Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyha nem kapok munkát arról...

Hogyha nem kapok munkát arról csak én tehetek?

Figyelt kérdés

Nincs ismertségem,nincs olyan aki valahová betesz vagy akármi. Neten probálok miután megszereztem a szakmámat több kevesebb sikerrel állást találni.

De 5 éve már csak alkalmi munkákat találok, vagy munkaközvetitőn keresztül , és nem fizetik a tbt sem, vagy nem jeleznek vissza,ha valahová jelentkezek. Két szakmám van az egyik logisztikai ügyintéző nem dolgoztam még benne. A másik parképitő és fenntartó technikus.

De sehol nem alkalmaznak, pénzem meg nincs kitanulnk egy 3at. Azért valasztottam ezeket mert szabadban szeretek dolgozni, logisztikait meg azért mert dolgoztam raktárban.

De nincs munka. Es pesti vagyok és igy se. Csak munkaközvetitő neten ugyanazok a munkák vannak 1000 szor meghirdetve. Pesten!! Kiszurják az ember szemét nettó 900 ft/órás munkákkal és stb.

Hogy lesz igy jövőm?

26/f


2019. máj. 21. 08:00
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozhatsz másik közvetítőnél alkalmi bejelentéssel, biztosan tudom, hogy van ilyen kiskapu. Hamis infót kaptál.

Munkakügyis nyelvtanfolyamról írtam, nem gyorstalpaló szakképzőről. Egyébiránt ismerek valaki, aki végzett ilyen munkaügyis gyorstalpaló villanyszerelő tanfolyamot és utána már el tudott helyezkedni. Nyilván tanulnia kellett erősen.

Figyelj : a kényelmes élet a gyerekkorral véget ért !! Küzdened kell és nem kifogásokat gyártani.

A jövőd pedig a Te választásaidtól függ.

2019. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Ember, nem a munkaügyi indit tanfolyamot hanem a munkaügyi szerződésben áll oktatási cégekkel. Egy 400-500 órás nyelvatnfolyamon szerinted meglehet tanulni a nyelvet? Hogy utána fel vegyenek mondjuk dolgozni, . Amikor emberek évekig tanulják az angolt németet., aztán hebegnek habognak amikor egy külföldivel kell angolul beszélnéiük.

Nyelvtanulás az nem ugy megy hogy fogod a kis szotáradat és bemagolod a kapott anyagot.

Minimum másfél-2 évig kell , külföldiekkel beszélgetned, akár külföldön, . Hogy viszonylag tudjál kommunikálni velük.

Akik felsőfokon tudnak., azok se itt tanulták meg ebben az országban. CSak egy nagyon kis részét.

A másik meg nem sok alkalmi munka van amihez semmiylen végzettség nem kell.

Hvg állásbörzén is voltam, sikertelenül.

Munkáltatoknak tapasztalat emebr kell, mert nekik a pénz kell az adott cégnek,

És itt jön az hogy a páylakezdők ULTRA nehezen találnak maguknak munkát. Aki teheti az kimegy külföldre.

Nyilván ti sem a mittuodmén szárnyas fejvadász oldalról talált munkahelyen dolgoztok. Vagy amit netről találtatok. ÉS biztosan nem 1000000 emberből választottak ki titeket.

2019. máj. 21. 18:57
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a szárnyas fejvadász oldaláról találtam állást, mert az egy kalap szar. Olyan sokan jelentkeznek egy-egy melóra, hogy meg sem tudják nézni az önéletrajzokat. Innentől nyilván nem beszélhetünk normális kiválasztásról.


Viszont professionön, linkedinen találtam már állást. Sőt, egyszer úgy is, hogy elküldtem a CVmet közvetlenül a főnöknek, hogy én bizony ott akarok dolgozni. Most már ott tartok, hogy fejvadászok udvarolnak, hogy ők kereshessenek nekem új melót. Szóval nem, ma már marhára nem csak protekcióval lehet munkát kapni.

2019. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

Igen és ha én elküldöm egy cégnek a proffession keresztül, amit már sokszor tettem. Mennyi az esélye hogy felvesznek . Több 100-an küldik el nomrális helyekre aaz önéletrajzot és abból kiválaszatank 20 at akit a hr-es behív interjúra, abból meg lesz 2. A legkiemelkedőbb embert fogják felvenni.

Ez mindenhol így megy. A maradékkal mi lesz? Keresgélnek tovább akár évekig.

Nagy a konkurencia. Most azt mondod tanuljak ki hiányszakmát, nincs hozzá készségem vagy nincs műszaki érzékem ugyse leszek benne jó. Voltam már villanyszerelő segédmunkás, egyszerűen nem állt rá a kezem. Nincs hozzá érzékem, és türelmem sem. És más szakmában jelen esetben amit tanultam érzem magam jol.

Azt mondja mindenki tanuljad azt amihez kedved van és érdekel, és akkor a munkában sem lesz porbléma. Hát de igy hogy nem kapok munkát??? Komolyan.. Ördögi kör

2019. máj. 21. 19:28
 35/52 anonim ***** válasza:
Speciel én azt mondom, tanulj angolul és menj rá a logisztikára.
2019. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
54%
Meg is erdemled azt a raktarat:)
2019. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
48%

Emberek, gondolkodjatok már egy kicsit!

Szerintetek a Kérdezőnek van motivációja és képessége egy új nyelvet vagy szakmát megtanulni?

Akkor mégis miért kell őt ilyenekkel traktálni, hogy tanuljon nyelveket, menjen tanfolyamra, OKJ-ra, akárhova? Egyszerűen képtelen rá!

Mondjuk azt sem értem, hogy ő miért nem fogja fel, hogy a jelenlegi helyzetben az életben nem fog havi 150-nél (+évenként infláció) többet keresni! Egyszerűen ennyit ér ő maga, mint munkaerő. Ettől persze még lehet jó ember, értékes ember, de munkaerőként egészen pontosan ennyit ér.

Az, hogy ehhez képest mennyiből lehet megélni az már egy más kérdés.

2019. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
37es: épp erre próbáltunk rávilágítani, hogy hogyan lehet 250 nettó fizetést összehozni. Meg hogy az se jár, hanem meg kell érte dolgozni.
2019. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
49%

Az öcsém építőipari vállalkozó, annyit keres, hogy csak lesek.Munkaügyi által indította be a vállalkozást.

Pàrom lakatos, messze nem keres rosszul, tény van több évtizedes tapasztalata.

És hidd el, hogy egyàltalàn nem fizet rosszul egy adott szakma.

Saját, hitelmentes hàza van pàromnak, majd 150 nm, autó, garázs, műhely, és nem szárazkenyéren élünk, igaz nem is a fővárosban.Igen, fizikai munkával érte el ezt öcsém is, pàrom is, és számtalan barátunk.

Tehát ha képes vagy tanulni egy szakmát, nem reménytelen egyàltalàn.

De ha kisfiú módjára nyavalyogsz, hogy neked nem kell, nem megy a fizikai munka, akkor vess magadra.

2019. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Ha sportos vagy, alkalmi munkaként fotomodell állást tudok neked kínálni egy nyári hónapra.
2019. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!