Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert mondjak sokan hogy az...

Miert mondjak sokan hogy az nem munka?

Figyelt kérdés

A vagyonőr mondjuk egy telepet őriz. Es miert nezik le ezeket? Biztonsagi or stb

Ha csak ilyen helyekre van felvetel az ember rakenyszerul hogy ha penzt akar keresni akkor csak ide tudnak elhelyezkedni. Megis sokam lenezik a biztonsagi vagyonőröket


2019. máj. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az is munka valóban, de tény, hogy nem szakad meg tőle az ember. Én csak akkor nézem le a biztonságőröket ha nyafog, hogy mennyire fáradt..vagy akkor ha a seggembe mászik a boltban, és azt lesi mit csinálok. Míg a normális embereket üldözik akiknek eszükbe sem jut a lopás, addig Kolompár Gazsika 1 havi kaja mennyiséggel sétál ki az üzletből úgy, hogy nem fizetett érte.
2019. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Még valamit.. A legtöbb biztonsági őr azt hiszi a státusza ugyanolyan mint egy rendőrnek, és joga van bunkóskodni, szemtelennek lenni, és mindenbe beleütni az orrát.

Sokáig azt hittem csak a vásárlókkal ilyenek, de volt alkalmam megfigyelni, hogy a szerencsétlen pénztárosokkal is úgy beszélnek mintha ők lennének a főnökök.

2019. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

A tanárokat, utcaseprőket, nővéreket, bolti eladókat és bármely más foglalkozást űzőket is sokan lenézik.

Ha becsületesen elvégzed a munkádat, te légy büszke magadra, és akkor nem fog érdekelni a mások véleménye.

Bár az én munkahelyemen lett volna egy biztonsági őr, aki észreveszi azt a gazembert, aki ellopta a kollégám laptopját. Vagy pár éve kisétált az egyik monitorunkkal. (Komolyan. Egy oktatási intézményben megfogott egy normál méretű monitort, és elvitte. De olyan is történt, hogy a foglalkozáson részvevő gyerek csizmája tetszett meg valamelyik várakozó szülőnek, csak őt észrevette az adminisztrátor.)

Szóval mi örömmel üdvözölnénk, és nagyon megbecsülnénk egy rendes biztonsági őrt, de nincs.

2019. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem kellene előítéletes megjegyzéseket tenni.

Kolompár és Lakatos Gazsika sok esetben rendesen fizet, és meglehetősen zavarónak találja, ha a sötétebb bőrszínét látva az összes biztonsági őr készültségbe lép, miközben konszolidált kinézetű urak és hölgyek lopnak.

2019. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Hagyjuk a romákat...

Színmagyar ismerősöm büszkélkedett el vele, milyen ügyesen kihozta az autópálya étterméből a mintás bögrét, amiben a kévét felszolgálták. Ráadásul ugyanilyen bögrét vehetett is volna ugyanott, mégcsak nem is aranyáron adták.

Senki nem gondolta volna az illetőről, hogy lopna. Magyar volt, ráadásul tanár...

De erdész rokonomat is hallottam már, ahogy elmesélte, hogyan trükköztek a fuvarlevelekkel, hogy az illegálisan kivágott fát el tudják szállítani az erdőből. Nem roma ember az illető, és nem az otthon fagyoskodó gyerekeire akart fűteni. Eladták a fát, és osztoztak a hasznon. Még csak nem is érezte, hogy kínos dolog erről beszélni.

2019. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Én írtam, a Kolompár Gazsikát. Csak közlöm: Cigány lány vagyok, családom is az. A szüleim becsületesek soha 1 forintot nem loptak el. Sok cigányt ismerünk, hiszen apámat tisztelik nagyon. Tudom, hogy a fehérek is lopnak, de sajnos az, hogy cigány lop nem alaptalan vád. Azért valljuk be. Kevesebb a becsületes cigány mint a tolvaj fehér.

Öcsém egyszer a barátjával bement egy boltba. Öcsém nem lopott, a barátja igen. Elkapták a barátját, és szóltak apámnak is, hogy mi történt. Hozzátették, hogy az öcsémnél nem találtak lopott holmit, de ugye nem árt egy kis fegyelem, mert egyszer ő is tolvaj lesz. Apám kiakadt, hogy semmit nem követett el a fia, mégis leírták, hogy bűnöző lesz belőle. Én is ha megyek az Auchanba, vagy bármelyik boltba, már tapad is rám a biztonsági őr. Tiszta ruhában járok, normálisan viselkedem. Egyetemista vagyok, mégis azt hiszik tolvaj vagyok. Az Auchanban történt az, hogy már elegem lett, hogy bújócskázom a biztonsági őrrel, amikor odaálltam elé, hogy megkérdezem miért vagyok neki gyanús, miért engem követ, amikor a saját szememmel láttam, hogy 3 cigány ( nem ismertem őket) kisétálnak fizetés nélkül.. Csak ezután rohant a fiúk után.. Na ennyit erről.

2019. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Alapvetően, azért szokták negatívan kezelni, mert nem a legelitebb munkák közé tartozik, ezt mindenki tudja. Nincs is ezzel gond, mert ahogy te is fogalmaztad, ha az embernek pénz kell, sok mindent elvállal. A probléma általában inkább azzal van, hogy az emberek többsége belekényelmesedik egy ilyen jellegű munkába, és nem törekszik ennél feljebb. Alapvető esetben kiugró melónak kellene lennie.

Persze vannak olyan példák is, mint ismerősömnél is, aki olyan állami irodaházban őr, ahol 600-800k-t keres nettóban.

2019. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A vagyonőr mondjuk egy telepet őriz. Es miert nezik le ezeket? Biztonsagi or stb"


mert legtöbbször az ilyen munkát nyugdíjas rendőrök, katonák végzik. Életerős fiatalok, akik bármilyen HASZNOS dologgal eltölthetnék az idejüket, de lustaságból meresztik a seggüket egész nap. Előtte sem csináltak túlzottan hasznos dolgot, de most végképp nem. Csak élősködnek.

Jó nyilván ez kicsit erős megfogalmazás de valahogy így van, ha őszinte akarok lenni.

A másik véglet, hogy általában ezek mellett még a a normál nyugdíjasok csinálják ezeket a melókat, gyorsan jelentkeznek vmi képzésre elvégzik, aztán lehet aludni egész nap pénzért.

Amúgy a legtöbb biztonsági őr tényleg istennek képzeli magát, azt gondolja ő az úr és hatalma van. A vicc az, hogy ezzel még vissza is él...

A mi cégünknél is van egy "rendészeti" vezető, de akkora paraszt az ember, hogy a kapa kiesik a szájából. Ritka nagy tahó mégis elhiszi magáról, hogy ő a mindenség.

2019. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!