ha ez a kérdés megszületett, akkro nyilván nem kerestél eddig sem soha legalább 250-et.


Egyébként igen, itt veled vannak hatalmas nagy bajok.

2019. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
75%
#6 nem egyetemre kell menni,elég, ha megtanulsz pl alkalmazkodni.
2019. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

150 ezerből önálló életet nem lehet élni. Olvassatok már a szövegek között. Ki az aki megtud Budapesten élni önállóan 26 évesen 150 ezerből? És kezet fogok vele.

Saját albérlet, háztartási , és egyéb költségek stb.

Munkát találok..

De normális munkát nem. Ezért irtam ki a kérdést...

2019. máj. 21. 08:44
 10/52 anonim ***** válasza:
96%
150 ezer is több mint a semmi. Nem kell egyetemre menni. Pl a logisztikához, ha van felsőfokú angolod, akkor szállítmányozásban már tuti találsz munkát. Meg azért gyakorlat nélkül nem ugrálhat az ember, alázatosnak kell lenni az elején,közben pedig tanulni, fejlődni szakmán belül és akkor a munkaerőpiaci értéked is növekszik.
2019. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!