Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen egyesek hogy nem...

Munkahelyen egyesek hogy nem buknak le a kamu önéletrajzukkal?

Figyelt kérdés

Egy volt kollégámat átvették irodára innen a gyártósorról, mert azt kamuzta CV-ben hogy angol szakra jár egyetemre és hogy ebben a félévben végez.


Elhitték neki mert tényleg beszél angolul elég jól. Mindig ő tolmácsol amikor külföldi mérnökök jönnek a sorra.


Tudom hogy csak egy érettségije van és mondtam neki hogy szerintem amit csinál az kimeríti a csalás bűntettét.


De nevetve csak azt mondta hogy ő sosem állította a CV-ben hogy lenne diplomája, csak azt hogy majd lesz egyszer, tehát ez nem csalás.


Na mindegy a lényeg hogy egyetemre sem jár.


Ez ugye csalás?



2019. máj. 22. 20:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Milyen kárt okozott ezzel szerinted, ha eddig is ő tolmácsolt?
2019. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

# 1


Kárt nem okozott, és én sem fogom feldobni, de ez mégiscsak csalás vagy nem?

2019. máj. 22. 20:50
 3/30 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha kárt nem okozott, akkor nem csalás, mert annak a károkozás a fogalmi eleme.


Btk. 373. § (1): "Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el."

2019. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

# 3


Na de a tévedésbe ejtés és a tévedésben tartás úgy tűnik megvalósult mert azt hiszik hogy ez évben már lesz diplomája, pedig nem lesz.

2019. máj. 22. 20:56
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Tök mindegy, hogy az megvalósult-e, mert ott az ÉS kötőszó. Ha károkozás nem valósul meg, anélkül nincs csalás. A csalás büntetési tétele is attól függ, hogy mekkora az okozott kár, ha nincs kár, akkor csalás sincs.


Amikor hazudsz valakinek, mondjuk hogy moziban voltál, nem pedig otthon, akkor is tévedésbe ejted vagy tévedésben tartod, mégse csalás, hiszen nem okoztál vele kárt.


Ha hamisított diplomát csatolt volna be az önéletrajzhoz, az lehetne pl. közokirathamisítás, de hát mint írod, ezt se tette és nem is állította hogy van neki.

2019. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Elárulom, nem a diplomája miatt vették át, hanem a nyelvtudása miatt, ami kétségtelenül valódi. Ha nem is tudna angolul, akkor lehetnének gondok. De így?


Ismerem ezt a hozzáállást, dolgoztam egyetemistaként gyárban. Folyamat köpködtek a hátam mögött, mert tudták, hogy én nem a szalag mellett fogok megrohadni, és ez fájt nekik.

2019. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Mindezektől függetlenül az persze benne van a pakliban, hogy kirúgják, ha rájönnek, hogy átverte őket. Elvégre általában sehol nem szeretik a hazug embert és nem kötelesek foglalkoztatni se. De persze az is lehet, hogy megtartják, vagy kötelezik arra, hogy x időn belül végezze el, pl. ha inkább az a szempont, hogy így van egy olyan dolgozójuk, aki képes elvégezni a munkát. Van példa ilyenre is.
2019. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

# 5


Hát ez besz**ás! Szóval még csak nem is csalás. Nem hiszem el hogy egy ilyen trükkel el lehet érni, hogy a kis senki gépkezelőből irodista lesz.

2019. máj. 22. 21:19
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem a diplomával tudsz fordítani, hanem nyelvtudással.

És néha megéri kockáztatni...:)

2019. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

# 7


Az is nagyon fura hogy teljesen nyugodt. Ha ilyet csinálnék állandóan azon paráznék hogy mikor jönnek rá. Azért diplomás állásoknál már csak leellenőrzik jobban az embert mint nálunk lenn gyártósoron egy gépkezelőt.

2019. máj. 22. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!